Herbateka    
Stranice: 1 [2]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Laneno seme protiv zatvora - kako koristiti ?  (Pročitano 2767 puta)
jovanka
Gost


« Odgovor #15 poslato: 13.02.2007. 01:07 »
Odgovori sa citatomCitat

Ove kuglice su fantasticne za regulisanje stolice. Ja imam isti problem. Skoro sam imala snimanje debelog creva i vidjene su promene koje, kako mi je lekar rekao, su nastale od dugo uzimane sene. S toga sena se ne preporucuje bas rado. Ja 28 godina imam problema sa stolicom i od svih mogucih (bolnih) preparata ove kuglice su mi jedino pomogle.
Sačuvana
uplasena
Gost


« Odgovor #16 poslato: 13.02.2007. 09:32 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja mislim da 20 gr sene na 1.5 meseci nije strašno a kada se stolica reguliše što sam ja uspela u vrlo kratkom periodu, nije loše imati ih u frižideru
Sačuvana
angel-
Gost


« Odgovor #17 poslato: 13.02.2007. 10:44 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja sam imala probleme povremeno,ali redovnom upotrebom lanenog sjemena nestali su.Kasiku sjemenki pomjesam sa jogurtom, a moze i sa cajem. To je najbolje prirodno sredstvo jer ne stvara zavisnost i nije agresivan kao neki laksativi poput sene.
Sačuvana
Bilja
Mlađi član
**
Poruke: 50


« Odgovor #18 poslato: 17.02.2007. 13:42 »
Odgovori sa citatomCitat

Uplasena,
nabavila sam sve satojke ali me zanima koliko kuglica pravis od te kolicine ? Gore si napisala 30 kuglica , a u postu nize pises da je dovoljno za 1.5 mjeseci.
Puno pozdrava od Bilje.
Sačuvana
uplasena
Gost


« Odgovor #19 poslato: 20.02.2007. 09:55 »
Odgovori sa citatomCitat

Od ove smese praviš 30 kuglica, to je dovoljno za mesec dana da pojedeš po jednu kuglicu uveče, a ono što sam napisala da 20 gr sene ne može da škodi za 1.5 mesec to znači ( a i sama ćeš uvideti ) da sam ja od te količine pravila ( kada mi se regulisala stolica ) 45 manjih kuglica, i još ih imam u frižideru ako zatreba a veruj mi da dugo dugo nisam pojela ni jednu....
Procedura bi trebala da traje ovako:
prvo veče 2 kuglice
drugo do sedme večeri po jedna
posle prve nedelje svako drugo veče po jedna
posle druge  nedelje svako treće veče po jedna
dok ne dođeš do situacije da pojedeš 1 kuglicu u nedelju a cele nedelje imaš stolicu normalno,a onda kada regulišeš stanje što ćeš i sama videti koristićeš ih po potrebi
ali sve zavisi od organizma, ja sam recimo jedno vreme morala da jedem svako drugo veče i samo su mi one pomagale da imam stolicu, a sada su prošle nedelje, ma prošli su meseci a ja nisam pojela ni jednu a redovno imam stolicu
Puno sreće i videćeš da ćeš biti srećna što si pronašla ovaj recept, jer gomila ljudi kojima sam dala recept su mi bili zahvalni što me poznaju kao što sam ja zahvalna mojoj Nadi koja mi je recept dala.
Veliki pozdrav i javi šta se događa
Sačuvana
Bilja
Mlađi član
**
Poruke: 50


« Odgovor #20 poslato: 21.02.2007. 11:48 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala  za detaljan opis.

Javicu se za jedno mjesec dana sa rezultatima .

Puno pozdrava od Bilje.
Sačuvana
R. Bjelogrlic
Gost


« Odgovor #21 poslato: 11.08.2009. 21:38 »
Odgovori sa citatomCitat

Za zatvor i tvrdu stolicu je najdelotvornija kora od krkavine. U cajnik usuti casu hladne vode. Staviti jednu kafenu kasicicu izdrobljene kore od krkavine. Staviti na ringlu dok pocne da kljuca.Skinuti i procediti. Kada se ohladi popiti. To ciniti nocu pred spavanje. Dobije divnu boju caja i nije neprijatnog ukusa. Osim sto regulise stolicu, cisti toksine iz creva, leci tromost debelog creva, obnavlja crevnu floru. Najlekovitija je dve godine posle branja.
     Krkavina je drvo, visoko dva do tri metra, sirokih masnih listova. Ima jos naziva, smrdika, smrdljika i verovatno jos nekih.
     Ovakva terapija od dvadesetak dana bi bila korisna i za one sto misle da su zdravi.
     Probajte, srecno!
Sačuvana
aleksia
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #22 poslato: 13.08.2009. 21:45 »
Odgovori sa citatomCitat

Gde moze da se kupi samleveno laneno seme?
Sačuvana
Stranice: 1 [2]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu