Herbateka    
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Alopecija  (Pročitano 560 puta)
Jasminka
Gost


« poslato: 20.07.2004. 18:32 »
Odgovori sa citatomCitat

Potrebna mi je pomoc u slucaju kad je sluzbena medicina digla ruke. Nije nista jako ozbiljno, trenutno je vise estetski problem koji moja frizerka uspesno resava.

U pitanju je dijagnoza "Alopecia cicatrisata" tj. opadanje kose u pecatima. Svi popratni nalazi su u redu, ne postoji nikakav upalni proces u organizmu, obisla sam ginekologa, stomatologa i ostale -ologe. Sve u sve - nema realnog objasnjenja za pojavu, a samim tim ni nekog sluzbenog leka.

Molim da se javi neko ko je imao slican problem i opise svoja iskustva, ima li potrebe da trazim neko lekovito sredstvo ili da za koju godinu krenem da se raspitujem za ugradjivanje umetaka. :)

Hvala!
Sačuvana
Herbateka
Administrator
Heroj
*****
Poruke: 606


« Odgovor #1 poslato: 20.07.2004. 19:05 »
Odgovori sa citatomCitat


Piti :
Kantarion kapi ... 5 kapi uvece pre spavanja
Takodje piti kapi od ginko bilobe tri puta dnevno po 15 kapi

Mazati kozu glave sa propolis masti . Ovo je odlicno sredstvo za
opadanje kose u pecatima.

Moze da se koristi  i tinktura propolis , kao 30 % rastvor. Tinktura se razredjuje mlakom vodom u promeru 1 : 5. na taj se nacin dobije rastvor za masažu i ispiranje kose.
Sačuvana
Miro
Gost


« Odgovor #2 poslato: 20.07.2004. 20:53 »
Odgovori sa citatomCitat

ThymuSkin
Molim,da ovo dobro nastudirate.
Poznam i jako su dobri rezultati.
Reklame neèu radit.
L,P.
Sačuvana
suzana m
Gost


« Odgovor #3 poslato: 22.07.2004. 03:45 »
Odgovori sa citatomCitat

imamo isti problem...meni je kosa opala na pecate pre jedno 4 mes. i naravno neznaju zbog cega(stres verovatno) , prepisali su mi neku mast koju nisam koristila(mrzelo me je):)probala sam i beli luk(kazu da pomaze) ali vrlo kratko....jednostavno sam prestala da se sekiram i ne placem svaki put kad se pogledam u ogledalo...ne znam koliko je tebi opala ali ja imam 5 pecata 2 sa strane(iznad uva) 2 pozadi i 1 po sred glave iznad cela....mozes misliti a kosa mi je duga(do pola ledja)...na svu srecu pocela je da raste "rupa"po sred glave se vise ne vidi porasla je jedno 2cm...sa strane malo sporije ali je krenulo(kucam u drvo).....znaci ne sekiraj se i ne nerviraj se...znam kako je tesko a niko ne razume...svi misle da to nije nista a kosa moze da miruje tako i da ne raste 2 godine....ili jos gore(ne daj boze) da skroz opadne...i sa glave i sa tela....probaj beli luk ili jednostavno pusti da sama od sebe raste....srecno
Sačuvana
Jasminka
Gost


« Odgovor #4 poslato: 26.07.2004. 17:35 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Suzana,

Meni se ovo desilo pre 5 i po godina i odlucila sam jos tada da se ne nerviram. Sada sam se pomalo aktivirala po ovom pitanju jer mi je trenutno malo mirniji period u zivotu.

Inace, iskustvo o kojem prica mi je veoma poznato. Kada sam obavila sve pretrage sa zakljuckom da je sve u redu, obratila sam se lekarki sa napomenom kako bi ja jako volela da znam zbog cega je do toga doslo. Njen odgovor je bio: "Volela bi i ja!".

Ne znam da li si pokusala sa samponima i tonicima "Marbo". Sada ih ima u svakoj apoteci. Kad je moj problem bio aktuelan, mogli su se naci samo kod proizvodjaca u Beogradu. Gospodin mi je u telefonskom razgovoru, nakon sto je cuo moju dijagnozu, otvoreno rekao da misli kako mi ne moze pomoci, ali mi je, ipak, besplatno, poslao tonik. Nazalost, bio je u pravu, ali znam neke slucajeve kada je tonik bio uspesan. Tonik je na biljnoj bazi.

Pozdrav!

P.S.  Poruka za moderatora:

Nadam se da ovo nece biti shvaceno kao komercijala, jer to i nije. Samo je deljenje iskustava kao vid medjusobne ispomoci.
Sačuvana
ferida
Gost


« Odgovor #5 poslato: 13.08.2004. 03:25 »
Odgovori sa citatomCitat

sta  znaci  kinko bilobe i  propolis  ako   mozes  da  objasnis  unapred  hvalaHerbateka Napisano:

>
> Piti :
> Kantarion kapi ... 5 kapi uvece pre spavanja
> Takodje piti kapi od ginko bilobe tri puta dnevno po 15 kapi
>
> Mazati kozu glave sa propolis masti . Ovo je odlicno sredstvo
> za
> opadanje kose u pecatima.
>
> Moze da se koristi  i tinktura propolis , kao 30 % rastvor.
> Tinktura se razredjuje mlakom vodom u promeru 1 : 5. na taj se
> nacin dobije rastvor za masažu i ispiranje kose.
Sačuvana
Nurka
Gost


« Odgovor #6 poslato: 25.08.2004. 03:43 »
Odgovori sa citatomCitat

Prvo vas pozdravljam, ja sam imala alope.1999. god. pa mi se sad opet pojavila. Sve pretrage su u redu pa sama uzimam šampone i vitamine pa se nadam da æe uspjeti. Ako vi imate neki novi lijek po saznanju molim vas da mi odgovorite na moj e-mail. Hvala i dovidjenja.

Sačuvana
samir
Gost


« Odgovor #7 poslato: 07.09.2004. 00:49 »
Odgovori sa citatomCitat

zdravo
molim vas da mi javite kako mogu nabaviti ove produkte, jer ja zivim u svedskoj. ja imam ovaj neprijatni problem sa kosom, trepavicom i obrvom vec 4,5 god. jednom sam dobio lijek koji mi je djelomicno pomogao, ali je bio na bazi kortizona koji je stetan kod duze upotrebe pa sam prestao da ga trosim.
puno pozdrava
Sačuvana
Li
Gost


« Odgovor #8 poslato: 13.09.2004. 19:27 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga ferida,
da li znate da su ovi preparati koje navodite nekome pomogli i u kom stepenu i gde se mogu nabaviti?  Mislim na kantarion kapi, kapi od ginko bilobe, propolis mast i tinkturu propolis. Hvala
Sačuvana
isto
Gost


« Odgovor #9 poslato: 15.09.2004. 16:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Pregledajte i sanirajte vase zube pogotovo ako nosite neke mostove ili krunice uradjene u bivsoj YU.Meni se isto desilo prosle godine kad su se na dva mjesta pojavili pecati i nakon vadjenja krvi,pregleda poput hormona i stitne zlijezde vratili me kuci isto sa dijagnozom stresa.Nisam se mogla pomiriti s tim pa sam zavrsila i kod zubara da sve provjeri i sanira.Na moje insistiranje da mi izvadi tri krunice radjene u YU uradio je to nakon 8 mjeseci ubjedjivanja kako na rengenskom snimku sve ok izgleda i da je bespotrebno.Kad je na kraju poceo rad bio je u soku.Ispod je korisceno kao materijal olovo pa vi sad vidite kako su nasi zubari dole odgovorni.Naravno moja neupucenost i povjerenje kad u udjem u zubnu ordinaciju me je bas kostalo.Normalno da nisam pitala kakav matrijal koriste i da ne ocekujem bas da me ubiju s necim.Nakon tog je kosa pocela da raste.U zadnjih nekoliko godina imam sve izrazenije i simptome panicnih napada i raznih strahova kojim nikad nisam bila sklona.Ne bi me iznenadilo da je sve doslo od tog otrova koji sam gutala svaki dan putem pljuvacke.Imam jos jedan most uradjen dole i to cu sad izvaditi i ne ocekujem nista drugo ispod do opet olova.Zubar misli da sam ladno mogla da se razbolim od toliko smeca u ustima i sva je sreca da mi je kosa opala inace to nikad ne bi otkrila i razboljela se i ne znajuci od cega.Da li neko mozda zna neki caj ili sl. sta je dobro za prociscavanje organizma.......Nadam se da ce i kod vas sve biti u redu,ne mora da znaci da je i kod vas od zuba ali obratite paznju i na to i insistirajte na detaljnim pregledima.Doktori bukvalno pojma nemaju u to sam se uvjerila sa mojim slucajem i uopste nece da se bave tim problemom.Stres je sigurno jedan od usputnih okidaca.Li Napisano:

Sačuvana
houp
Gost


« Odgovor #10 poslato: 15.09.2004. 17:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Propolis mast i kapi kod pcelara, ali i u apoteci ili biljnoj apoteci.Preparati nisu 'rijetkost' i samo je potrebno otici u apoteku i zatraziti
Sačuvana
Zvjezdan
Gost


« Odgovor #11 poslato: 24.09.2004. 22:25 »
Odgovori sa citatomCitat

Molim Vas za pomoæ. Moj sin isto ima problem sa alopecijom i ništa od službene medicine nije pomoglo. Dijagnoza je ALOPECIA AREATA SUBTOTALIS.

Svi nalazi su uredni. Ovo traje veæ šest godina, tj. nakon navršene prve godine života pojavili su se kružiæi na glavi, gdje je nedostajala kosa, obrve su se prorijedile, isto tako i trepavice. Provedeni su svi moguæi testovi i svi su uredni. Probali smo mazanje vlasišta razlièitim losionima i preparatima, ali od toga ništa.

Molimo Vas ako biste mogli pomoæi, bio bih Vam vrlo zahvalan.

Unaprijed hvala!

Sačuvana
boba
Gost


« Odgovor #12 poslato: 25.09.2004. 23:36 »
Odgovori sa citatomCitat

Moj petogodisnji sin ima dijagnozu Alopecia areata recidiv.Pomogao mu je jedan dermatolog iz Beograda.Sad mu je porasla kosica,a inace je bila na par mjesta opala ,kao sto su mu i maljice na tijelu bile mjestimicno opale.
Ako hoces njegovo ime i adresu,javi se.Uz njegove kreme,prala sam mu kosu cajem od zare i davala da pije sve sto moze uticati na jacanje imuniteta.

Sačuvana
boba
Gost


« Odgovor #13 poslato: 25.09.2004. 23:38 »
Odgovori sa citatomCitat

Zvjezdan Napisano:

> Molim Vas za pomoæ. Moj sin isto ima problem sa alopecijom i
> ništa od službene medicine nije pomoglo. Dijagnoza je ALOPECIA
> AREATA SUBTOTALIS.
>
> Svi nalazi su uredni. Ovo traje veæ šest godina, tj. nakon
> navršene prve godine života pojavili su se kružiæi na glavi,
> gdje je nedostajala kosa, obrve su se prorijedile, isto tako i
> trepavice. Provedeni su svi moguæi testovi i svi su uredni.
> Probali smo mazanje vlasišta razlièitim losionima i
> preparatima, ali od toga ništa.
>
> Molimo Vas ako biste mogli pomoæi, bio bih Vam vrlo zahvalan.
>
> Unaprijed hvala!
>
Sačuvana
ferida
Gost


« Odgovor #14 poslato: 10.10.2004. 02:00 »
Odgovori sa citatomCitat

i  ja  imam  puna usta   blombi  i   iz   yu i  iz  njemacke  i  od  svukuda  imam  i  protezu  a  imam  i  te  pecate na  glavi  ali ako  povadim  sve  zube  opet  ce  biti  neka  proteza neznam  sta  da  radim hvata  me  panika  svaki  dan  sve  vise  i   vise  jer  imam  koleginicu  na  poslu imala  je  prvo  pecate  a  sad  pola  glave  nema kosu  ako  neko  ima  neki   novi  lijek  ili  savjet  molim  vas  javite  jer  ko   god  ima   ili  je  imao  zna  kako  je   hvala
Sačuvana
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu