Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Za Maylar - molim pomoc i savjet  (Pročitano 1293 puta)
Dada 77
Gost


« poslato: 22.05.2007. 10:04 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana Maylar,

vidim da se vrlo dobro razumijete u trave i ostala cuda prirode pa bih vas htjela zamoliti za pomoc.
Kod mene su se prije 7 god pojavili miomi na maternici. U pocetku sam imala samo malo jaca krvarenja.
Zadnjig 2-3 god imam jake bolove za vrijeme mentruacije s time da su zadnjig godinu dana postali
neizdrzivi do te mjere da moram piti ketonale i eventualno pomazu voltareni. Ili eventualno mi pomaze
orehovica (rakija od oraha), to mi smiruje grceve. Moram leci u krevet i utopliti se dok grcevi ne produ.
Cim su mi otkrili miome poslali su me na histeroskopsko odstranjivanje mioma, odstranjeno ih je 7-8
a ostao je jedan koji se nije mogao odstraniti. On je sada cca 4x4 cm. Nakon navedene operacije se
stanje popravilo i slabokrvnost mi se smanjila. Isla sam gospodi na terapiju hrskavicom morskog psa,
cajevima, alojom itd, no nista se nije pokazalo uspjesnim. Njihov rast se zaustavio, ali krvarenja su
i dalje jaka. Navedene terapije sam se pridrzavala 3 god, uz promjenu prehrane - cim vise povrca,
voca, zitarica i samo bijelo meso piletine i puretine, nista pohano, sve vise kuhano i rijetko peceno.
Uvidjela sam da nema nikakvih pomaka, zeljezo mi se rusilo, anemija je bila sve veca i psihicki
sam se sve losije osjecala. Prosle god u 9. Mj sam uzela njene neke biljne tablete i kreme za obloge
na trbuh. Nakon toga sam primjetila da mi se poremetio ciklus i prestala sam nakon 2 mj.
Od tada nista ne koristim, povremeno pijem preslicu, koprivu i Heferol tablete zeljeza. Najvise me muce
uzasni grcevi za vrijeme menstruacije. Obavila sam hormonalne pretrage i imam vrlo blag poremecaj
prolaktina (povisen) i progesterona (snizen). Nisam zeljela uzeti prepisane mi hormonalne tablete
za navedene hormone jer smatram da ima pomoc u prirodi i ne bih htjela sa hormonima napraviti vise
stete nego koristi. Na ranijim pretragama uocena je blaga neravnoteza T3 hormona (snizen). Ostali
hormoni su ok. Osim toga, prije 1,5 god sam imala spontani pobacaj u IX mj trudnoce. Doktori tvrde
da je to bilo zbog mioma i hematoma koji je nastao kod zaceca.
Dakle, moj glavni problem su bolne menstruacije, anemija, miomi (2-3 veca i cijelo tkivo maternice  
prepuno sitnih malih - nema mjesta za ugnjezdenje ploda jer nema zdravog tkiva). Naravno, da bismo
sa suprugom htjeli imati dijete, no za sada nam je primarno da sam ja zdrava, a dijete cemo
posvojiti ako necemo moci roditi sami, s time smo oboje na cisto.
Da, ja imam 30 god, i sa 23 god sam isla na navedenu operaciju, sto mi i sada predlazu, ali smatram
da nemam smisla cijeli zivot ici na operacije nego zelim rijesiti uzrok tegoba. Osim toga, predlozili su
mi vadenje maternice "jer nemam koristi od nje" takva kakva je sada. Da ne spominjem uzas koji
sam osjetila nakon takve bescutne recenice.
Lijepo bih vas molila vasu pomoc i savjete.
Lijep pozdrav svima na forumu iz suncanog Varazdina! Dada
Sačuvana
angel-
Gost


« Odgovor #1 poslato: 25.05.2007. 11:13 »
Odgovori sa citatomCitat

Dada,
Ja imam miom 40x40 cm i sada sam u 7. mjesecu trudnoce. Imam 33 godine i ovo je prva trudnoca.2ljekara su mi preporucila operaciju tek nakon reprodukcije.
Prva 3 mjeseca sam pila progesteron i stepila hoce li plod moci da se odrzi zbog mioma. Imala sam srecu da miom nije rastao za to vrijeme.
Meni je miom izazivao svakodnevni jak bol u predjelu stomaka i bubrega i prilicno jaka krvarenja pracena bolovima i anemiju.
Citala sam da je dobro piti cak od vrkute (virak) i hajducke trave. Nisam jos pila, jer sam neposredno nakon saznanja da imam miom ostala u drugom stanju.
Pogledajte ovde u indexu biljaka vrkutu.
Sačuvana
Dada 77
Gost


« Odgovor #2 poslato: 28.05.2007. 07:32 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Angel,

hvala lijepa na rijecima utjehe i receptu. Idem pogledati pod vrkutu pa cu isprobati i recept.
Kako to da su vam preporucili operaciju tek nakon djeteta? Mene uvjeravaju da ne mogu uopce ostati trudna zbog mioma. Vidim da je to vama ipak uspjelo, bravo! Da li ste mozda uzimali kakve preparate da lekse zatrudnite ili sta slicno?
Kako se osjecate za vrijeme trudnuce? Pretpostavljam da ste presretni :-)
Inace, negdje kako sam poslala ovaj post na forum, srela sam jednog bioenergeticara koji mi svaki dan radi tretmane. Moram reci da se jako dobro osjećam i da mi menzis jos uvijek nije dosao prerano kako je do sad bilo uobicajeno. Mozda ce se cijela slika popraviti.... :-)
Lijep pozdrav,
Dada
Sačuvana
angel-
Gost


« Odgovor #3 poslato: 28.05.2007. 10:06 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Dada,
Nisam nista pila da bih lakse zatrudnjela.
Rekli su mi da je velika vjerovatnoca da se prilikom operativnog uklanjanja mioma osteti tkivo materice. Ja sam miom otkrila u septembru,na redovnom pregledu.Prije toga sam pokusavala 6 mjeseci da ostanem u drugom stanju i vec se malo bila zabrinula,iako je posle 30.godine normalan period za zacece 9 mjeseci (ovo sam procitala negdje, ne znam tacno gdje). Neposredno posle toga uspjela sam da ostanem trudna. Zaista sam bila jako presretna jer sam onih mjesec dana od saznanja da imam miom do trudnoce bila jako zabrinuta zbog cinjenice da miom moze da utice na mogucnost zaceca. Dr je rekao da se miom samo u slucaju kada je prepreka za zacece operativno uklanja prije reprodukcije. Konsultovala sam se i sa drugim ginekologom i rekao je isto.
Inace, sada se osjecam jako dobro. U pocetku je bilo sve kriticno jer je od mioma zavisilo hoce li se plod odrzati. Imala sam srecu da miom ne raste u toku trdnoce.
Sada sam se sjetila jos jednog caja. Naime, u gnjizi Rudolfa Brojsa 'Rak i leukemija' procitala sam da je kod problema sa zacecem i inace sa plodnoscu preporucivo piti caj od zdravca. Mozda vredi da probate i to.
Zelim Vam puno srece!
Sačuvana
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #4 poslato: 17.06.2007. 03:59 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana Dada77,
prvo, veliko, veliko izvinjenje za ovoliko kasnjenje...imam neverovatnih problema za telefonskim vezama i kompjuterom i nikako da dodem do Herboteke. Evo konacno, uspela sam malo da sredim situaciju (nadam se na duze vreme), pa i vama da odgovorim, a jos jednom izvinite sto ste cekali.
Evo, odmah cu preci na recepte, pocevsi sa anemijom. Recept za nju vec koristite, a to je kopriva. Povisite unos caja od koprive, sa njom se postizu izvanredni rezultati, jer se gvozde koje sadrzi lako vezuje, za razliku od onog u tabletama. Kasika caja od korena i lista, na solju (2.5 dl) vode. Prelijte kljucalom vodom i ostavite da pokriveno stoji 10 min. Popijte i do tri solje dnevno.
Sto se tice bolnih menstruacija, maticnjak ce vam opustiti misice, pa ce i bol biti manji. Caj se pravi od 1 kasike maticnjaka na solju (2.5 dl) vode. Priprema se isto kao i kopriva, a kao i koprivu, mozete popiti i do tri solje dnevno. On predivno relaksira i opusta, ali vas moze uciniti i malo sanjivom, pa nemojte sedati za volan najmanje dva sata posle. Inace nema stetnih dejstava i veoma je dobar. Neka izmedu njega i lekova ili rakije prode najmanje 4 sata.
Preporucila bih vam da pocnete da pijete tinkturu od propolisa (postujte uputstva na pakovanju,sto se tice doze, jer cesto odnos sastojaka nije isti kod razliciti proizvodaca). Uobicajna doza je 25 kapi u casi vode, tri puta dnevno.
Isto tako bih vam preporucila tinkturu od nevena:tri puta dnevno po jedna kasika, razmucena u casi hladne vode. Stabilizovace vam hormone, a to je kod vaseg problema jako, jako vazno.
A sto se tice mioma, Angel je u pravu za vrkutu i za hajducku travu, ali ove dve trave nikako ne treba uzimati zajedno, jer su obe jaki koagulenti. Takode, kod vas je vrkuta zabranjena, jer nije dobra za anemicne osobe, sto nam ostavlja stolisnik (hajducku travu) koji ima veoma povoljan ucinak i na anemiju.
Recept za caj od hajducke trave:1 kas. caja na solju vode. Prelijte caj kljucalom vodom, neka stoji poklopljeno 10 min, procedite i neka pije, jednom dnevno. On ce spreciti krvarenja koja miom moze da izazove i pomoci ce kod menstruacije (redukovace kolicinu krvi), a i kod anemije. Neka izmedu ovog caja i drugih cajeva ili lekova prode najmanje cetiri sata.
Preporucila bih vam i ovu mesavinuj:po prstohvat hajducke trave,nevena i koprive,preliti vrelom vodom (2,5 do 3 dl) i piti pre dorucka,znaci,na gladan stomak.
Postoji jos biljnih  lekova koji se koriste za miom, ali bih vam za sada preprucila da se od njih uzdrzite i uzimate ovo sto sam gore navela, jer su ostali veoma jaki (rosopas je otrovan, rusomaca isto, ako se ne pazi na kolicinu,veprina veoma teska za zeludac...), neki su i kontradiktorni sa hajduckom travom, a nemaju bolji ucinak od iste. Inace, hajducka trava ne ide dobro sa lekovima za smirenje, beta-blokerima i anti-koagulentnim lekovima.
Postoje i kineske biljke koje se upotrebljavaju za ovakve probleme:
Ci Sao (Paeoniae Rubra Rx.),dnevna doza je 4-10g,Dang Gui (Angelica Sinensis) dnevna doza 6-12g i Hong Hua (Carthamus tinctorius) dnevna doza 3-10gr.Za ove biljke bih vam preporucila da se prvo posavetujete sa nekim dobrim travarom i to samo ako gore pomenuta terapija omane (sto se iskreno nadam da nece).
Preporucila bih vam veoma, da pocnete da pijete glinu (nadite onu u finom prahu, za unutrasnju upotrebu) koja cini cuda i kod anemije i kod mioma.
Isto tako, jedite med, najmanje tri puta dnevno po kasiku, a jedite i bundevu i bundevino semenje (sto vise). I ostale semenke su pozeljne u vasoj ishrani, kao i kostunjavo voce, samo nemojte jesti slane proizvode, vec nesoljene.
I jos nesto za menstrualne bolove. Ako ikako mozete, nabavite tablete evening primrose ulja (kod nas se zove i nocurak (ali ne mirabilis jalapa nocurak) i nocna frajla, ali je najbolje traziti pod engleskim nazivom ili pod latinskim imenom Oenothera biennis). Ova biljcica cini cuda sa menstrualnim bolovima. Uzima se po jedna tableta sa svakim obrokom, dve nedelje pre menstruacije. Dan pre pocetka menstruacije, uzmite dve tablete (naravno, ovo doziranje vazi samo ako drugacije nije naznaceno na pakovanju). Trebalo bi da osetite veliko olaksanje i bol bi trebao da bude minimalan ili nikakav, a i bolovi koje miom moze da izazove bi trebalo da bude ekstremno smanjeni. Veoma je dobro i protiv anemije.
Umesto toga se isto tako koristi i secerni sirup koji ostaje posle poslednje prerade secerne repe. Englesko ime mu je black strap molasses, iako znam da je ima na nasem trzistu, zaista ne znam kako se kod nas zove. Ima neverovatno pozitivno dejstvo na bolne menstruacije i na anemiju, ali i veoma dobro dejstvo na miom. Ako uspete da je nabavite (a zaista probajte, mogla bi vam dosta pomoci), uzmite 1 kasiku (moze i 2-3, ali se ne preporucuje, cisto zbog kolicine secera) u ili sa casom hladne vode, pre dorucka, svakog dana. Ako osetite bol u donjem stomaku pred menstruaciju, mozete uzeti jos jednu kasiku na isti nacin. Veoma je delotvorno.
Eto, toliko od mene za sada. Nadam se da cete imati pomoci od ovoga sto sam napisala. Slobodno pitajte ako vas jos sta zanima i izvinite jos jednom za cekanje. Zelim vam da se brzo osetite bolje. Mnogo srece :)
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
Dada 77
Gost


« Odgovor #5 poslato: 29.06.2007. 07:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana Maylar,

puno vam hvala na mailu i odgovorima. I mislila sam da imate nekih problema sa racunalom jer ste inace redovito na herbateci :-)

Sada me momentalno muci jos jedan problem - dugo menstrualno krvarenje. Ciklus mi se smanjio na cca 21-22 dana i krvarenje mi danas traje vec 9-ti dan i uopce krv ne zgrusava, tj. krvarenje se ne smanjuje. Zadnjih 10-tak dana sam pila cca 1 lit caja od stolisnika, danas sam skuhala preslicu, mozda mi ona pomogne smanjiti krvarenje. Isto tako, pijem po 2 tablete zeljeza sa C-vit.
Molim vas savjet kako da zaustavim menzis.
Da li ima i neka trava za uravnotezenje ciklusa da pijem u medjuvremenu dok mi se tinktura od nevena ne "napravi" (koristila sam vas recept)?
Unaprijed vam hvala na pomoci.
Sačuvana
taša
Gost


« Odgovor #6 poslato: 09.06.2008. 23:54 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Maylar, ja sam više nego očajna,sa 41 godinom ne ostajem u drugom stanju zbog miomatozne materice.Vrlo sam depresivna, a predlog ljekara da se podvrgnem operaciji nakon što smršam izaziva neopisive strahove.Apetit ne uspijevam da suzbijem, prosto se prejedam bez potrebe.Ne znam odakle da počnem?
Sačuvana
Jeecika
Gost


« Odgovor #7 poslato: 21.08.2008. 18:12 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana Maylar,
Molim vas za jedno objasnjenje, imam 27. godina i prosle godine sam operisala ciste na desnom janiku i od tada mi se ciklus regulisao na 30 dana pre toga je bio i 45 dana, pre nedelju dana  bila sam na UZ pregled gde je desni jajnik bio velicine 4,40X2,00 a levi 2,00X1,50, sa folikulom od 20mm na desnom i nekoliko manjih na levom, pri tom vec par meseci pokusavam ostati u drugom stanju ali nista prestajem da verujem u plodne dane, a oni su 22 dana moga ciklusa, mozete li mi reci da li da krenem da pijem cajeve od hajducke trave i virka jer sam cula da su uspesni pri oslobadjanju jane celije iz folikula. Puno hvala
Sačuvana
Alfa06
Gost


« Odgovor #8 poslato: 23.02.2009. 19:48 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana Maylar,

Jako sam zabrinuta i iskreno mi je potreban vas savjet. Ja i moj suprug pokusavamo da ztrudnimo vec treca godina bez uspjeha. Obavili smo sve preglede i pokazali su da smo obadvoje potpuno zdravi i da nema nikakvih smetnji. Uradili smo vec dvije bezuspjesne vjestacke oplodnje, tj. jaja su bila oplodjena ali zacece nije prezivjelo nakon sto su ga vratili u moju maternicu. Imamo 28 godina obadvoje. Da li imate neki savjet da nam date jer imamo veliku zelju za djetetom ali nam se nikako neda. Hvala na odgovoru.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu