Herbateka    
Stranice: [1] 2 3 ... 6
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Policisticni jajnici  (Pročitano 2472 puta)
Zabrinuta
Gost


« poslato: 02.03.2004. 07:29 »
Odgovori sa citatomCitat


Prije skoro godinu dana dijagnosticiran mi je sindrom policisticnih jajnika, uz hormonalni poremecaj, sto ide zajedno. Nakon mjesec dana koristenja kontracepcijskih pilula udebljala sam se 10kg, sve popraceno napadima depresije, nemogucnosti koncentracije, pojava agresivnosti,aneksioznosti. Inace nisam depresivna osoba. Nakon drugog mjeseca terapije, prekinula sam uzimanje pilula. Svi simptomi su nestali. Izgubila sam kilograme, ali mjesecni ciklusi su opet postali neredovni i moja izrazita maljavost je nastavila da napreduje. Doktor mi je rekao da su to najblaze pilule koje postoje, ne mogu se tacno sjetiti, ali mislim da je naziv pilula Triqullar.
Uskoro cu napuniti 24 godine.
Interesuje me da li postoji bilo kakav alternativni metod lijecenja, cajevi pogotovu.
Srdacni pozdravi i unaprijed hvala svima.
Sačuvana
sara
Novajlija
*
Poruke: 11


« Odgovor #1 poslato: 24.03.2004. 23:20 »
Odgovori sa citatomCitat

Zdravo,
I meni su rekli da imam polic.jajnike, ali nisam obracala paznju. Imam iste simptome kao ti.Nisam pila pilule mada ih je preporucio je lekar. Ali sam zato pila progesteron da bih dobila m. i za  to vreme sam osecala potisteno, agresivno i nije mi prijalo ali sam morala jer vec dugo nisam imala.
Citala sam puno o pol.jajnicima, oni se ne mogu otkloniti ali ako zelis trudnocu onda treba ili da pijes neke lekove ili laparaskopija. Posle trudnoce se telo prirodno iscisti i nema problema za drugu trudnocu, i jajnici drugacije reaguju jer pol.jajnicima je svojstven i hormonalni poremecaj, kao sto ja imam i onda postoji maljavost, telo se ponekad naglo menja, dobija na tezini pre men.
Pisi mi o promenama koje si imala, da li ti je stomak nekad bio jako uvecan i kako si skinula kilograme?
Da nemam jake grceve pila sam neven i hajducku travu, pomoglo je jer sam ovaj put redovno pila. Ako si dosad pronasla neki metod lecenja molim te odgovori mi jer ja vec dugo trazim.

Srdacan pozdrav
Sačuvana
Andjela Arsic
Gost


« Odgovor #2 poslato: 31.03.2004. 19:10 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga moja sapatnice,
ja imam 32 godine i imam sindrom policisticnih jajnika dijagnostikovan od svoje 20 godine; nikada nisam pila pilule, jer mi ih lekar nije prepisivao, najvise zato sto su miciklusi uvek bili relativno redovni od 40-45 dana;
u poslednjih 6 meseci istrazivala sam mnogo o ovom sindromu, zhavaljujuci internetu i nasla niza zanimljivih sajtova; ali sam prvenstveno imala srece da konacno posle ovoliko godina nadjem dobrog ginekologa, koji mi je objasnio da je sindrom PCOS (Policystic Ovaries Syndrome), PRVENSTVENO problem toksina u organizmu i da se ovaj sindrom ne moze ilzeciti, vec samo drzati pod kontrolom.
na sajtu www.soulcysters.com naci ces sve sto te zanima o ovom sindromu, o alternativnom lecenju i tako dalje; imas i www.pcos.net i brojne druge korisne sajtove
mozes mi se slobodno javiti ako zelis da podelimo iskustvo, rado cu ti pomoci; ovaj probelm je veoma potcenjen  i  ginekolozi mu ne pridaju mnogo paznje, sto je ekstremno lose buduci da ga ima 1 od 10 zena u svetu;
ono sto je vazno znati je da univerzalna formula ne postoji ni za koga: osnovni postulati drzanja simptoma pod kontrolom su pravilna ishrana, redovno vezbanje, eliminsanje stresa; a sto se alternativnih metoda tice postoje razne: ja sam pokusala da cajem od kalendule i nekom mesavinom trava, ali mogu ti reci da nista nisam postigla
javi se, volela bih da razmenimo iskustva
Andjela
Sačuvana
Zabrinuta
Gost


« Odgovor #3 poslato: 05.04.2004. 04:55 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav za Saru i Andjelu!
Hvala vam puno sto ste odgovorile.

Iskreno, meni najveci problem predstavlja maljavost. Godinama depiliram nausnicu, a od prije godinu dana pocele su mi rasti velike, jake crne dlake na podrucju brade i na podbratku. Dlakavost se sada pocela siriti i po cijelome stomaku. Godinama moram da uklanjam dlake (nevjerovatno jake i guste) koje rastu po dijelu stomaka koji se otvara prilikom carskog reza. Ne znam tacan naziv. Isto tako, u periodu ovulacije, imam nevjerovatno dubok glas, nesto poput mutiranja kod djecaka u doba puberteta. Prirodno nemam uopste naglasen stomak, sta vise. Medjutim, deset dana prije menstruacije stomak mi se toliko uveca da ne mogu zakopcati nista od odjece. Radila sam jedan mali "eksperiment", tako da se izrazim. Primjetila sam da kada god pijem najmanje 1.5 litara caja od majcine dusice i zelenog caja, menstrualni ciklus mi je redovniji. Medjutim, cim dobijem na kilazi,pa makar se radilo samo o tri kilograma, menstruacija mi kasni i po mjesec dana. Inace moram nevjerovatno da pazim na ishranu. Mozda djeluje nevjerovatno, ali ako jedem normalno, znaci nista premasno, ne u kasne sate i sve u normalnim kolicinama, dobivam na kilazi. Uvijek moram da vodim racuna o ishrani, tako da sam u vecini slucajeva vise gladna nego sita. Nevjerovatnih 10kg koje sam dobila pijuci hormonalne antibebi pilule sam skinula fizickom aktivnoscu, potpunim izbacivanjem secera iz ishrane i pijenjem 100% soka od grejpa (jedna casa prije spavanja i poslije rucka jedna casa). Sve ovo propraceno unosom velikih kolicina caja od majcine dusice i zelenog caja, koji inace pomazu uklanjanje toksina iz organizma. Ono sto mene najvise plasi jeste moja genetska predispozicija za rak, posto su mi mama i tetka umrle od raka. A citala sam dosta materijala na temu PCOS-a, i tu sam procitala da kod  zena koje boluju od ovoga sindroma postoji veca mogucnost dobijanja raka grlica materice nego kod zena koje ovaj sindrom nemaju.
Ovo su moja iskustva koja se ticu naseg, nazalost zajednickog, problema. Trenutno pijem  Royal Jelly 200, tablete na bazi maticne mlijeci. Imaju dosta siroku upotrebu, izmedju ostalog se piju radi hormonalnog poremecaja i neplodnosti. Terapija koja se preporucuje traje 3 mjeseca. Iskreno, nisam primjetila nikakve promjene osim poboljsanja koncentracije i pamcenja. Ali, mislim da cu nastaviti piti ih jos 1 mjesec nakon isteka 3 mjeseca...cisto da vidim da li ce se konzumiranje ovih tableta pozitivno odraziti na menstruacioni ciklus.
jos jednom vam hvala na savjetima koje ste mi vas dvije dale, uvjerila sam se da bas "ljudi medicine" ne gledaju na nas problem sa dovoljnom dozom ozbiljnosti.
Nadam se da cemo ostati u kontaktu i nastaviti razmjenjivati iskustva i recepture cajeva do kojih dodjemo.
Puno pozdrava!!

Sačuvana
amerikanka
Gost


« Odgovor #4 poslato: 07.04.2004. 10:57 »
Odgovori sa citatomCitat

Trenutno se nalazim u USA i prosle sedmice sam diagnozirana sa PCOS. Pricala sam sa dosta Doctora ali kao sto vi kazete oni misle da to nije nista strasno. Medutim ja imam 26 godina i jos nemam djece i jako sam zabrinuta da li cu uopste moci zatrudniti.Malo mi je lakse kada sam procitala vasa pisma.Ipak je drugacije kada citas na svom jeziku...Molim vas ako znate bili  koji caj ili bilo sto za zacece javite mi...MOLIM VAS....Puno pozdrava i hvala
Sačuvana
ivanaxe
Gost


« Odgovor #5 poslato: 08.04.2004. 17:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Za PCOS koji mi je dijagnostifikovan jos sa 16 godina,(sad imam 35) nezamenljiv je metformin (gluformin) koji se uzima da bi snizio nivo insulina u krvi koji je kod nas prirodno povecan. Ja sam uzimala "diane 35" godinu dana i onda pozelela bebu. Najvaznije je drzati nivo insulina niskim, i topiti kilograme, ISKLJUCIVO dijetom sa niskim procentom ugljenih hidrata (jer oni povisuju inivo insulina, koji izaziva sterilitet). Od cajeva, dobar je od majcine dusice i hajducke trave, koji sredjuje menstruaciju. Od hajducke trave pravi se i odvar u kome se kupate. Skuvajte dve-tri litre caja, sipajte u kadu i dodajte malo vode. KAd nista ne pomaze, dogovorite se sa doktorom za terapiju "klomidom" (klomifen citrat).
I jos nesto: ako mozete, nabavite med od zalfije, kazu da cuda cini! Srecno!
Sačuvana
Aleksandra_DJ
Novajlija
*
Poruke: 6


« Odgovor #6 poslato: 09.04.2004. 02:01 »
Odgovori sa citatomCitat

Zabrinuta,

Ja licno nema policisticne jajnike ali zasto ne probas malo da postis, znaci pij sto vise sok od cvekle, sargarpe, kuvani krompir, kuvani brokul itd, mozes probati jedno nedelju dve tako pa da vidis ovo govorim iz jednog prostog razloga jer mnoge bolesti poticu upravo od covekove ishrane.  Malo ces iscistiti organizam i osecas ce se bolje.  Dobar je isto i caj Maline i to pomaze recimo sa regulisanjem menstruacije (ovo znam iz licnog iskustva) a jos je i prijatnog ukusa.  Ali isto jos jedna stvar, nemoj da uzimas puno stvari od jednom ni to nije bas najbolje probaj jedno pa vidi kako ide.

Sačuvana

Aleksandra
Iva
Gost


« Odgovor #7 poslato: 11.04.2004. 05:25 »
Odgovori sa citatomCitat

Nastojat cu biti kratka i jasna. Kao prvo jako mi je drago sta i na ovaj nacin mogu saznat nesto vise o policisticnim jajnicima. Nedavno sam napunila 17, i meni osobno nije utvrdjen sindrom pol.jaj. iako gotovo svi simptomi odgovaraju. Ono sto me zabrinjava jest da vec godinu dana koristim Diane 35, i mogu reci da su mi pomogle bar sto se tice problema s dlakavoscu, tezinom i menstruacijom iako ima i negativnih simptoma poput umora, razdrazljivost i sl. U zadnje vrijeme dosta cujem da su Diane 35 stetne, u nekim zemljama cak i zabranjene...dal da se stvarno ozbiljno zabrinem il su to tek price i nagadjanja?!?    Nadam se brzom odgovoru...zahvaljujem na bilo kakvim savjetima.. Zabrinuta
Sačuvana
sneza
Gost


« Odgovor #8 poslato: 11.04.2004. 21:24 »
Odgovori sa citatomCitat

Koji su simptomi policisticnih jajnikaZabrinuta Napisano:

>
> Prije skoro godinu dana dijagnosticiran mi je sindrom
> policisticnih jajnika, uz hormonalni poremecaj, sto ide
> zajedno. Nakon mjesec dana koristenja kontracepcijskih pilula
> udebljala sam se 10kg, sve popraceno napadima depresije,
> nemogucnosti koncentracije, pojava agresivnosti,aneksioznosti.
> Inace nisam depresivna osoba. Nakon drugog mjeseca terapije,
> prekinula sam uzimanje pilula. Svi simptomi su nestali.
> Izgubila sam kilograme, ali mjesecni ciklusi su opet postali
> neredovni i moja izrazita maljavost je nastavila da napreduje.
> Doktor mi je rekao da su to najblaze pilule koje postoje, ne
> mogu se tacno sjetiti, ali mislim da je naziv pilula Triqullar.
> Uskoro cu napuniti 24 godine.
> Interesuje me da li postoji bilo kakav alternativni metod
> lijecenja, cajevi pogotovu.
> Srdacni pozdravi i unaprijed hvala svima.
Sačuvana
Zabrinuta
Gost


« Odgovor #9 poslato: 13.04.2004. 06:30 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala svima vama koje ste odvojile vremena da se pridruzite nasoj maloj zajednici na herbateka.com. Ono sto bih vam preporucila jeste da procitate clanke na ovome sajtu koji su vezani za zenske bolesti. Iskreno, ja jos niti jedan nisam isprobala licno, ali bih voljela cuti ako je neko konzumirao neke od cajeva koji se spominju ovdje.

Andjela Arsic, kojoj se jos jednom zahvaljujem, preporucila je isto tako sajt www.soulcysters.com , koji je dobar izvor informacija o sindromu policisticnih jajnika. Njegova vrijednost je jos veca jer je osnovan od strane zene koja se borila protiv ovog sindroma i dobila bitku! Stoga, obavezno ga posjetite! Jedino sto je na engleskom jeziku.

Aleksandra_DJ, hvala ti na savjetima vezanim za post, pokusat cu i sa tim, samo cu sacekati ljeto, kada je dosta veci izbor povrca i voca u prodaji. Mozes li nam samo reci od kojih dijelova maline i kako se pravi taj caj?

Iva....ja zaista nisam cula da su Dianne 35 stetne pilule, ali mislim da bi bila dobra ideja da se raspitas kod vise doktora i farmaceuta o njihovom ucinku. Isto tako vjerujem da na internetu mozes pronaci vrijedne informacije.
Sneza...simptomi policisticnih jajnika, bar oni koje ja poznajem su:
Neredovni menstrualni ciklusi, problemi sa aknama, sklonost debljanju (polovina zena sa ovim sindromom ima problema sa kilazom, polovina nema), pojacana maljavost, izrazeno opadanje kose, povremena promuklost glasa, sklonost ka depresiji. Ovo su simptomi kojih se sada mogu sjetiti. Medjutim, najsigurniji nacin otkrivanja sindroma jeste ginekoloski pregled i provjera polnih hormona.

Puno pozdrava do slijedeceg javljanja!

Sačuvana
Maja
Gost


« Odgovor #10 poslato: 24.04.2004. 03:56 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao,i ja bih se pridruzila vasim komentarima o policisticnim jajnicima.Imam pojacanu maljavost ali  ne i hormonalni poremecaj.I meni je receno da imam ovaj sindrom,i da nije nista opasno.Ono sto me interesuje je kako uopste nastaju policisticni jajnici i zbog cega,da li to utice na plodnost i da li je povezano sa nekim drugim ginekoloskim oboljenjima npr.miomima,pojavom sekreta,bolnim menstruacijama,da li jajnici bole i slicno. Inace,imam 23 godine.
Sačuvana
jasmina1
Gost


« Odgovor #11 poslato: 25.04.2004. 06:16 »
Odgovori sa citatomCitat

    da vam se i ja pridruzim uz ovu temu ja imam isto polucisticne jajnike vec  
    5.god. Zivim u Canadi i nekad neznam ni sama sta da radim imam 23god.
    pijem metformin posto kao sto je navela ivanaxe kod sviju nas je povecan
    inzulin.Dokt. mi je rekao da inzulin ne ide na svoje mjesto i tako da se
    povisuje muski hormon i zbog toga nemoze se da ima redovni ciklus niti
    ovulacija.Ja nemam nikako mens...  samo je dobijem pomocu tableta.
    Kontracepcijske pilule ne trosim zato sto one izazivaju trambozu a u
    fameliji mi je poznata tramboza.Ja trosim metformin ima 5 mjeseci da li ce
    mi pomoci to neznam dok. je rekao  ako ne budu pomogle da ce mi
    dodati druge tablete.Ja isto imam suvisne kilograme koje su mi rekli
    da cu tesko skinuti posto muski hormoni su pojacani 5 puta vise i to znaci
    da su misici vise sa muske strane.Nemam fala bogu puno problema sa
    dlakavoscu.Ja zelim isto da zatrudnim ali nista jos od trudnoce nekada me
     je strah da necu moci imati djecu ali se tjesim da ce doci i to jednoga
    dana.Javi cu vam se dali  ce mi tabl... ista pomoci.
     
     Ja vam svima zelim puno srece i da se sto prije rjese vasi problemi....
Sačuvana
vichy
Gost


« Odgovor #12 poslato: 25.04.2004. 06:51 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao svima,
da vam se i ja pridruzim uz ovu temu ja imam isto polucisticne jajnike vec 5god.
Zivim u Canadi i nekad neznam ni sama sta da radim imam 23god.pijem metformin ima vec 5 mjeseci kao sto je navela vec ivanexe kod sviju nas je povecan inzulin u krvi.Dokt. mi je rekao da inzulin ne ide na svoje mjesto i tako da se povisuje muski hormon koji inzulin napada i zbog toga se nemoze da ima redovni ciklus niti ovulacija.Ja nemam nikako mens... samo je dobijem pomocu ljekova.Kontrecepcijske pilule ne trosim zato sto one izazivaju trombozu a u fameliji mi je poznata tromboza.Ja isto imam suvisne kilograme koje su mi rekli da cu tesko skinuti posto muski hormon kod mene je nadjacan 5 puta vise nego sto smije i to znaci da su misici vise sa muske strane.Nemam fala bogu problema sa dlakavoscu imam malo brkova ali ne puno .Ja zelim isto da zatrudnim ali nista jos od trudnoce nekad me je strah da necu moci imati djecu ali se tjesim da ce doci i to jednoga dana.
Javi cu vam da li su mi tablete ista pomogle.

 Ja vam svima zelim puno srece i da sto prije rjesite svoj problem......

Sačuvana
sara
Novajlija
*
Poruke: 11


« Odgovor #13 poslato: 28.04.2004. 01:19 »
Odgovori sa citatomCitat

Zdravo,
Nisam pregledala sta ima novo, pa nisam videla nove diskusije. Da li ima nesto novo?
Hvala sto si pisala
Sačuvana
sara
Novajlija
*
Poruke: 11


« Odgovor #14 poslato: 28.04.2004. 01:27 »
Odgovori sa citatomCitat

Zdravo svima,

pisacu vam sada ukratko da sam pila virak caj koji mi je izgleda pomogao da redovno dobijem ovog meseca. Ali ako i drugog meseca bude redovno onda je to od virka, mada sam pila samo 14 dana.
Posla 5 dana sam dobila simptome kad sam pila caj.
Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu