kako se otkriva candida u crijevima

8 odgovora [Zadnja poruka]
alternativa
Offline
Joined: 07/08/2007

Molim Vas da mi kazete kako se otkriva candida u crijevima i kakvi su simptomi da je imamo. Meni je nedavno ispod nokta na nozi dijagnosticirana candida guillermondii, a ja vec dvije godine imam problema sa tom nogom i bole me dva prsta i jastucic i ne mogu dobro da se oslanjam na nogu tim djelom stopala. Ako ima neko bilo kakvog iole slicnog iskustva molim da mi ga prenesa i kaze kako da se ljeci i sta da se radi.. hvala unaprijed

Re: Kako se riješiti candide u stolici

Molim vas da ako iko zna da ni kaže kako mogu istjerati gljivicu candidu??

Unaprijed hvala!!!=)

CIN III

"hpv+cin III

Problem je HPV + CIN III, doktorica preporuča konizaciju.Ja sam čula da se može liječiti ispiranjem s čajem kadulje i podizanjem imuniteta.
Mene zanima način ispiranja, koliko dugo - tjedan, dva tjedna, tri..."

Matija, ja ne znam od kada je ovaj post, slucajno sam naletela na njega, ali CIN III se nikako ne leci ispiranjem, svakako je vazno da poslusate lekara...!!! Jako ej vazno. Mislim da je doktor objasnio zasto je OBAVEZNo da ga poslusate.
I, pobogu, postoji li moderator ovog foruma koji ce obracati malo vise paznje ovakvim postovima...
Dakle, jako je vazno kod CIN III uraditi konizaciju, molim vas.

Re: kako se otkriva candida u crijevima

I ja se vec izvjesno vrijeme borim s candidom, u stolici i ginekoloskom brisu.Neznam od kada je imam, ali mi je otkrvena u augustu, prosle god., prvo ginekoloski, a onda i u stolici.Koristilia sam raznorazne vaginalete za ginekoloski problem, a u stolici, nistatin kapi, funzol tablete, raznorazne cajeve..., da ne nabrajam sta sve ne, medjutim, ona se vrlo brzo vrati.Ljetos sam zavrsila i kod infektologa, koji mi je preisao 2 kutije funzola, prolife ampule, ali se ona opet pojavila.Na ponovnom pregledu kod infektologa, koji je bio prije par dana, dr. koji je u gastroenteroloskom savjetovalistu na infektivnoj klinici, trazi da ponovno uradim sve ginekoloske pretrage, uz to pijem 10 - 15 dana nistatin kapi, prolife tablete, ab kulture, a nakon toga mu se ponovno javim, gdje bi on najvjerojatnije me hospitalizirao i 10 - 15 dana obavljao sve detaljne pretrage, kao sto su gastroskopija, kolonoskopija, irigografija..., i ko zna sta sve jos.Ja sam preumorna od silnih pretraga, jer imam i drugih zdravstvenih problema, zbog cega sam cesto na kontrolama i pregledima, a sve ove silne, gore navedene pretrage mi se ne obavljaju.

Ako neko ima neki savjet za candidu, koji ja jos nisam probala, molim da mi se javi.Pored sveg gore navedenog, cekam i posiljku candisept kapi i candida caja, iz C.Gore, koji sam narucila, jer sam na internetu pronasla da je jako dobar u lijecenju candide, pa da i to pokusam.

Re: SKUPLJANJE HRABROSTI ZA GINEKOLOGA

BOK!! CANDIDU IMAM VEĆ DVIJE GODINE! TA DOSADNA BEŠTIJA!! ZNAM DA SAM GLUPA, ALI NIKAKO DA ODEM GINEKOLOGU!!!! POKUŠAVAM JE SUZBITI SA PREHRANOM, JOGURTIM, ISPIRANJEM U SODI BIKARBONI I SASVIM MALI POMACI. VEĆ MI JEI NEUGODNO, OSJETI SE MIRIS!!! KAKO DA SE ODLUČIM I SKUPIM HRABROSTI DA KREMEM GINEKOLOGU! POMOZITE MI!!!

hpv+cin III

Problem je HPV + CIN III, doktorica preporuča konizaciju.Ja sam čula da se može liječiti ispiranjem s čajem kadulje i podizanjem imuniteta.
Mene zanima način ispiranja, koliko dugo - tjedan, dva tjedna, tri...

Re: kako se otkriva candida u crijevima

Draga moja sanela ja ti isti taj problem imam vec sedam godina .Sve zivo sam isprobala ali bez uspjeha.Prosle godine sam u Sarajevu preko nekih prijatelja kontaktirala sa jednim specijalistom koji ima svoju kliniku za uho ,nos i grlo u Svedskoj ispricala mu svoj slucaj .Istog momenta mi je rekao da prestanem sa upotrebom svih medikamenata i da uzmem sodu bikarbonu rastopiti u toploj vodi i time ispirati usta i grlo ujutru i navece pred spavanje a nije na odmet ni preko dana ako se u mogucnosti.Ja sam kupila cetkicu za ciscenje jezika jer bar kod mene je i jezik oblozeni cistim jezik par puta na dan sodom i vjeruj da imam puno manje problema.Probaj nista te ne kosta.Ja uzimam JAKULT i obavezno ga zadrzim u ustima,trosim non stop compleks B-vitamina i pijem caj od kadulje.Dijetu sam i ja drzala par mjeseci i bila sam kost i koza a nisam neku veliku promjenu.Receno mi je da kad to jednom zaradis tesko da se mozes toga vise rijesiti.Jedino sam zadrzala to da svaki dan ujutro i navece popijem caj od skuhanog crnog ili bijelog luka.Zelim ti puno srece i pozdrav iz Holandije.

Re: kako se otkriva candida u crijevima

Eh, godinama imam tu dosadnu gljivicu u grlu, i crijevima. Naravno tu je i ostalo sto ide uz nju. Sekrecija iz nosa koja se spusta niz grlo, cesti grcevi u stomaku, jutarnji prolivi isl.. i tako godinama. Procitala sam ne znam ni ja koliko literature vezano za to , probala nebrojeno lijekova i kura (nistatin, oronazol, imunoterapija, aloa-vera,dijete, neki specijalni lijek narucvala iz Amerike....) ma da ne nabrajam jer to traje skoro osam godina... i rezultata nikad. Povremeno bolje, ali uglavnom sada mehanicki cistim kandidu iz grla, nekad sedmicno, nekad mjesecno, nekad svaki dan, zavisno od toga koliko mi smeta i grebe u grlu. A u crijevim,ne znam kako, jer poslije terapija nalaz bi pokazao da je nema u crijevima, ali bi je ja i dalje osjetila u grlu i nastavila sa mehanickum ciscenjem sa stapicima za ciscenje usiju, jer to je sve sto mogu da uradim, a ona je tako dosadna da sam vise izgubila svaku nadu da cu je se rijesiti. jer silne terapije i dijete nisu davale neke rezultate osim sto se ja osjecam slabo i iscrpljeno poslije dijete koja ne sadrzi secer, hljeb, mlijecne proizvode(osim jogurta acidofilus laktobacilus..)...ma da ne nabrajam vec poznate dijete:(
Uglavnom, nekad je ima manje, nekad vise u grlu,u crijevima nisam odavno provjeravala, a nikad nisam imala ginekoloskih problema, znacu uvijek je bila u probavnom sistemu.
E sad me zanima ima li neka radikalna radikalna metoda, jer sam sve ostalo probala.
Da li taj candida yeats moze da se nabavi u Belgiji ili susjednim drzavama, nije mi tesko da odem i potrazim, jer u Belgiji trenutno zivim i ima li neko slican meni iskustva sa tim lijekom.
Eto pozz svima i ostajte mi u dobrom zdravlju:)

Re: kako se otkriva candida u crijevima

Candida se otkriva analizom stolice na gljivice ili korpokulturu (to je valjda na sve parazite). Simptomi su: neredovna stolica, nadutost stomaka, gasovi, retka ili čvrsta stolica, naizmenično...Evo jedan članak:

Candida

Najčešći uzročnik (90 - 95%) ove infekcije je Candida albicans, gljivica koja se i prirodno u manjoj količini nalazi u našim crijevima. U 2 - 8% uzročnik gljivične infekcije je Candida glabrata. Pod različitim utjecajima, prije svega kod liječenja antibioticima, kod oslabljene reakcije imunološkog sustava ili korištenja imunosupresivnih lijekova, uporabe oralnih kontraceptiva, hormonske nadomjesne terapije ili antiandrogena, kod dijabetesa melitus, kao i u trudnoći, dolazi do njihovog neprirodnog razmnožavanja. Učestalost ove infekcije je 5 - 8% svih ginekoloških pacijentica, a među pacijenticama koje se žale na pojačani iscjedak u 21% se radi o gljivičnoj infekciji.

Simptomi: Veoma neugodan svrbež uz pojačan bjelkast iscjedak, sirastog karaktera. Spolni odnos je bolan, a za vrijeme mokrenja javlja se peckanje ili žarenje. U muškaraca se bolest očituje najčešće crvenilom i svrbežom glansa penisa i prepucija. Infekcija se često može dijagnosticirati samo na osnovu ginekološkog pregleda. Mikroskopski pregled uzorka vaginalnog iscjetka daje karakterističnu sliku, tako da su dodatne pretrage najčešće nepotrebne. Kod negativnog mikroskopskog nalaza, može se načiniti kultura brisa rodnice na specijalnoj podlozi (Sabouraud-agar ili Candida-II-agar).

Liječenje: Lijekovi izbora u liječenju gljivične infekcije su derivati imidazola: clotrimazol (Canesten, Plimycol) i polienski antibiotici kao što su nistatin (Nystatin, Moronal), amfotericin (Ampho-Moronal) i natamycin (Pimafucin) koji se ženama propisuju u vidu vaginalnih tableta, krema ili masti. Terapija može trajati svega jedan dan ili duže: 3 - 7 dana. Muškarcima se lijekovi protiv gljivica propisuju u obliku krema ili tableta. Kod "recidivirajućih" - infekcija koje se ponavljaju, nezaobilazno je sistemno liječenje s fluconazolom (Diflucan) ili itraconazolom (Orungal) u vidu tableta ili kapsula. Iako se u 2/3 slučajeva gljivična infekcija ne prenosi spolnim odnosom, za vrijeme liječenja se savjetuje izbjegavanje spolnog kontakta.

Alternativne mogućnosti: Ženama koje se nikako ne mogu osloboditi gljivične infekcije preporuča se prehrana bogata biljnim vlakanima uz izbacivanje rafiniranih šećera i ugljikohidrata: Anti-Candida dijeta, kao i ponovno uspostavljanje ravnoteže crijevne flore uz crijevne biokulture (probiotici) kao što su acidofilus (kapsule ili jogurt) ili LGG jogurt. Od velike koristi može biti i homeopatski lijek Candida Yeast, koji predstavlja jednu vrstu oralnog cjepiva protiv gljivica. Može se nabaviti i bez recepta, dolazi u vidu zrnaca i koristi se 3 - 5 puta dnevno po 1 - 2 zrnca (oralno). Candida Yeast podstiče imunološki sustav crijeva na stvaranje protutijela koja djeluju lokalno u crijevima i na taj način ograničavaju, odnosno ometaju rast gljivica. Izbjegavati kemijske iritanse, hulahopke, usku odjeću i tanga gaćice. Intimno rublje potrebno je prati na najmanje 60° C. Nakon završenog liječenja korisno je potpomoći u obnovi prirodne vaginalne flore. U tu svrhu se mogu koristiti vaginalete Vagisan i Döderlein Med. ili izravni unos kulture laktobacilusa u rodnicu. Jednostavna metoda koje se pri tome može koristiti je ispiranje rodnice s otopinom mliječne kiseline (Ac. lactici) ili sirutke. Na isti način možete upotrijebiti 2 - 4 kapsule Linex ili Bactisubtil, odnosno Acidofilus koje se za ovaj postupak moraju otvoriti i njihov sadržaj otopiti u 2 dl mlake vode. Kultura laktobacila može se unijeti u rodnicu i putem običnog malog tampona namočenog u LGG jogurt. Tampon ostaviti u rodnici kroz 2 sata. Ostale vrste ispiranja rodnice (sapuni, šamponi, gelovi, čajevi) se ne preporučuju zbog narušavanja normalne bakterijske flore.

Najčešći uzročnik gljivične infekcije je Candida albicans (90 - 95%), gljivica koja se i prirodno u manjem broju nalazi u naborima našeg crijeva. Pod različitim utjecajima, a prije svega kod liječenja antibioticima, kod oslabljene reakcije imunološkog sustava ili uporabe imunosupresivnih lijekova, oralnih kontraceptiva, hormonske nadomjestne terapije ili antiandrogena, kod dijabetesa melitusa kao i u trudnoći, dolazi do njihovog neprirodnog razmnožavanja. Posljedica ovog bujanja gljivica nije samo lokalna infekcija rodnice, već i utjecaj na propustljivost sluznice crijevnog trakta, tako da je na ovaj način omogućena apsorpcija mnogih štetnih tvari i alergena iz hrane, koje bi inače bile u potpunosti eliminirane kod očuvane funkcije sluznice crijeva.

Uobičajeni simptomi gljivične infekcije su peckanje, crvenilo, neugodan osjećaj i svrbež, te bjelkasto-žućkasti sirasti iscjedak iz rodnice. Uklanjanje ovih simptoma relativno je jednostavno i za to postoje brojni lijekovi, kako u klasičnoj tako i u homeopatskoj medicini. Holistička medicina ukazuje kako je neophodno izliječiti sveukupnu gljivičnu bolest, a ne samo lokalnu infekciju, te simptome kandidijaze svrstava u pet kategorija:

Opći simptomi: umor i nedostatak snage, depresija, glavobolje, bolovi u mišićima i zglobovima, gubitak pamćenja, izrazita osjetljivost prema kemikalijama, ponavljane mokraćne infekcije, osjećaj ošamućenosti.
Probavni simptomi: plinovi, nadutost, učestali zatvor i proljevi, probavne smetnje, grčevi u crijevima.
Respiratorni simptomi: kronični iscjedak iz nosne šupljine koji se cijedi po stražnjem dijelu ždrijela, čest kašalj, grlobolja, prehlada, astma, alergije.
Kožni simptomi: ekcem, peckanje, osip, infekcije drugim vrstama gljivica.
Hormonalne smetnje: neredovita mjesečnica, menstrualni grčevi, predmenstrualni sindrom, promjene raspoloženja, poremećaj rada žlijezda s unutrašnjim lučenjem, hipotireoza, hipoglikemija.
Prehrana kod gljivične infekcije podrazumijeva na prvom mjestu prehranu bez kvasnih gljivica. Ovakova prehrana je istodobno i dijagnostička i terapijska. Učinke treba pratiti najmanje nekoliko tjedana, a s ovim načinom prehrane može se nastaviti onoliko dugo koliko nekome odgovara. Neke se žene osjećaju mnogo bolje odabirući namirnice po ovim preporukama i odlučuju se nadalje zadržati ovaj način prehrane. Ipak, dobro je postupno vraćati namirnice u svakodnevnu prehranu kako bi se ustanovio njihov učinak. Ukoliko se simptomi koji upućuju na gljivice ponovno javljaju, tako ćete točno znati koju hranu doista trebate izbjegavati. Prehrana bez kvasnih gljivica podrazumijeva

izbjegavati šećer, kao i
izbjegavati namirnice koje sadrže gljivice i plijesni.
Izbjegavati šećer: Gljivice se hrane šećerom, razlažući ga do ugljičnog dioksida i vode. Pri tome nastaju mnogobrojni simptomi, a najčešće se javljaju probavne smetnje kao što su stvaranje plinova i nadutost. Izbjegavati šećer znači mnogo više od jednostavnog prestanka dodavanja šećera u jelo ili čaj, to znači provjeravati prisutnost šećera u svim jelima kojima se hranimo. Na svakom proizvodu je potrebno ponaosob pratiti oznake proizvođača o svim sastojcima koji su korišteni u proizvodnji. Potrebno je izbjegavati: maltozu, kukuruzni sirup, umjetna sladila, fruktozu, kukuruzni škrob, sodu, laktozu, mliječni šećer sadržan u mliječnim proizvodima.

Izbjegavati namirnice koje sadrže gljivice i plijesni: Ovo prije svega znači izbjegavati namirnice kao što su kruh, kolači, keksi i drugi rafinirani ugljikohidrati, industrijski voćni sokovi, umak od rajčice (osim "domaćeg" pripremljenog od svježih rajčica), potom izbjegavati hranu koja sadrži ocat, ukiseljeno povrće, dimljenu hranu, alkohol, fermentiranu hranu, sušeno meso i voće, gljive, pistacije i kikiriki.

Umjesto toga jedite zdravu hranu koja ne sadrži gljivice i plijesni: cjelovite žitarice popute smeđe riže, prosa, ječma, te svježe povrće. Veoma je korisno zeleno povrće pripremljeno na pari jer obiluje klorofilom koji djeluje pročišćavajuće. Dopuštene su i morske biljke, raženi kruh, kukuruzne kokice, tortilje, tofu, miso, obični jogurt, krto meso, svježa riba, meso prirodno hranjene peradi i jaja prirodno hranjenih kokoši. Novija istraživanja pokazuju kako i prirodno čisto maslinovo ulje, uzimano u malim količinima suzbija neprirodno razmnožavanje gljivica. Češnjak, kako sirov, tako i kratko prokuhan pomaže u procesu uklanjanja kandide iz crijeva.

Suplementi: Pokatkad promjena načina prehrane nije dovoljna u obrani od gljivica. U suzbijanju gljivične infekcije od koristi mogu biti i slijedeći dodaci prehrani:

Lactobacillus acidophyllus: radi se o "prijateljskim" bakterijama koje u prirodnim uvjetima naseljavaju kako crijeva, tako i rodnicu. Ove bakterije stvaraju iz glikogena mliječnu kiselinu koja osigurava nizak pH sredine u kojoj se nalaze, te na taj način čine prvu obrambenu liniju u nastupanju različitih infekcija. Prirodni izvor laktobacilusa je obični jogurt (Acidofil, LGG, Biojogurt itd). Također su mnogobrojni suplementi koji sadrže ove bakterije: tablete, kapsule, prah i napitci.
Sredstva protiv gljivica: Osim lijekova, od pomoći mogu biti ekstrakt limunovih sjemenki, češnjak, kaprilna kiselina i berberin, koje možete potražiti u nekoj od trgovina zdrave hrane. Ova sredstva se ne resorbiraju u krv, pa ih možete uzimati i za vrijeme trudnoće i dojenja.
Candida Yeast: homeopatski pripravak koji potpomaže uspostaviti zdravu ravnotežu gljivica u organizmu.
Multivitamnski preparati: vitamin C; vitamini B kompleksa, cink, magnezij, elementi u tragovima i esencijalne masne kiseline pospješuju obrambenu sposobnost organizma i sprječavaju povrat gljivične infekcije.

Neosporna je povezanost antibiotika i rafiniranih životnih namirnica u prehrani s pretjeranim razmnožavanjem gljivica u crijevima i rodnici. Gljivice koriste u svojoj prehrani prije svega ugljikohidrate, i što je veća ponuda ugljikohidrata, to gljivice više rastu. Obzirom da gotovo uvijek gljivičnoj genitalnoj infekciji prethodi, ili je istodobno prisutna gljivična crijevna infekcija, osobito je potrebno obratiti pozornost na prehranu. Hrana i namirnice koje sadrže rafinirani šećer i rafinirano brašno mogu pogodovati pretjeranom rastu gljivica u crijevima i rodnici. Mliječni proizvodi, osobito mlijeko i sladoled također pogoduju razmnožavanju gljivica zbog visokog sadržaja mliječnog šećera.

Namirnice koje se ne preporučuju!
Nemirnice koje se preporučuju!

šećer
slatkiši: keksi, kolači, bombone, čokolada
sladoled
slatki namazi: med i marmelada
bijelo brašno i proizvodi od bijelog brašna: peciva, žemičke, bijeli kruh itd.
tijesta od bijelog brašna
toast od bijelog brašna
slatko voće (grožđe, lubenice, kruške)
sušeno voće (suhe smokve)
voćni sokovi s visokim sadržajem šećera (sok od grožđa)
pivo
slatka vina
likeri

sve vrste povrća, što više u sirovom ili kuhanom obliku
salata, rajčice, krastavci, zelje, kupus
jestive gljive, luk češnjak, mahunarke, začinsko bilje
limun
meso peradi ili divljač
riba, rakovi itd.
bistre juhe
svakodnevno male količine fermentiranih životnih namirnica kao što su obični jogurt (acidofil, LGG jogurt, AB kultura) i kiselo zelje, koji su prirodni izvori laktobacila
cijeđeni sokovi od povrća bez dodataka šećera
umjereno: smeđa riža, krumpir, ražev kruh

Gljivice se u crijevima često nalaze u formi nakupina između crijevnih resica i nabora crijevne sluznice. Stoga se za vrijeme medikamentoznog liječenja preporučuje koristiti namirnice s visokim sadržajem vlakana i biljnih balastnih tvari, koje sa svoje strane mehanički potpomažu odstranjenju gljivičnih nakupina.

Namirnice s visokim sadržajem vlakana i balastnih tvari

povrće
produkti žitarica

cvjetača
brokula
zeleni kupus
crveni kupus
bijeli kupus
kiselo zelje
poriluk
celer
mrkva, mahune
mahune
ražev kruh
zobene pahuljice
pšenične klice

pozz