Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: zalfija  (Pročitano 839 puta)
mial
Novajlija
*
Poruke: 1


« poslato: 07.05.2006. 21:44 »
Odgovori sa citatomCitat

kako i za sta je sve mogu koristiti

Sačuvana

mial
Visnja
Gost


« Odgovor #1 poslato: 16.06.2006. 05:45 »
Odgovori sa citatomCitat

Zalfija je dobra za infekciju usne duplje, nervozu stomaka, rasejanost, zaboravnost, nervozu, drhtanjer uku, dobra je i protiv kaslja.  Eto, to je to sto ja znam:))
Verovatno ce neko drugi dodati jos neku stvar, pa cu i ja procitati.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #2 poslato: 21.06.2006. 00:06 »
Odgovori sa citatomCitat

Ako bas nikako niste sigurni za sta sve moze da upotriijebite zalfiju ili kadulju (Salvia officinalis L.) ali samo list zalfije onda zapamtite ovu izreku starih Rimljana:

KAKO UOPSTE MOZE COVJEK UMRIJETI AKO MU U BASTI RASTE KADULJA-ZALFIJA

Nemojte je prvise piti, najvise jednu soljicu dnevno i najvise 7 dana pa onda pauza od 14 dana pa Jovo na novo.

Inace Zalfija sadrzi jedan ne bas ukusan vec dosta gorak keton koji se strucno naziva TUJON a po sadrzaju tujona se mjeri kvalitet etericnog ulja kadulje-zalfije. Najbolja je ona koja sadrzi oko 40 tujona ... a cijena je nejada bilka 2 marke za jedan tujon...Litar = 40 tujona = 80 maraka...nekad bilo
Sačuvana
Dragana15
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #3 poslato: 23.06.2008. 16:14 »
Odgovori sa citatomCitat

Moram dodati da je zalfija odlicna za ciscenje lica,naravno ohladjiena.Obzirom da sam ranije imala problematican ten,doktorka mi je savetovala da nakon svakog kozm. tretmana stavljam obloge od zalfije.Zaista pomaze,pa i dalje to radim.Dodala je,takodje,da je zalfija dobra i protiv bora.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu