Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Bol u grudima  (Pročitano 768 puta)
Danilo
Gost


« poslato: 02.01.2005. 16:58 »
Odgovori sa citatomCitat

Proteklu godinu sam imao poprilicno nestabilnu porodicnu situaciju. Nervoza mi je bila prisutna svakodnevno iako sam ja mislio suprotno. Moj dan se svodio na rad za kompjuterom, cak i do 20 sati dnevno. Veoma malo sam spavao. Gotovo da nisam izlazio iz kuce. Od pre dva-tri meseca sam dobio bol u predelu grudi i on je od tada gotovo stalno prisutan. Nekad jaci nekad manji. Ozbiljniji poremecaj sam imao pre mesec dana kada sam nakon sto sam legao da spavam imao nedefinisani napad. Manifestovao se u pocetku sa tim bolom u grudima samo sada jacim nego uobicajeno i malo otezanim disanjem a ubrzo me je uhvatila tako jaka groznica da se nisam nikako mogao smiriti. Tresao sam se ko prut od glave do pete te mi je supruga morala zvati medecinsku pomoc. Smirio sam se nakon dobijene injekcije u venu i debelo meso. Sledeci sam se dan obreo kod interniste te bio na povrsinskom pregledu srca gde je ustanovljeno da je sve u redu. Rezultati uzorka krvi i mokrace su takodje u redu osim malo pojacane Arterioskleroze i Triglicerida. Doktor me je uputio na test opterecena i kao preventivu mi dao da pijem Dilkoran i Presolol. Ipak, ponovo sam nakon desetak dana dobio istovetan napad. Takodje i u isto vreme, nocu, tek sto sam legao da spavam. Opet sve isto i opet se zavrsilo dolaskom hitne pomoci. Obavio sam u medjuvremenu i taj test opterecenja ali nisam podvrgnut potpunom testu. Nakon tri minuta i opterecenja na biciklu sa brzinom od 20km/h, srce mi je dostiglo puls od 152 otkucaja u minutu i tu se zavrsilo. Moj doktor mi je predlozio da i dalje pijem navedene lekove uz preporuku svakodnevne setnje do 3km, te da ce me za dva do tri meseca uputiti u Sr.Kamenicu na detaljnije ispitivanje. Otprilike to je to. Ja i dalje imam prisutan bol u grudima ali ne do sada i novi opisani napad. Ponekada me, kada legnem uhvati strah od novog napada, no nije tako strasno. U pocetku sam mislio da se radi o Angini Pectoris ali sam ovde procitao da se napad kod te bolesti manifestuje drugacije i traje oko pet minuta te sam je iskljucio kao mogucu. Dodao bih da imam problema i sa kicmom u predelu krsta ( svakodnevan bol - pojacan nakon duzeg boravka u hladnom ili fizickog optrecenja ). Takodje imam i bolove u vratnim zilama te su i oni pojacani tada a narocito se ispolje nakon duze voznje automobilom.
Na kraju da dodam da ne pusim i ne konzumiram alkohol te sam prestao i sa konzumacijom crne kafe koju sam do pre dva meseca pio u vecim kolicinama.
Unapred se zahvaljujem na pomoci i savetu u smislu daljeg lecenja.
Sačuvana
Herbateka
Administrator
Heroj
*****
Poruke: 606


« Odgovor #1 poslato: 04.01.2005. 22:19 »
Odgovori sa citatomCitat


Pokusajte da popijete kantarion caj
pre spavanja .... supenu kasiku caja
prelijte sa dva decilitra vrele vode.
Sačuvana
dmaras
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #2 poslato: 04.01.2005. 22:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Zahvaljujem. Pocecu jos veceras. Interesuje me samo jedno. Da li da nastavim terapiju sa preporucenim lekovima Dilcoran i Presolol ili ne. Muci me misao sto mi je terapija prepisana samo na osnovu pretpostavke interniste da bi se u mom slucaju moglo raditi o Angini Pektoris.
Pozdrav
Sačuvana
Herbateka
Administrator
Heroj
*****
Poruke: 606


« Odgovor #3 poslato: 05.01.2005. 00:05 »
Odgovori sa citatomCitat


Nastavite da pijete lekove kako vam je prepisano
Sačuvana
GORAN
Gost


« Odgovor #4 poslato: 05.01.2005. 04:26 »
Odgovori sa citatomCitat

recite mi da li imate visak kilograma i koliko,to je veoma bitno za organizam

Sačuvana
dmaras
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #5 poslato: 05.01.2005. 15:07 »
Odgovori sa citatomCitat

Pa ne preterano mnogo, srazmerno na svoju visinu ( 185 cm ), tezina mi je oko 95 Kg. Nikada nisam imao vise od 105 kg.
Sačuvana
oginaca
Gost


« Odgovor #6 poslato: 31.01.2009. 01:26 »
Odgovori sa citatomCitat

od nove godine  imam bol u grudima  uglavnom sa leve strane .TAj  bol se pojavi i onda nestane , nekad  me boli kao da su pluca u pitanju, ali sam radila rengen pluca i sve je ok. Imala sam problema sa stolicom, nisam imala proliv ali mije stolica bila retka i to vise puta u toku dana. Pila sam loperamid i nije se zaustavilo. Bila sam kod onkologa i sve je ok. kada me zaboli i ja pipnem bol bude jaci, a nekad  u toku dana opipam to mesto i nista ne boli. Jako me nervira taj bol, i imam utisak da nekad kad popijem ranisam prestane da me boli. Radila sam i EKG i bilo je ok. samo mi je puls bio povisen valjda sam se uplasila neznam .Imam 31 godinu.
Sačuvana
kejt barlou
Novajlija
*
Poruke: 1


« Odgovor #7 poslato: 27.03.2009. 11:56 »
Odgovori sa citatomCitat

Inace..ne pusim osim..ponekad sa drugaricama uz kafu ili uvece kad izadjem..u utorak sam izasla i pousila previse cigareta za svoja pluca koja nisu navikla na velike koicine..od utorka osecam probadajuci bol pri udisaju..velikom udisaju..i bol priilkom naglih pokreta..!
Isla sam kod doktorke i receno mi je posle slusanja pluca..da su cista..ali da pdmaram narednih dana i pijem cajeve..da bi se pluca ocistila..
Zanima me da li neko ima slicna iskustva ili neki savet??
Sačuvana
Dekson
Gost


« Odgovor #8 poslato: 12.04.2009. 09:20 »
Odgovori sa citatomCitat

Smanjite unos masne hrane u organizam, tezinu prilagodite visini, 185 cm/85 kg.Dijeta uz konsultaciju sa lekarom.Vise se krecite, otprilike od 2 do 4 km dnevno ,samo brz hod bez trcanja, nikako velika opterecenja kao teretana i sl.Nakon 30 dana videcete rezultate.Pozdrav!
Sačuvana
gordana147
Gost


« Odgovor #9 poslato: 20.04.2009. 23:15 »
Odgovori sa citatomCitat

od nove godine  imam bol u grudima  uglavnom sa leve strane .TAj  bol se pojavi i onda nestane , nekad  me boli kao da su pluca u pitanju, ali sam radila rengen pluca i sve je ok. Imala sam problema sa stolicom, nisam imala proliv ali mije stolica bila retka i to vise puta u toku dana. Pila sam loperamid i nije se zaustavilo. Bila sam kod onkologa i sve je ok. kada me zaboli i ja pipnem bol bude jaci, a nekad  u toku dana opipam to mesto i nista ne boli. Jako me nervira taj bol, i imam utisak da nekad kad popijem ranisam prestane da me boli. Radila sam i EKG i bilo je ok. samo mi je puls bio povisen valjda sam se uplasila neznam .Imam 31 godinu.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu