Herbateka    
Stranice: 1 2 [3]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Psorijaza  (Pročitano 885 puta)
RADISA
Gost


« Odgovor #30 poslato: 23.09.2004. 23:53 »
Odgovori sa citatomCitat

Probajte sa  FLOGOCID MAST
Sačuvana
nata
Gost


« Odgovor #31 poslato: 27.09.2004. 03:01 »
Odgovori sa citatomCitat

ja imam psoriazu vec 24 godine, to jeste genetsko nasljedno oboljenje koze ali i factor sredine doprinosi pojavi bolesti. u mom slucaju kad sam bila mala imala sam ceste upale grla   i pila sam dosta antibiotika sto je unistilo zdrave bakterije mog zeluca. posle toga moj zeludac vise nije mogao da dobro vari hranu iapsorbira vitamine neophodne za zdravu kozu .kad sam prvo dobila psriazu imala sam je po celom telu a sad samo po laktovima i iza usiju .zdrava ishrana sa dosta voca i povrca ,more su mi pomogli najvise.izbegavajte svinjetinu ,konzervisanu hranu, i hranu koja ima kvasac.meditacija , autosugestija i joga su isto  super. mnoge masti su mi pomogle npr sinoderm ali kao isvaki drugi lek kortizoske masti imaju kontradejstvi, istanjuju kozu ipovecaju osetlhjivost na sunce , meni je otpalo dosta kose zbog te masti.
u mojoj porodici stric ima psorijazu
sretno nata
Sačuvana
sneža
Gost


« Odgovor #32 poslato: 19.10.2004. 02:50 »
Odgovori sa citatomCitat

 Ja nisam uspela da saznam gde u Beogradu ima da se nadje "kraljica"krema ,pa te molim da mi pomogneš oko toga. Hvala unapred.
SnežaDejan Napisano:

> Postoji krema Kraljica, proizvodjac je u Skoplju, moj prijatelj
> je koristi bas za psorijazu i posle oko 2 meseca upotrebe vidno
> je poboljsanje... On ima problema sa psorijazom na laktovima,
> kolenima... oko 20 godina unazad, a sada je veoma zadovoljan
> jer je nestalo onih krljusti i koza izgleda prirodnije. Moze da
> se nabavi i u Beogradu...
>
> Pozdrav, Dejan
Sačuvana
mila
Gost


« Odgovor #33 poslato: 27.10.2004. 06:51 »
Odgovori sa citatomCitat

Lakky me je podstakao da procitam od pocetka temu "psorijaza".Po nekim "pametnjakovicima "ispade da oni visokointelektualni ,oni sto sjede po vladi,glumci,doktori,pravnici,i svi ostali visokoskolovani imaju psorijazu pa se cheshu po cio dan dok vode parnice,donose visokointelektualne odluke ,snimaju filmove,lijece.....Kao sto Lakky kaze pa sta rade na narodnom forumu i od koga oni traze pomoc kad su "visokointelektualni",pa valjda mi normalni bi trebali trazit pomoc od njih.
Sačuvana
houp
Gost


« Odgovor #34 poslato: 02.11.2004. 17:58 »
Odgovori sa citatomCitat

Bilo bi lijepo kad bi Herbateka izbrisala par zadnjih postova.

Ja sam popila 2 flase Noni soka, nacela sam trecu. Za sad nikakvih promjena s psorijazom.
Sačuvana
houp
Gost


« Odgovor #35 poslato: 29.11.2004. 18:21 »
Odgovori sa citatomCitat

Izvjestaj:

Popila sam , evo, 4 flase Nonija. Meni nije pomogao, sto ne mora znaciti da vama nece.
Sačuvana
anoniman
Gost


« Odgovor #36 poslato: 06.02.2009. 15:56 »
Odgovori sa citatomCitat

Anoniman korisnik Napisao:

Nemam psorijazu (bar koliko znam :)) ali...
Dugo idem na Loru (Larisa Fotina) i nije mi tako sjajno kao sto je obecano u knjizi, mada i dalje ne odbacujem, jer imam odredjenih pozitivnih efekata. Doduse kad sam tamo na kursu nekim ljudima se popravlja ponesto, kako oni kazu, a neke price su takve (vrlo pozitivne) da ne verujem da izmisljaju. Mislim da vredi probati, ali opet imati na umu da mozda nece sve da resi, ali mislim da ne moze da skodi ako se primenjuje kao sto pise? Mislim... pri tome uvek ima dosta skeptika, zao mi je sto ne postoji neka rasprava. Meni oziljak nije potpuno zarastao, mada je manji nego na pocetku, sto opet mozda i ne bi bilo da nisam isla. Ipak neke lose navike sam bar na nekoliko godina obustavila otkako sam to pronasla, ali en bih ovde o tome, neke i nisam. mislim da to ipak nije svemoguce i da bi svako trebalo da prelista sam i resi da li ga to privlaci ili ne. Ne znam da li ce i dalje da drzi u Ruskom domu i kako ce sve to da izgleda, nadam se ipak da hoce, recimo posle tog 10dnevnog kursa se osecam sjajno ali posle vise nije tako... Mozda bi isti efekat bio odlazak na more? : )) Salim se, ipak preporucujem da POGLEDATE, a dalje vidite sami
Sačuvana
Hate it or love it
Novajlija
*
Poruke: 1


« Odgovor #37 poslato: 09.03.2009. 20:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav svima. Da ne duzim, znate svi kako je sa ovom psorijazom psihicki. Dijagnostifikovana mi je psoriasis guttata(pre 6 meseci) sto i nije neki tezi slucaj psorijaze (valjda) ali sam tek poceo psihicki da se ubijam u pojam kad sam video da moze da se pogorsa stanje. Lekarka opste prakse mi je rekla da mi je to alergija od Sunca i mesec dana sam mazao pogresnu kremu a meni sve gore i gore..Hvala joj na tome! Trenutno mazem Belosalic ujutro na promene i Zorac gel 0.1 % uvece, takodje na promene. I ma koliko da mi je bolje(uglavnom od belosalica) cim prestanem da mazem stanje se ubrzo pogorsava i vrati na isto.. Uskoro ponovo idem na kontrolu na VMA.. I kao i dosta vas verovatno, ni ja ne mogu da verujem da se meni ovo desilo.. Meni koji sam trenirao fudbal 10 godina i jos sam aktivan kao nesto amaterski, ne pusim, retko pijem (i to sam izbacio od skoro) itd itd.. Naravno keva ko keva pokusava da me utesi time da zna neku devojku koja se uskoro i porodila, srecno je udata i zivi sa time, i ne smeta joj, (I JA MISLIM DA JOJ NE SMETA) JA SAM ZIVAC I NE MOGU SA TIM DA ZIVIM, I ZNAM DA ILI CU DA SE IZLECIM ILI CU DA SE UNISTIM NACISTO. I SVAKA CAST ONOME KO MOZE SA OVIM “NORMALNO” DA ZIVI!  Kao nasledno a nijedna ni druga baba mi se ne secaju da je to imao neko u familiji, ali rekla mi je doktorka da je to nebitno to je mogao da ima neko ko zna koje koleno.. Pored terapije pijem neki caj, i pridrzavam se neke dijete gde je izbacena upotreba duvana, kafe, cokolade, vina, jabuka, pomorandzi, svinjetine.. Posle 6 meseci ce se videti rezultati (navodno), sacekacu pa cu reci.. Ovo primenjujem mesec i po dana..

ZNAM da sam vas ubio koliko sam vas smorio, izvinite, i HVALA onome ko je sve procitao. I MOLIO bih zenu koja je ishranom sve to izlecila za 3,4 godine ( i ne samo to, koliko se secam), ne mogu sad se setim nika i kad je pisano to ako i dalje prati forum, ili ako je nekom drugom dala uput STA, KOLIKO, KAKO, da mi se javi, ili bilo ko, ko ima uspeha u ovome putem ishrane..

Naravno da psihicki uticemo na razvoj psorijaze,(doktorka iz mog grada je htela da mi da lekove za smirenje jer mi nije bilo bolje, i znam da mi je zelela najbolje ali ja od tad vise nisam odlazio kod nje da se lecim, nego sam otisao u BG, na VMA) ali je ipak sve iznutra.. I dzabe sve kreme i melemi ovog sveta ako nepravilno zivimo, nepravilno se hranimo ko sto ja i drugi rade nazalost.. Ali ispravicemo i to zar ne!?!? Mnogo sam vas udavio..izvinite..  Moj msn je i mail : ristovic88yahoo.com, fejsbuk nemam.. pa ono..nadam se da ce da se javi neko..  pozz svima i Bog nek’ nam je u pomoci svima!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu