Herbateka    
Stranice: [1] 2 3
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Psorijaza  (Pročitano 886 puta)
Dusan
Gost


« poslato: 01.05.2004. 16:39 »
Odgovori sa citatomCitat

Moj brat ima neku vrstu psorijaze
Mislim da je dijaznoza Ps.Vulgaris ili tako nesto
Bio je u Beogradu na klinici , koristio razne masti
ali sve malo prodje vremenom i opet se ponovo javi.
Bio je na kvarcovanju i sunca se ali sve po starom
U zadnje vreme pocinje pucanje koze i jakog svraba
Uredno se kupa kao sto smo procitali na mnogim stranicama
interneta. U zadnej vreme mu jos samo pomaze Diprosalic
KOristio je i neke meleme ali nista
Mnogo pusi i pije kafu


pitanje:

Da li nesto postoji sto je trajnije resenje , recimo da se jednom terapijom
ili koriscenjem nekim prirodnih lekova , bolest jednostavno malo prestane

Sačuvana
Herbateka
Administrator
Heroj
*****
Poruke: 606


« Odgovor #1 poslato: 02.05.2004. 17:41 »
Odgovori sa citatomCitat


Moze da pomogne makrobiotska ishrana
ona je jedino trajno resenje
Sačuvana
AV1
Gost


« Odgovor #2 poslato: 03.05.2004. 12:18 »
Odgovori sa citatomCitat

Ciscenje organizma Aloe Vera Gelom i koristenje Aloe Propolis kreme i Artic Sea (riblje i maslinovo ulje- Omega 3 i Omega 9)

Pozdrav
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #3 poslato: 06.05.2004. 06:22 »
Odgovori sa citatomCitat

moja rodjena sestra je imala psorijazu na laktovima (blazi oblik).
svako jutro (na prazan stomak) je mesec ipo dana uzimala kasiku lanenog ulja (hladno cedjeno) sa obranim jogurtom (acidofilnim) - 1 kafena soljica - to se dobro izmesa i popije (po originalnom receptu se mlad, jednodnevni, sir umuti sa lanenim uljem).
psorijaza joj se povukla (i ona pusi i pije kafu, ali umereno).
srecno i pozdrav
danka
Sačuvana
sinoderm
Gost


« Odgovor #4 poslato: 10.05.2004. 15:56 »
Odgovori sa citatomCitat

meni je jedino pomogla mast sinoderm.
Sačuvana
vanja
Gost


« Odgovor #5 poslato: 12.05.2004. 22:37 »
Odgovori sa citatomCitat

Zdravo,

ja sam pre godinu dana imala istu vrstu Psorijaze i pored toga sto sam sve moguce isprobala, shvatila sam da je moje psihicko stanje doprinelo tome da se uopste pojavi. Posle milio isproanih masti i lekova, presla sam na meditiranje i autosugestiju i pomoglo je. Popricaj sa bratom i razmislite da li je stvarno dobijo zbog genetskog defekta ili je pak psija u pitanju!

Nadam se ad asm ti malo pomogla
Sačuvana
Svetlana
Gost


« Odgovor #6 poslato: 18.06.2004. 16:09 »
Odgovori sa citatomCitat

ja takodje imam psorijazu i uprkos mojoj stidljivosti, celo letovanje u Budvi prosle godie provela sam na nudistickoj plazi (mazala sam se samo sa dosta maslinovog ulja)i po povratku sa mora i psorijaza se povukla...Mada, pojavila se ponovo(u veoma malom broju) nakon godinu dana...Znam da nerviranje mnogo oidmaze a ljubicasti suncevi zraci joj ne prijaju pa se povlaci.vanja Napisano:
Sačuvana
dario
Gost


« Odgovor #7 poslato: 24.06.2004. 03:09 »
Odgovori sa citatomCitat

Upravo sam se vratio prije kojih sat vremena iz solarija zbog psorijaze, dakle imam ju i ja.
Slažem se sa Vanjom da je dobar dio autosugestije i deprimiranje vlastite psihe jedan od uzroka da psorijaza ne nestane zauvijek, te se u najboljem sluèaju privremeno zalijeèi.
No izgleda da ne mora biti zauvijek tako.
Zapadne, dakle razvijene zemlje intenzivno tragaju za uzrokom, i naravno lijekom, jer od 3 do 5% stanovništva boluje od te bolesti.
U tijeku je ispitivanje lijeka koji se tjedno uzima kao inekcija i napredak je više nego dobar. Dakle budimo vedriji, nikome nije drago ako mora skrivati ruke, laktove, koljena ili tjeme glave ali nije sve ni tako strašno, zar ne?
Ima i težih bolesti, a od ove se ne umire.
Pozdrav!
Sačuvana
Posetilac
Gost


« Odgovor #8 poslato: 29.06.2004. 20:12 »
Odgovori sa citatomCitat

I ja sam jedan od onih nesrecnika koji se pati sa psorijazom. Od 1998. godine, kada sam primetio prve znake bolesti, pokusavam da joj nekako doskocim. Bio sam kod raznih lekara, isprobao sam vise od 30 razlicitih lekova i preparata ali se stanje nije bitno popravljalo.

Najzad sam se obreo kod jednog coveka koji se bavi tradicionalnim metodima lecenja i koji mi tvrdi da je savaka psorijaza izleciva za 2-9 meseci pod sledecim uslovima:

1. Prestanak pusenja za sva vremena (mnogo sam pusio od 1968-1997.).
2. Za sva vremena izbaciti kafu iz upotrebe (nekada sam pio kafu u velikim kolicinama).
3. Za sva vremena izbaciti iz upotrebe svinjsko meso i sve namirnice svinjskog porekla (od svih vrsta mesa, ja sam, do sada, najvise koristio bas svinjsko).
4. Redovno uzimanje propisanih biljnih kapi do konacnog povlacenja bolesti (radi se o cetiri vrste biljnih kapi koje se uzimaju 3 puta dnevno).
5. Redovno mazanje datom biljnom mascu do konacnog povlacenja bolesti.

Ja sam sa ovim tretmanom krenuo pocetkom februara 2004 . godine i vec danas mogu da primetim da su promene na bolje sasvim evidentne. Imam cvrstu nameru da istrajem do kraja, a konacan rezultat cu vam, svakako, saopstiti.

Sve ovo sto je navedeno ima, po meni, neki logicki smisao, mada je zivot bez kafe, duvana i svinjskih specijaliteta veoma oskudan. Ali ako vec moramo da biramo izmedju uzdrzavanja i psorijaze, smatram da izbor nije ni malo tezak.

E, sad mene zanima jedna druga stvar: ako, zaista, postoji izvesna uzrocno-posledicna veza izmedju nacina ishrane i psorijaze, onda bi trebalo da se ova bolest veoma retko pojavljuje medju pripadnicima islamske zajednice.

Zbog toga se usudjujem da zamolim psorijaticare koji pripadaju islamskoj zajednici da iznesu svoje misljenje i da potvrde ili opovrgnu ovaj stav.

Pozdrav svima, sa iskrenom nadom i zeljom da cemo se jednoga dana resiti ove napasti.

Posetilac.
Sačuvana
houp
Gost


« Odgovor #9 poslato: 02.07.2004. 23:14 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja sam porijeklom muslimanka, ali jedem svinjetinu i imam psorijazu. Moja majka ju je imala samo na shakama  punih 12 godina. Tad nije ni bilo definitivno ustanovljeno da  je to psorijaza, ali ja sam dokaz da jeste.Ona medjutim je  veoma rijetko jela svinjetinu, ne pusi, a nije ni neki kafedzija.
Na moru joj se svake godine prvo ljustila koza, zatim je od sunca i slane vode zacijeljivala, i nekih 3-6 mjeseci je bila mirna, a onda opet...
Koji splet okolnosti je doveo do samog povlacenja psorijaze, nije ni ona sigurna. U tom periodu je pila neke cajeve koje joj je dao hodza , kao 'za prociscavanje krvi'. Mama nije vjerovala da ce joj to pomoci pa nije ni zapamtila trave, na zalost.

Ono sto ja u svom pokusaju lijecenja mogu reci je sljedece :
- imala sam neke psorijaticne zanemarive perutave povrsine na glavi 10 godina. Nasi ljekari su mi dali doijagnozu 'nije ti nista-to je seboreja- to nije bolest nego karakteristika koze'. Po dolasku u inostranstvo mi je doktorka rekla da je to psorijaza, ja sam pocela da se informisem o tome, gledala svakojake strasne slike po internetu...i psorijaza j epocela da mi se pojavljuje na ledjima, genitalnom podrucju, noktima. Mislim da je psihicko stanje i strah pred bolescu i konstatno razmisljanje o njoj dovelo do pogorsanja.

-Meso uopste, a posebno svinjsko, treba izbjegavati. To su podaci koji vaze kao medicinski- dokazani.

- jedna djevojka gore je navela uspjesno lijcenje lanenim uljem. Iako unosimo dosta masti u organizam, one su cesto zivotinjske. Ono sto fali organizmu su nezasicene masne kiseline koje se nalaze u ribi, biljnim uljima (laneno, kimovo, riblje). Ja koristim sad kapsule jer sam citala dosta pozitivnih rezultata. O licnim rezultatima cu izvijestiti :)

- Sunce sigurno pomaze. To sam iskusila licno.

- U kombinaciji sa gore navedenim sad sprovodim jednu kuru s ljekovitim biljem. Pijem caj od mjesavine : koprive, ivanjskog cvijecja, maslacka, breze i dimnjace. Prve cetiri biljke su svima poznate i opste priznate kao 'prociscivaci organizma'. Dimnjaca je malo teza za naci, ali na zapadu vazi kao izuzetno djelotvorna protiv psorijaze, a li pri tom paziti dobro na doziranje.

Zamolila bih samo prethodnog Posetioca da navede biljke koje koristi u svojoj terapiji. Svaki savjet je svima nama dobro dosao.


I jos za kraj:
Kjniga Larise Fotine 'Put mladosti i zdravlja' sam cula da je izuzetno dobra. Bazira se na autosugestiji, masiranju akupunkturnih tacaka...Autorka je 15 godina radila sa ruskim kosmonautima. Njena rad je jako priznat ; ima(la) je predavanja u Ruskom Domu u BG...i ona obecava da njeni treninzi vode do iscijeljenja. Nisam probala , ali planiram.

Eto toliko:)

Pozdrav svima
Sačuvana
vladana
Gost


« Odgovor #10 poslato: 04.07.2004. 06:50 »
Odgovori sa citatomCitat

pozdrav  svim  psorijazicarima, ja psorijazu  imam  vec desetak  godina   i kao sto  sigurno  znate probala sam   bezbroj  stvari  i skoro nista.  jedan  vrhunski  doktor  specijalista  profesor  svetski priznati  strucnjak  mi je  rekao  da  leka  za sada  nema, kao  sto se sasigurnoscu  ne zna  kako bolest  nastaje.  moze  nastati  odjednom  a  isto  tako  moze  da nestane  kao da je nikad nije  ni  bilo. .ali   moze ponovo da se vrati   iznenada  i posle   desetina   godina.
   pre od prilike  mesec  dana   srela sam  jednog  travara  koji  je odmah  prepoznao  moj  problem  i  rekao mi  da se travarstvo   u njihovoj   porodici  prenosi  sa kolena  na  koleno  i da  u lecenju  psorijaze  imaju  uspeha,  mada je  ona tek  u novije   vreme   vise  zastupljena.  tretman  traje  6.  meseci  ,  tj. pijes   caj..ali za to  vreme  zabranjeni  su  ORASI,   PIVO,  RIBA  I  DIVLJAC.
najverovatniji  uzrok  je veliki  procenat   otrova  koji  se akumulirao  u JETRI. tako  da sve  ono  sto  prociscava  jetru   kao  sto su  mladi  sir  od  jednog  dana, surutka  po  moguctvu  sve  kozije  daje  dobre  rezultate.  prestanak  konzumiranja  nekih  stvari  nece   mnogo  pomoci  ako   organizam  posle  toga  ne  ocistimo.  suncanje i slana  morska  voda  daju  dobre   rezultate, ali  pitanje  je  kakve  druge  posledice   suncevo  pa  i zracenje  u solarijumu  mogu doneti  nasem   organizmu.
              u nadi  da cemo  zajednicki  doci  do  "carbnog  napitka"     pozdrav   vladana
Sačuvana
Miro
Gost


« Odgovor #11 poslato: 07.07.2004. 03:16 »
Odgovori sa citatomCitat

Gerovital je odlièno sredstvo kod psorijaze http://www.gh3.co.uk/about_gerovital.htmpsorijaze
pogledajte, neznam odakle ste ako ste iz Srbije nije vam daleko do Ronunije
ali se èak kod vas dobi.
Lep pozdrav
Sačuvana
Posetilac - Zika
Gost


« Odgovor #12 poslato: 09.07.2004. 02:50 »
Odgovori sa citatomCitat

Zahvaljujem HOUP na odgovoru i iscrpnom komentaru, kao i ostalim ucesnicima foruma. Svako iskustvo je dragoceno.

Kapi koje pijem ne znam od cega su. Njih mi je dao jedan travar.

Radi se dakle o 4 vrste kapi u malim pakovanjima kao sto su kapi za nos. Prva vrsta ima tamno zelenu boju i jak miris. Druga vrsta ima tamno smedju boju i jos jaci miris. Obe vrste se piju 3 puta dnevno pre jela po 20 kapi. Treca vrsta ima svetlo zelenu boju, a cetvrta zuckastu. Ove kapi se piju takodje 3 puta dnevno posle jela po 20 kapi.

Uz sve to ide neka biljna mast koja se maze na obolela mesta 2 puta dnevno. jedan takav komplet traje oko dve nedelje. Ja sam do sada potrosio 11 kompleta i veoma sam zadovoljan postignutim rezultatima.

Na pojedinim mestima psorijaza se potpuno povukla. Na nekim drugim se poznaje malo tamnija fleka, a ponegde je jos ima. Nisam bas siguran da je to put do potpunog izlecenja ali mi se po prvi put pojavila nada da cu uspeti. U jedno sam apsolutno siguran ni jedan dosadasnji lek nije dao bolje rezultate - cak ni oni najskuplji.

Uz sve to ide ishrana bez svinjskog mesa, kafe i duvana. Cini mi se da je Vladana u pravu kada kaze da je psorijaza posledica velike kolicine otrova u jetri koje bi trebalo izbaciti: dijetom, cajevima, kapima ili nekim drugim metodama.

Toliko za danas, pozdrav svima,
Zika.
Sačuvana
houp
Gost


« Odgovor #13 poslato: 09.07.2004. 18:37 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala Ziko. Drzim ti palceve da uspijes. Ja bas ne  ocekujem da cu zauvijek izlijeciti psorijazu, tj. ne bi me iznenadila da nakon zalijecenja, nakon nekoliko godina, se pojavi opet. Ali VJERUJEM da postoje nacini da se ona zalijeci, i to bez agresivnih kortizon- masti, blazim , prirodnim lijekovima
Meni se isto cini da se ona lagano povlaci od ovih cajeva... Redovno se informisem na internet stranicama, i pokusavam..paaa...Od doktora bas i ne vidim neke vajde, jer oni , kao na pokretnoj traci, prepisu uobicajene lijekove i skinu brigu s vrata. Psorijaza nije bolest koze nego neki kolaps u organizmu, a na kozi se samo ispoljava. Mislim da svakom pacijentu se mora prici individualno i isprobavati za svakog ponaosob- koja terapija pomaze.

Ziko, u svakom slucaju bi mi bilo veoma bitno da ostanemo u kontaktu, pod uslovom da ovi moji cajevi ne uspiju , rado bih se nasla sa tvojim travarom:-)). Pretpostavljam da su to extrakti trava uz koje se mora piti puno vode zbog prociscavanja organizma.
Gore sam ostavila moj mail.


Pozdrav svima
Sačuvana
Dejan
Gost


« Odgovor #14 poslato: 18.07.2004. 07:07 »
Odgovori sa citatomCitat

Postoji krema Kraljica, proizvodjac je u Skoplju, moj prijatelj je koristi bas za psorijazu i posle oko 2 meseca upotrebe vidno je poboljsanje... On ima problema sa psorijazom na laktovima, kolenima... oko 20 godina unazad, a sada je veoma zadovoljan jer je nestalo onih krljusti i koza izgleda prirodnije. Moze da se nabavi i u Beogradu...

Pozdrav, Dejan
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu