• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: anemija  (Read 964 times)

aleksandrina

  • Guest
anemija
« on: 23.04.2007. 17:13 »
  •  
Pozdrav!
Vec duze vrijeme vas citam,famozni ste!
Javljam se jer znam da cu ovdje naci odgovor.Radi se o anemiji.Muz mi operiran tri puta jer je imao tumor na testisu srednjeg rizika,sada prima kemoterapiju,ali je jako jako anemican.Uizma sirup,ali bih htjela znati sta mu najvise davati da mu se popravi.
Unaprijed sam vam zahvalna!
Logged

3863

  • Guest
Re: anemija
« Reply #1 on: 24.04.2007. 06:53 »
  •  
Moeto dete bese anemicno.Sekoj den mu davav cveklo dali ko salata ili kako sok.Itoa zivo ne vareno.Ko salata go rendav cvekloto i go mesav so morkov i so zelka.Aistata smesa plus limon a ne zelka go pravev sokot i toa momentalno da go pie 4 pati na den.Anavecer mu davav suvo grozje suvi smokvi kolku moze da izede ne e stetno i da jade poveke.Obavezno da  pie caj od kopriva po moznost da bide presna sega ja ima nasekade a moze da bide i suva.Treba da bidete strlplivi ke ima rezultat.Legoferot e mnogu e steten za zabite i ne bi ti go preporacala.
Logged

Bea

  • Guest
Re: anemija
« Reply #2 on: 24.04.2007. 21:45 »
  •  
odlican prirodni sok je sok od:
1kg cvekle;
1 kg jabuka;
1 kg limuna, izrendati i u to staviti 1 kg meda, ostaviti da odstoji par sati i onda kroz gazu ili najlon carapu iscjediti. Drzati u frizideru.
Logged

aleksandrina

  • Guest
Re: anemija
« Reply #3 on: 25.04.2007. 15:47 »
  •  
Hvala vam puno!
Logged

Gaga64

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 24
    Re: anemija
    « Reply #4 on: 26.04.2007. 10:23 »
    •  
    U apotekama ima da se kupe kapi (tinktura) od kopriva. Pije se tri puta dnevno po trideset kapi, ili kako je u uputstvu navedeno. Treba biti redovan i uporan sa ovim.
    Logged

    griva1978

    • Guest
    Re: anemija
    « Reply #5 on: 17.05.2007. 22:14 »
    •  
    ... također: tinktura od koprive kako je i gore navedeno... lječi anemičnost, super je kod proljetnog umora, iscrpljenosti, potiče metabolizam tiijela....
    Logged

    sanccez

    • Guest
    anemija kod malog deteta
    « Reply #6 on: 17.07.2007. 12:57 »
    •  
    Moje dete ima 2,6 godina i dajem mu sok od sveže ceđene cvekle i pomoranđe da mu popravim krvnu sliku, jer je počeo slabije jesti (što je po lekarima karakteristično za ovaj uzrast ).Interesuje me koliko šesto u toku nedelje mogu da mu dajem da pije ovaj sok jer sam ćula da cveklu nije dobro piti svaki dan, ne znam iz kog razloga.
    Logged