Herbateka    
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: bore  (Pročitano 1649 puta)
amra
Novajlija
*
Poruke: 4


« poslato: 02.07.2004. 01:25 »
Odgovori sa citatomCitat

Naglo sam izgubila oko 15 kg. Nezalim se, drago mi je da jesam ali su mi se po licu i ispod brade pojavile bore tj koza pomalo "visi".. Kazu mi da ce se to vremenom ipak malo zategnuti ali ja bih da znam postoji li nesto sto ce mi pomoci da bar malo zategnem kozu.Pozdrav!

Sačuvana

amra
sanja8
Gost


« Odgovor #1 poslato: 07.07.2004. 05:24 »
Odgovori sa citatomCitat

Prvo da pohvalim Herbateku na odlicnoj ideji o lepoti.
Evo jedna dobra maska protiv bora i za kozu koja je olabavila,deluje brzo i temeljno.
Jedno belance ulupati u sneg i masku staviti na lice ono se brzo osusi ali je ostaviti bar jos 10 minuta.Kada osetite da vam zateze kozu masku skiniti natopljenom vatomu mlaku vodu sa malo limuna.
Probaj sigurno ce ti pomoci.
Inace me u vezi prirodni preparata za lepotu sve zanima a popriliucno i znam.Ko god zeli moze mi se javiti ako ima problema sa masnom ,suvom aknastom kozom znam dosta prirodni maski koje su mnogo delotvornije od kupovni.
Pozdrav za sve diskutante!
Sanja
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #2 poslato: 07.07.2004. 07:10 »
Odgovori sa citatomCitat

sanja,
a koliko cesto se ta maska sme stavljati na kozu lica?
znaci, koliko puta ti savetujes tu masku sa belancetom?
ta maska je kod opustanja koze sto meni treba.
da li znas i neku protiv bora za zrelu kozu?
pozdrav
danka
Sačuvana
sanja8
Gost


« Odgovor #3 poslato: 07.07.2004. 14:45 »
Odgovori sa citatomCitat

Zdravo Danka,tu masku ja stavljam jednom u dve nedelje a moze se i jednom nedeljno.
Jedno zumance pomesati sa sokom od pola limuna,istruganom korom jednog celog limuna i jednom kasicicom maslinovog ulja.Napraviti kasicu,naneti je na dobro ocisceno lice(za svaku vrstu maske predhodno dobro ocistiti lice),ostaviti da deluje 20 min.Skinuti masku vatom natopljenom u toplo mleko.
Ova maska sadrzi okrepljujuce materije koje duboko deluju,hrane i osvezavaju kozu.Maska je pokazala dobre rezultate u sprecavanju i ublazavanju bora.Za bore je dobra i prethodna maska ako imas masnu kozu a za suvu je delotvornija ova maska.
Pozdrav
Sačuvana
sanja8
Gost


« Odgovor #4 poslato: 07.07.2004. 14:56 »
Odgovori sa citatomCitat

Zaboravila sam napisati da je kisnica odlicna za negu lica,cisti kozu i pojacava krvotoki ocvrscava misice.
Svako jutro popiti casu tople vode sa iscedenim jednim ili pola limuna.Isto jako dobro za lice i ublazavanje bora.
Za ovu drugu masku sto sam pisala ja je stavljam svaki drugi mesec a moze se jednom mesecno.
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #5 poslato: 07.07.2004. 20:08 »
Odgovori sa citatomCitat

sanja, hvala,
danka
Sačuvana
amra1
Gost


« Odgovor #6 poslato: 08.07.2004. 20:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala puno! Probacu odmah!
Sačuvana
Zoya
Gost


« Odgovor #7 poslato: 09.07.2004. 04:55 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li znate neku masku za skupljanje prosirenih pora?

Sačuvana
mpahor
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #8 poslato: 10.07.2004. 22:28 »
Odgovori sa citatomCitat

pozdrav svima. samo da dodam-odlican recept ali imam osjecaj da limun isusuje kozu
Sačuvana
djurdja
Gost


« Odgovor #9 poslato: 11.07.2004. 05:16 »
Odgovori sa citatomCitat

za sanju,posto ja imam jako suvu kozu na licu,a i kosa mi je postala jako krha dali biste mogli da mi posaljete recept sa prirodnim kombinacijam za suvu kozu lica i ruku.Unapred hvala.
Sačuvana
sanja8
Gost


« Odgovor #10 poslato: 11.07.2004. 22:53 »
Odgovori sa citatomCitat

Za "mpahor".Tacno je da sam limun isusuje kozu.Ako neko ima recimo suvu kozu a masku koju stavlja na lice u kojoj ima limuna nece mu je isusiti jer u toj maski verovatno sem limuna i recimo zumanceta ima jos i ULJE,tad se limun(nekoliko kapi)stavla u masku jer limun poboljsava ishranu koze lica ,izvanredno cisti lice i ponesto depigmentisu..Limun je odlicno sretstvo za masnu kozu i OTVORENE PORE JER IMA SVOJSTVO DA IH CISTI I STEZE.A isto je dobar i za suvu kozu da se nakapa u odredenu vrstu maske radi ciscenja-dezinfekcije lica.
Pozdrav
Sačuvana
mpahor
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #11 poslato: 11.07.2004. 23:21 »
Odgovori sa citatomCitat

hvala sanja
Sačuvana
mpahor
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #12 poslato: 11.07.2004. 23:23 »
Odgovori sa citatomCitat

sanja,ako slucajno znas za kakvog odlicnog travara u hrvatskoj molim te da mi proslijedis adresu.unaprijed hvala
Sačuvana
sanja8
Gost


« Odgovor #13 poslato: 12.07.2004. 04:45 »
Odgovori sa citatomCitat

U Hrvatskoj neznam ni jednog dobrog travara sem jednog diskutanta sa herboteke koji se ovde potpisuje kao LAKI nije travar ali puno zna o lecenju biljem,on je meni u izuzetno teskom periodu zivota jako puno pomogao sa svojim savetima o lecenju sa travama i ja sam mu do zivota zahvalna i evo putem ove diskusije ja mu se jos jednom od sveg srca zahvaljujem.
Pogledaj u starije poruke naces dosta odgovora od LAKIJa pa se uveri u njegovo znanle mozda i tebi pomogne.
Pozdrav LAKIJU i svima na ovom sajtu.
Sačuvana
informisana ;-))
Gost


« Odgovor #14 poslato: 15.08.2004. 01:03 »
Odgovori sa citatomCitat

Boom na zapadu su kapsule crvene djeteline. One obicne djeteline koju pasu krave:-))
Naime, neki vrli ljekar iz Beca je preko medija, sa pacijentkinjom kao dokazom, proturio pricu o nevjerovatnom ucinku crvene djeteline u samo 4 nedelje (RTL televizija). Ja sam licno kupila te kapsule preko e-Bay. Nemam mnogo bori , ali one dvije izmedju obrva su se izgladile.

U Srbiji kapsula nema u prodaji. Mozes poruciti da ti neko donese iz inostranstva ( U Njemackoj se zovu 'Rotkleekapseln'), ali mislim da caj ne bio trebao biti los. Kapsule su radi trenda bezrazlozno skupe (oko 25 Eur za pakovanje od 60 kom)
Sačuvana
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu