Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Ihtioza kod bebe  (Pročitano 323 puta)
Gale
Gost


« poslato: 06.05.2005. 09:23 »
Odgovori sa citatomCitat

Moja mala devojcica od godinu dana po zadnjoj konstataciji lekara dermatologa (dr.Paravine iz Klinickog centra u Nisu) ima ihtiozu. Koza joj je perutava po celom telu, suva u predelu lica, saka i stopala a sasvim normalna koza joj je u predelu gde dolazi pelena. Posto se dete cese, pretpostavljamo i da ima osecaj svraba.
Doktorka je rekla da je to iskljucivo nasledna bolest, medjutim, ni u mojoj ni u supruginoj porodici niko nije bolovao od te bolesti.
Posle rodjenja receno nam je da je perutavost posledica prenesenosti bebe i da ce trajati oko 15-tak dana, ali s obzirom da se to produzilo sa nekih 4 meseca starosti deteta posetili smo lekara (dr.Kamenova iz Doma zdravlja u Nisu) koji je na osnovu analiza krvi konstatovao da je narusena struktura celija i da treba da se prvo to leci i da je to uzrok i 4 spontana pobacaja pre prvog deteta (koje nema nikakvih problema) i 2 pre ovog.
Preporucio je OMEGU 3 koju dete pije vec oko 4 meseca.
Dr.Paravina koja nam je pre oko 2 meseca postavila konacnu dijagnozu preporucila je ulje LINOLU i krem sa ureom, kao i kupanje u vodi sa morskom solju koje smo posle par puta izbacili jer je bilo jos gore.
Situacija je sada takva da se koza za nijansu poboljsa posle kupanja, ali se ponovo posle nekoliko dana isperuta.

Interesuje me kakvi su nacini lecenja (ili izlecenja) jer bih hteo da moje dete bude kad poraste normalna devojka i da me ne kritikuje da nisam preduzeo sve sto sam mogao. Unapred zahavljujem i veliki pozdrav!
Sačuvana
MARIGOLD
Gost


« Odgovor #1 poslato: 06.05.2005. 17:39 »
Odgovori sa citatomCitat

MOLIM VAS DA PROBATE SA ZAMBAKOVIM ODNOSNO LJILJANOVIM ULJEM.REZULTATI SU VISE NEGO SIGURNI.
Sačuvana
Gale
Novajlija
*
Poruke: 3


« Odgovor #2 poslato: 09.05.2005. 09:26 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li mislite na ljiljanovo ulje koje se moze kupiti u apoteci?
Sačuvana
MARIGOLD
Gost


« Odgovor #3 poslato: 09.05.2005. 18:06 »
Odgovori sa citatomCitat

JA NE ZNAM DA LI GA IMA KUPITI U APOTECI ALI ZNAM DA SEBI SAMI MOZETE NAPRAVIT.POTREBNO JE BJELE LATICE I ZUTE TUCKE LJILJANA POTOPITI U JESTIVOM ULJU ,NAJBOLJE BI BILO AKO IMA MASLINOVO NERAFINISANO ALI NIJE UVJET.DRZI SE U STAKLENOJ FLASI DESET DANA NA SUNCANOM MJESTU I ONDA SE MAZU OBOLJELA MJESTA.NAKON KONSTANTNE JEDNOMJESECNE UPOTREBE 2-3 PUTA NA DAN JA VAM GARANTUJEM USPJEH.SVAKO DOBRO.MOGUCE DA GA SAD I APOTEKE PRODAJU ALI PRIJE RECIMO DESET GODINA DOK SAM JA ZIVJELA NA PROSTORIMA BIVSE JUGE NIJE BILO.U BOSNI GA ZOVU ZAMBAK A I LJILJAN U OSTALIM KRAJEVIMA.
Sačuvana
houp
Gost


« Odgovor #4 poslato: 10.05.2005. 10:51 »
Odgovori sa citatomCitat

Gale,

na zalost kod vecine koznih bolesti zvanicna medicina ne zna uzroke, i 'neizlijecive su'. Omega 3 u svakom slucaju je dobro da se koristi, ali duzi vremenski period. Bilo bi dobro da vasa supruga (pretpostavljam da doji dijete) iskljucuje poneke namirnice iz svoje ishrane...Moze se desiti da je dijete alergicno na neku od njih i trebala bi vidjeti kako koza djeteta reaguje ako ima promjena s ishranom. Kod neurodermitisa, bas sam juce gledala na njemacakoj televiziji, je cesto u pitanju alergija. Jedna djevojcica je bila alergicna na soju.
Sačuvana
Gale
Novajlija
*
Poruke: 3


« Odgovor #5 poslato: 16.05.2005. 08:47 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala za recept za ljiljanovo ulje.

Sto se tice alergijskog uticaja hrane na kozu bebe, mislim da ne postoji veza, jer je Julija (beba) rodjena sa takvom kozom, sa 6 meseci je pocela da jede drugu hranu, a pre 2 meseca je prestala da sisa, i nikakve promene se nisu primecivale u svim tim periodima, osim posle tretmana sa LINOLA uljem i kremom kada je nekoiliko dana koza bila za nijansu bolja.

U medjuvremenu su mi se javili neki saradnici koji su mi preporucili koriscenje proizvoda iz FLP-a. tj. Aloe vere.
Interesuje me da li ima neko pozitivno iskustvo i uopste kakavo je Vase misljenje o tome?
Sačuvana
Nada Podgorica
Gost


« Odgovor #6 poslato: 18.04.2008. 14:45 »
Odgovori sa citatomCitat

Moj sin koji sada ima  15 godina od samog rodjenja ima velike probleme sa kozom.
Crvenilo se pojavilo odmah. sto je kasnije bilo  i > vlazno , gnojavo, perutavo, suvo , gnojne pufice, itd.
Lijecenje smo poceli odmah sa raznim kremama sto je davalo samo trenutna poboljsanja.( beloderm, panalon , elokom, kuterid, ...).Konacna dijagnoza iz Klinickog Centar Srbije je > ekcem dermatitis, neterton i ihtioza.( nijesam vjerovatno dobro napisala jer nemam kod sebe izvjestaje) . Djecak je sada u pubertetu i ima puno problema. Mi ga tjesimo da ce bit bolje ( kako su nam i ljekari  ) kako on bude odrastao, ali ni sami vise nijesmo u nista sigurni.
Postoji li nesto sto bi nam preporucili za lijecenje da njemu i nama olaksamo VELIKI problem.
Da li je poznato da se ovakva vrsta bolesti jednim dijelom sama povlaci?
Majka
Sačuvana
Emilija_81
Novajlija
*
Poruke: 3


« Odgovor #7 poslato: 08.07.2008. 21:33 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja imam 28 godina i ihtiozu imam od kad znam za sebe. Nema lekara kod kog nisam bila i preparata koji nisam probala. Moji roditelji žive u nemačkoj tako da sam i sve što izbace novo probala a kod nas još ne postoji. Davala sam silne pare na kreme, lekove itd. dok jednog dana nisam potpuno odlepila i resila da sama na sebi pocnem da vrsim eksperimente i dosla sam do jednog malog otkrica koje mi je promenilo zivot. Kao prvo da se ne lažemo, lek za ihtiozu ne postoji jos uvek ali ja sam uspela da uz pravu negu i mesavinu raznih ekstrakata bilja i pojedinih krema napravim preokret u svom zivotu i sad uz redovnu primenu tog preparata niko, ali bas niko ne moze da provali da imam ihtiozu, cak mi svi zavide na tako lepoj i negovnoj kozi. I bez obzira sto doktori tvrde da je ihtioza nasledna, ja odgovorno tvrdim da nije vec da je samo poremecaj u dnk strukturi. Zbog ovog problema sam upala u depresiju i navukla ogromne komplekse koje i danas vucem bez obzira sto niko nemoze nista da provali. Bila sam u braku 6 godina i moj bivsi muz ni dan danas nezna za moj mali problem sa kozom. Imam cerku od 8 godina koja je potpuno zdrava i u mojoj porodici niko nije imao nikakvih problema sa kozom, barem ne u poslednje 5 generacija. Imam samo savet roditeljima i obolelima da kreme koje doktori prepisuju ne koriste jer sam ja sebi napravila cudo i bilo mi je potrebno godinu dana da vratim kozu u normalu.
Sačuvana
RUŽICA
Gost


« Odgovor #8 poslato: 29.08.2008. 21:32 »
Odgovori sa citatomCitat

Poštovana Emilija,drago mi je da sam došla do saznanja da postoji osoba koja je uspela da se zaleči Ihtiozu.Ja sam majka 14-godišnjeg sina koji od rođenja ima isti problem.
Da li postoji  mogućnost da stupimo u kontak sa Vama da nam pomognete u reÅ¡avanju problema.U nadi da znate Å¡ta znači Ihtioza najljubaznije Vas molimo da nam se javite sa savetom.
Sačuvana
RUŽICA beograd
Gost


« Odgovor #9 poslato: 30.08.2008. 09:57 »
Odgovori sa citatomCitat

PoÅ¡tovana Emilija,drago mi je da sam doÅ¡la do saznanja da postoji osoba koja je uspela da  zaleči Ihtiozu.Ja sam majka 14-godiÅ¡njeg sina koji od roÄ‘enja ima isti problem.
Da li postoji mogućnost da stupimo u kontak sa Vama da nam pomognete u rešavanju problema.U nadi da znate šta znači Ihtioza najljubaznije Vas molimo da nam se javite sa savetom.
Sačuvana
rmajer5
Novajlija
*
Poruke: 1


« Odgovor #10 poslato: 27.01.2009. 16:29 »
Odgovori sa citatomCitat

Poštovana Emilia,
kako i moje četverogodišnje kčerkica također boluje od ihtioze, i pokušali smo sve moguče metode lečenja. Da li je moguće stupiti s Vama u kontakt, vezano za taj čudotvorni lijek za lečenje ihtioze.
Sačuvana
ihtioza
Gost


« Odgovor #11 poslato: 11.02.2009. 17:29 »
Odgovori sa citatomCitat

Emilija ,jel moguce doci do tih preparata koje si napravila .. ak jeste molim te da mi odg na mail
Unaprijed hvala
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu