Herbateka    
Stranice: 1 [2]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Maslinovo ulje hladno cedjenje  (Pročitano 1107 puta)
verica
Gost


« Odgovor #15 poslato: 15.06.2005. 09:34 »
Odgovori sa citatomCitat

Posto ti je ulju istekao rok i verovatno ne moze da se jede imas sto mogucnosti da ga iskoristis. Mozes da potpis kantarion u to ulje, mozes da ga pomesas sa pcelinjim voskom i da napravis kremu koja je odlicna za suvu i problematicnu kozu, a fenomenalno je za opekotine i ostale probleme sa kozom. Inace hvala ti na ovoj informaciji, sigurno cu nazvati da vidim kako da dodjem to tog ulja. Pozdrav Verica
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #16 poslato: 04.07.2005. 10:42 »
Odgovori sa citatomCitat

Ulje Masline je uglavnom hladno cijedjeno !

Mislim da se ovdje radi o PRVOJ FRAKCIJI hladnog cijedjenja (to je ustvari presovanje).
To ulje mozete u apotekama naci pod nazivom DJEVICANSKO ULJE ima svijetlo zutu boju za razliku od ostalih vrsta cija je boja tamnije zuta do zelenkasta.
Mnogo je skuplje i u pakovanjima je od 50 do 100 mll.
NE SMIJE TE GA GRIJATI jer sadrzi kiseline ( Oleinska i palmitinska) koje se raspadaju na niskim temperaturama !
Sačuvana
Miroslav
Gost


« Odgovor #17 poslato: 10.07.2005. 17:15 »
Odgovori sa citatomCitat

  Na pijaci na starom Merkatoru .Svakog petka dolazi jedna starija zena iz Bara koja prodaje pravo hladno cedjeno maslinovo ulje.Cena je oko 400 dinara.Provereno je probaj.Ima ukus i miris maslina.
Sačuvana
Marjan
Gost


« Odgovor #18 poslato: 16.04.2009. 12:27 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana,

u Crnoj Gori se ipak moze naci kvalitetno maslinovo ulje. Ova godina je bila rodna tako da ulja ima dovoljno na trzistu. Naravno, nije svako ulje istog kvaliteta. Cijena od preko 20 eura mislim da ne stoji, iako mozda ima i takvih ponuda. Ukoliko ste zainteresovani, ja imam ulje hladno cijedjeno odlicnog kvaliteta i cijena je 10 eura po litri.
S postovanjem,
Marjan-Bar
Sačuvana
gaviota
Novajlija
*
Poruke: 26


« Odgovor #19 poslato: 16.04.2009. 19:27 »
Odgovori sa citatomCitat

bas fino gosp.Marjane sto imate maslinovo ulje pa i cijena dobra ali mi jedno nije jasno nisam znala da ovaj forum sluzi za reklamiranje svojih proizvoda i prodaju i trazenje zainteresovanih kupaca.
koliko znam to se nebi trebalo raditi preko ovog foruma nego preko nekog drugog sretstva informisanja i malih oglasa.izvinite ako grijesim pozdrav.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu