Herbateka    
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Maslinovo ulje hladno cedjenje  (Pročitano 1112 puta)
Âåñíà
Gost


« poslato: 31.08.2004. 19:45 »
Odgovori sa citatomCitat

U mnogim dijetama se pominje maslinovo ulje hladno cedjenje koje ne moze nigde da se nadje, cak ni u Crnoj Gori. Gde mogu naci tako ulje u Beogradu, napomiwem da sam po bio prodavnicama kupvala ali to nije to. Kako prepoznati pravo ulje, da li se u frizideru steze ili ne .Vesna
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #1 poslato: 01.09.2004. 21:59 »
Odgovori sa citatomCitat

kupi ga u prodavnicama zdrave hrane.
kupi od poznatog proizvodjaca (to je obicno ili italijansko ili spansko), na njemu pise Virgen Extra, boja ide na zelenkastu i gusce je.
nemoj nikako kupiti na pijaci.
pozdrav,
danka
Sačuvana
Âåñíà
Gost


« Odgovor #2 poslato: 03.09.2004. 15:01 »
Odgovori sa citatomCitat

Danka hvala na savetu, probala sam ta spanska maslinova ulja ali su ona ipak rafinisana jer nema miris pravog maslinovog ulja vec je ublazen. Ipak hvala. Vesna
Sačuvana
bEBANA
Gost


« Odgovor #3 poslato: 05.10.2004. 21:09 »
Odgovori sa citatomCitat

NA FLASI OD MASLINOVOG ULJA ODNOSNO ETIKETI TREBA DA PISE "COLD PRESSSED I KAO STO JE NEKO VEC NAPOMENUO UZ TO JOS DA PISE I VIRGIN OIL JER TO ZNACI DA JE NETAKNUTO DA NIJE PRERADJIVANO JER VIRGIN ZNACI DJEVICA NA ENGLESKOM.
Sačuvana
Slobodanka
Gost


« Odgovor #4 poslato: 15.10.2004. 15:11 »
Odgovori sa citatomCitat



Maslinovo ulje koristim redovno u oshrani sa naznakom >Virgin.
Inaèe koristim i ulje od semena bundeve iskljuèivo za prelive salata.
Sačuvana
verica
Gost


« Odgovor #5 poslato: 19.10.2004. 20:08 »
Odgovori sa citatomCitat

Sve je to lepo, i ja kupujem to ulje, gde pise Virgin, ali po mirisu sumnjam da je to prvo cedjenje, a i po boji sumnjam. Pravo masilnovo ulje, hladno cedjeno ima jak miris, a to je retko naci. Kupujem ova Spanska i grcka. Cak i u Crnoj Gori se ne moze naci. Kad pitam kazu skupo je preko 20 evra, ali i tada ne prodaju svakom. Samo rodjacima i prijatljima. Prema tome sve mit sto koristimo je verovatno rafinisano, Pozdrav Verica
Sačuvana
gost
Gost


« Odgovor #6 poslato: 13.11.2004. 06:30 »
Odgovori sa citatomCitat

imas odlicno spansko hladno cedjeno ima odlican i ukus i miris kao pravo domace dalmatinsko
prodaje se samo u konzervi od 3 l u VERUÂåñíà Napisano:

> U mnogim dijetama se pominje maslinovo ulje hladno cedjenje
> koje ne moze nigde da se nadje, cak ni u Crnoj Gori. Gde mogu
> naci tako ulje u Beogradu, napomiwem da sam po bio prodavnicama
> kupvala ali to nije to. Kako prepoznati pravo ulje, da li se u
> frizideru steze ili ne .Vesna
Sačuvana
RISTRETO
Gost


« Odgovor #7 poslato: 05.04.2005. 23:09 »
Odgovori sa citatomCitat

Maslinovo hladno cedjeno ulje je odlicno,medjutim to ulje nije nista bolje od drugih hladno cedjenih ulja.Maslinovo ulje je steklo popularnost,jer je pre mnogo godina jedino bilo hladno cedjeno ulje.Ljudi su jedino na taj nacin mogli da ga presuju maslinu.Druge tehnologije nije bilo.
Danas se mogu naci hladno cedjena ulja, mnogo bolja od maslinovog ulja.
-hladno cedjena ulja od jezgra oraha,badema,lesnika....
-hladno cedjena ulja od semena:bundeve (tikva golica OLIENKA).susama,
 lana,soje,suncokreta...
-hladno cedjena ulja iz psenicnih klica,kukuruznih klica...
Ova ulja su se pokazala ne zamenjivim u zdravoj ishrani.Od 2006 godine,
u Evropi su zabranjena rafinisana ulja.
Napomena:Ukoliko Vas nesto vise intresuje o hladno cedjenim uljima,ja cu se truditi da Vam objasnim jer je to oblast kojom se ja profesionalno
bavim.
Pozdarav svima!
Sačuvana
verica
Gost


« Odgovor #8 poslato: 08.04.2005. 08:08 »
Odgovori sa citatomCitat

Ristreto puno hvala na ovim objasnjenjima, naravno da su sva hladno cedjena ulja zdrava, ali nekako maslinovo je bar meni po ukusu i mirisu prelepo. Problem je samo sto u prodavnicama napisu ekstra virgin, a kada ga probam nema onaj miris koji drugima verovatno smeta ali ja ga volim. Tako da sumnjam da je to bas hladno cedjeno, kad odstrane miris a pravo maslinovo ulje trebalo bi da se stegne u frizideru sto nije slucaj sa ovim Spanskim i Grckim koje ja kupujem. Ako neko zna nesto vise neka se oglasi
Sačuvana
MARIGOLD
Gost


« Odgovor #9 poslato: 02.05.2005. 14:17 »
Odgovori sa citatomCitat

SLAZEM SE SA "VERICOM".ULJE ,MISLIM NA MASLINOVO AKO JE PRVO HLADNO CJEDJENJE IMA MALO NEOBICAN OKUS I MIRIS,REKLA BI OPOR,ALI TO JE ZNAK DA JE PRAVO.OVDJE U USA SE ISTO PUNO KORISTE MACADAMIA OIL.JAKO JE LJEKOVITO I ZDRAVO ,JER SVA ULJA DOBIVENA IZ NUTSOVA(ORAH,MACADAMIA,BADEM....)NEMA JU TRANS MASNOCA STO ZNACI DA SU OBOGACENA SAMO SA "DOBRIM"MASNOCAMA KOJE SU POVOLJNE ZA NAS ORGANIZAM I NE POVECAVAJU "LOS" ILI "BAD"HOLESTEROL.
Sačuvana
Selena
Gost


« Odgovor #10 poslato: 21.05.2005. 15:18 »
Odgovori sa citatomCitat

Ristreto,
ako su druga hladno cedjena ulja bolja, recite mi razliku izmedju bundevinog i maslinovog ulja.  Hvala
Sačuvana
avram
Gost


« Odgovor #11 poslato: 26.05.2005. 07:38 »
Odgovori sa citatomCitat

Biljka koja skuplja suncave zrake vjekovima dobra je za zucne probleme,suncanje,masazu!
www.ritaclub.50megs.com
Sačuvana
goran
Gost


« Odgovor #12 poslato: 26.05.2005. 07:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Od kako trosim maslinovo ulje u prefrani skoro da nemam vise problema sa zucnom kesom.

www.avramovici.dzaba.com
pozdrav
Sačuvana
verica
Gost


« Odgovor #13 poslato: 02.06.2005. 11:30 »
Odgovori sa citatomCitat

Svesna sam da pravo maslinovo ulje necu naci. Pri pokusaju da ga nadjem u Crnoj Gori, kazu mi ima ga ali je skupo. Pitam posto je. kazu 20-30 evra. Kazem dobro gde mogu da ga kupim. Odgovor je nigde. To je kao zlato i vlasnici ga cuvaju samo za sebe i najblize prijatelje. Pravo maslinovo ulje u frizideru treba da se stegne, da bude kao pasta. Toliko za sada, ako neko zna nesto neka se javi. Pozdrav Verica
Sačuvana
qwerty2
Gost


« Odgovor #14 poslato: 09.06.2005. 11:08 »
Odgovori sa citatomCitat

Imam flasu maslinovog ulja iz Crne Gore iz neke domace proizvodnje.Ima etiketu kao da je odstampana na kompjuteru i ima crveni pecat na kojem pise Uljara"Braca Alkovic" Na etiketi stoji: Cisto, domace,nerafinisano,prizvedeno prirodnom metodom(hladno cijedjeno i samotokolom) Proizvodjac je Ćazim Alkovic, Dobra Voda-Bar
tel 085 61 290, mob 069039143


E sad, posto se ne razumijem puno u maslinovo ulje, da li bi mi neko pojasnio. Imam tu flasu vise od godinu dana.Dobila sam je od muzeve sestre koja ju je kupila kada je bila na moru.Ulje izgleda dosta gusto.cak ima neke taloge na dnu.Ima malo jaci miris na maslinu,ali kada se zagrije ima zaista prejak miris pa mi se cini da je mozda uzeglo.

Da li bi mogla d ga koristim za pravljenje nekog drugog ulja, npr kantarionovog i sl?
Sačuvana
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu