Herbateka    
Stranice: 1 [2]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: RECEPTI ILI KAKO DA SAMI NAPRAVITE...  (Pročitano 3087 puta)
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #15 poslato: 03.02.2006. 13:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Ginco biloba....mozda sam ja to prestario. Stvarno nisam znao da ima toliko stabala Ginco bilobae u bivsoj nam srpocekicastoj. Izvinite narode zaista....

Ja opet nekako iako stvarno znam kako treba ali ja zaista nekako nemogu da zaratim sa tom meni bas dragom biljkom. Malo je to ipak da bi se sada sakupljao list pa i ako ih ima na hiljade. Najbolje je uzeti u apoteci preparate od Ginco bilobae. Pa jedina je to listopadna golosjemenjaca, ipak je to raritet ma koliko da ga ima. Ne dolazi iz naseg klimata kao bukva ili hrast. Nemojte se zato ljutiti ali neka kupite u prodavnici bilo koji preparat i bit ce ok za pamcenje i koncentraciju.
Sačuvana
Selena
Gost


« Odgovor #16 poslato: 04.02.2006. 09:24 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovani  Freeholland,
znam da ovaj Ginco bilobae, u mom gradu, ne dolazi iz kineskog klimata ali ja nemam nameru da sad postanem  kosooka!!!  Pa toliko je biljaka doneto sa drugih podneblja  iliti klimata. Ukoliko stvarno znate recept,  dajte da probamo. Videcemo dali je Bozja volja da i ovde u Banatu Ginco bilobae funkcionise.

           Hvala Selena
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #17 poslato: 04.02.2006. 10:34 »
Odgovori sa citatomCitat

Pa Selena pogledajte tamo gdje sam opisivao kako sa pravi ekstrakt. Mada ako ce te iskreno meni je najblize pameti ako se uzme biljni dio, osusi i cuva. Kada zatreba lijepo uzeti potrebnu kolicinu, samljeti u mlinu za kafu ili sjecki za povrce i popiti u caju ili mlijeku. Tako se nista ne petlja niti izvlaci-extrahuje, jer sta onda ostane , zasto i to nije izaslo...ako je prirodno onda to jednostavno po meni treba pojesti na prikladan nacin i zdravo. Ne treba naravno sve osmah samljeti u prah jer aktivne materije brzo ispare ali onoliko koliko je doza kazem treba lijepo samljeti u prah i popiti taj prah.
Kada pricamo o prirodnome nekako mi uvijek zasmeta da kazem: Extract, pilula, tableta, ....ipak to nije skroz prirodno. Ima covjek upetljanih ruku i u takvom prirodnom, a gdje god mi upetljamo ruke mi obico prirodu pokvarimo...eto zato sam prije da pasem travu nego da uzimam tablete od te iste trave koje mi neko drugi napravi.  Nadam se da ste me razumjeli.
Puno srece
Sačuvana
Selena
Gost


« Odgovor #18 poslato: 04.02.2006. 21:30 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovani Freeholland,
svaka cast!!!  Ovo je odgovor u vasem pozitivnom, prepoznatljivom stilu.
Iz tog razloga i ne kupujem Ginco u apoteci. Zapravo, kupovala sam ali mi se ne dopada niti u kapsulama, niti u alkohnom rastvoru.
Posto sam proletos ubrala listove Ginca i osusila, nije mi se dopao kao caj.
No, kako se nisam setila da isti pasem ili zvacem, neznam???!!

Vas predlog je Super!
Sta reci nego: hvala, hvala, hvala.
Zelim vam puno srece u zivotu!

Pozdrav Selkena
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #19 poslato: 05.02.2006. 00:53 »
Odgovori sa citatomCitat

Drago mi je da se razumijemo. Ja ovdje dodjem kao neki veliki mag a ustvari sam samo obican covjek koji prirodu osjeca na neki blizak nacin . Zelim da sve veze izmedju osobe i prirode budu sto je moguce krace i da priroda tece kroz nas svojim pravilima. U protivnom morat cu slusati i gledati CNN a tamo se uglavnom spremaju za nekakve ratove...
Kada covjek bolje razmisli mozda je i najbolje nista ne misliti jer tada bi zaista po nekoj logici "pasli travu" a ustvari to i jeste ono pravo. Ja idem da pasem Bijeli sljez jer me zeza kasalj.
Puno srece
Sačuvana
nina83
Gost


« Odgovor #20 poslato: 15.03.2006. 17:38 »
Odgovori sa citatomCitat

Procitala sam neke od vasih postova i jako mi se svidjaju...Htela bih da Vas pitam da li su te kreme koje mi sami napravimo zaista dobre u smislu da mozemo ocekivati da i u zrelim godinama imamo lepu kozu? Mozda sam neinformisana, ali pored toga sto imam simpatije prema ovome sto sam procitala, ipak imam dozu sumnje, kao i prema kupovnim kremama jer ne znam kako bih mogla znati da je to zaista dobro? Zaista nisam mislila nista zlonamerno, nadam se da me razumete... Volela bih ako biste mogli da mi napisete nesto vise o tim prirodnim kremama!
Sta mislite o svim tim skupim kremama, da li stvarno vrede? Cula sam da je u medicinskim krugovima jako cenjen Euricin, kakvo je Vase misljenje?Isto bih Vas pitala za kremu, tj. mast Pantenol?
Kako resavate problem potrebe za zastitom od zracenja, koje je navodno pozeljno u kremama?

Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #21 poslato: 24.04.2006. 13:44 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao NINA iz osamdesettrece.
Jesu Nina dobre, bas su dobre prirodne kremice.
Dobre su i doduse one skupe ali samo one najskuplje. malo je smijesno ali ispada da su najbolje one skoro za dzabe-najjeftinioje i najskuplje. Zbog toga u ljekarskim krugovima neke stvari imaju visok rejting. pa to je zbog toga sto to ljudi znaju.
pantenol,.... za epitelizaciju ako me sjecanje dobro sluzi, znaci svugdje gdje je ostecen epidermis iliti povrsinski sloj koze...suncanje, opekotine....
Ah da Nina, umalo da zaboravim...nemoj mnogo da sumnjas u prirodne pripravke...i otkud bas da sumnjas u prirodno....
Imao sam prilike i vidjeti i druziti se sa zenama sa planina koje nikada u zivotu nisu stavile nikakvu kremu na lice, ne bar ove koje su u svijetu tako slavne i poznate, ove zene za te kreme nikada nisu ni cule. neces mi vjerovati da ovim zenama sminka ni ne stoji lijepo jer njihovu prirodnu ljepotu pokvari bas svaka vjestacka sitnica...e pa sad ko bi ga znao sta je pametnije ali ja znam sta je boljhe - PRIRODNO.
Puno pozdrava, srece i lijepog tena u zivotu.
Sačuvana
mira
Gost


« Odgovor #22 poslato: 25.04.2006. 08:17 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li postoji neki recept za skidanje keratoza na kozi?Sve vise mi izlazi po licu i telu a spopale me i virusne bradavice
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #23 poslato: 26.04.2006. 14:23 »
Odgovori sa citatomCitat

Mazati svjezim sokom od biljke Chelidonium majus.
Upravo sada je ova biljka najbogatija tim sokom koji sadrzi alkaloid Chelidonin i koja se u narodu upotrebljava za skidanje bradavica. Prije nego sto to pocnete procitajte obavezno nesto vise o ovoj biljci.
Nas naziv za ovu biljku zavisi od mjesta do mjesta i razlicit je.
Sačuvana
luce
Novajlija
*
Poruke: 1


« Odgovor #24 poslato: 09.11.2007. 04:37 »
Odgovori sa citatomCitat

Sve mi ovo tako lepo zvuci.Recite mi,molim Vas,neki prirodni recept za oziljke od akni,ukoliko postoji,a sigurna sam da postoji.Neki pripravak cije sastojke nije tesko nabaviti.
                                          Sve najbolje
Sačuvana
danguba
Novajlija
*
Poruke: 3


« Odgovor #25 poslato: 18.04.2009. 01:55 »
Odgovori sa citatomCitat

da li ste jos uvijek tu?vidim da su postovi odavno pisani mene zanima kako napraviti losion za brzi rast kose? Veliko hvala i veliki cmok
svaki recept za tu svrhu je dobrodosao!
Sačuvana
Stranice: 1 [2]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu