• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: Maylar-pitajte sta vas zanima  (Read 11001 times)

albatros

  • Guest
Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
« Reply #30 on: 29.11.2007. 22:38 »
  •  
Postovana Maylar,
molim Vas za preporuku nekog prirodnog lijeka?

Imam 26.g.
Ultrazvukom color dopplerom dijagnosticirana mi je cista na lijevom jajniku veličine
uterus 58,8 mm x 37 mm. Cista je hipoehogenog sadrzaja, a vrijednosti tumoroznih biljega su:
CA-125  =36,13   (dozvoljeno do 35); -dakle kod mene povisena vrijednost
CA 19-9 =  3,88   (dozvoljeno do 39);
CA 15-3 =22,65     (dozvoljeno do 25)
Doktorica mi preporucuje laparoskopiju jer "sumnja" da ce cista nestati sama od sebe.
Na moj prijedlog da pokusamo najprije terapijski, propisala mi je lijek "primulut nor tb" koji trebam piti 7 dana u 2. fazi ciklusa (poceti piti 7.12.) pa ce nakon 3 mj ponoviti ultrazvuk.
Hormoni mi nisu testirani. Mjesecnica redovita zadnjih 7 mj. Prije toga izostanak od 3 mj.

***Prije 2 god drugi ginekolog mi je ultrazvucno postavio dijagnozu policisticnih jajnika pracenih simptomima neredovitih mjesecnica, blago pojacane dlakavosti, akni na bradi.
 Sadasnja ginekologinja kaze da nemam policist.jajnike jer je posljednjim ultrazvukom ustanovljena samo 1 cista na lijevom jajniku, desni je uredan. (ranije ciste na oba jajnika su ocito nestale same od sebe)***

Na ovom forumu sam nasla nekoliko recepata za ciste na jajniku od kojih sam planirala poceti sa preslicom,kantarionom i hajduckom travom u jabucnom octu...
Nisam sigurna da li je to najbolji izbor ili mi predlazete nesto drugo?
Neznam da li ovaj prirodni lijek izaziva prsnuce ciste ili djeluje na njeno smanjenje,
smijem li ga koristiti uz navedeni lijek-primulut nor tb, uglavnom molim vas za misljenje i preporuku? Svaki savjet je dobrodosao. Unaprijed hvala!
Srdacan pozdrav!
Logged

Soraya

  • Guest
Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
« Reply #31 on: 30.11.2007. 15:45 »
  •  
Draga Maylar,
 Puno hvala na odgovoru, vec i pre nego sto sam procitala Vas odgovor, pocela sam da pijem
beli luk, omega3 riblje ulje i folnu kiselinu. Zanima me da li smeta to sve piti zajedno. Potrazicu i caj od crvenog gloga. Ovih dana , pritisak zna da mi padne ,pa mi je lose, isti simptomi kao kad skoci. Zna da bude 112/90, onda mi je muka i grozno se osecam. Lekar mi je dao da pijem  1/4 Prinorma i polovinu Tritace. Posto pritisak stalno ide gore dole, meni treba nesto da ga stabilizuje. Nekad se bolje osecam bez leka, cim popijem lek , ja sam kao pijana. A nekad se usred noci probudim sa bubnjevima u glavi, 140/90. Prosto sam opsednuta merenjem pritiska, posto mi stalno nesto fali(bol u vratu, muka, ponekad tesko disem). Ako nema tih simptoma, onda imam stomacnih(diareja,svaki cas u WC zbog toga , bolovi u crevima i zelucu). Kad imam te probleme(periodicno se javljaju), onda me ne boli vrat i ne merim pritisak. Sve sam te stvari ispitala kod gastroenterologa, dobila hrpu lekova koje nisam pila, Sve je proslo samo od sebe.Uradila sam pasazu creva, bilo je uredu, jedino na gastroskopiju nisam otisla
Draga Maylar, izvinite sto sam se raspisala, meni vec 7 godina svaki dan nesto fali.Prosla sam i psihoterapiju, posto su lekari utvrdili da imam problema na psihosomatskoj osnovi.
Retki su dani kad sam OK(da me nista ne boli).Za mene je to praznik. Ovo me sve veoma
ogranicava u svemu .Moram puno toga da obavim,imam porodicu(dvoje male dece i muza), ali ove smetnje me onesposobljavaju i plase..
Mnogo Vam hvala na strpljenju!
Pozdrav iz Vojvodine
Soraya.
Logged

nened

  • Guest
meniskuszanima
« Reply #32 on: 04.12.2007. 11:12 »
  •  
Operisan mi je meniskus artropskopskpskom metodom.
Trenutno sam u fazi oporavka,ali me interesuje postoji li nesto za obnovu i oporavak hrskavice.Bilo u vidu tableta,masti ili bilo cega,sto bi pomoglo bolji oporavak.Jer ne nameravam da se vise ne bavim sportom.
Logged

rada

  • Guest
Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
« Reply #33 on: 04.12.2007. 13:24 »
  •  
Draga Maylar.
Prije par dana sam Vam pisala, nema odgovora, a  neznam da li pravilno koristim ovakvu komunikaciju sa Vama.
Ja imam 60 godina i koljena su me bolila ima i 10 godina, ali ja nisam pridavala paznje tome, mislila sam da je malo reuma pa eto tako nisam uglavnom tome posvetila bas nikakvu paznju niti sam isla ljekarima. Posto mi je posao kancelarijski pa sam u zadnje vrijeme pocela vise setnje, medjutim moje se stanje pogorsalo, slikala sam koljena i dijagnoza mi je "atritis". Molim Vas ako mi mozete pomoci. Unaprijed mnogo zahvalna Rada.
Logged

Maylar

  • Mlađi član
  • **
  • default avatar
  • Posts: 79
    Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
    « Reply #34 on: 06.12.2007. 04:40 »
    •  
    Dragi i postovani prijatelji,
    evo konacno sam u mogucnosti da vam odgovorim, posle duzeg vremena. Zbog puta koji je potrajao, nisam imala pristup kompjuteru, pa nisam mogla da vam dam odgovore na vasa pitanja, a za sve one koji su koristili mail, necu moci jos nekoliko dana. Problem sa mailom je u tome sto je neko upotrebio tu adresu za slanje ogromne kolicine od preko
    3 000 spam mailova, sto je rezultiralo trenutnim "zaglavljivanjem" adrese. Da li je ovo bilo namerno ili slucajno, ne znam.Nazalost, postoje ljudi koji se ovakvim stvarima bave iz zabave, ali i iz zarade, pa se sa tim moramo nositi kako znamo i umemo. Problem se u ovom trenutku resava, stupila sam u kontakt sa ljudima koji mogu da pomognu i  trebalo bi da sve bude u redu za koji dan, pa molim sve one koji su mi pisali, da sacekaju. Znam da vam je hitno..ako ne mozete da sacekate, postujte mi  vase pitanje ponovo ovde, ali vas molim za strpljenje od makar tri dana, da vam ne bih davala dvostruke odgovore.
    E, sada kada sam to objasnila, evo odgovora, po onom redosledu kojim ste pisali (oprosticete mi na sturosti, pokusacu da budem sto brza i efikasnija, buduci da ste vec dugo cekali):
    ZA ZABRINUTA:
    Draga Zabrinuta, mail sam verovatno dobila, ali zbog "zakrcenja" ne mogu da udem u inbox. Zato se nadam da mozete da sacekate jos koji dan (nadam se ne vise od dva-tri) . Nadam se da je vasoj majci bolje.Odgovoricu vam cim uspem da otvorim mail. Pozdrav za vas i za vasu majku :)

    ZA:BOROVNICA
    Postovana Borovnica, vidim da ste se zaista napatili sa vasim problemima i nadam se da mogu da pomognem. Samo ipak, moram da vam napomenem, da ja nisam doktor...bavim se travama i prirodnim preparatima, sto je pocelo sto iz licne potrebe, sto iz duge porodicne tradicije...ali medicinu nikada nisam studirala. Mada je poznajem, u prilicnoj meri, ne mogu zameniti doktora, ni odlazak kod istog, ako je to potrebno, pogotovo sto nisam na licu mesta. Naravno, mogu da vam dam poneki savet, za koji se nadam da ce vam biti od koristi :)
    Sada , sto se tice zgloba, preporucila bih vam tretman koji se sastoji od vise razlicitih biljaka. Za pocetak, najbolje je da pocnete da pijete jabukovo sirce, tri puta dnevno, po 2 kasike u casi hladne vode. Ovo bi trebalo da ima dobar ucinak na artriticne simptome. Takode, preporucila bih vam ovsenu kasu, nesladenu, svako jutro pre dorucka po solju od 2dl. Dalje, maslinovo ulje, dva puta dnevno po kasiku (najbolje ujutru i uvece) a smlacenim uljem mazite i problematicni. Ako ste sigurni da je u pitanju artritis, onda vam preporucujem da pocenete da upotrebljavate kapsule boswellia serrata i glucosamine sulfate. Trebalo bi da mozete da ih nadete u vecin i biljnih apoteka. Pratite uputstvo na pakovnaju.
    Ako mozete da nadete biljku koja se zove juka (yucca) ona sadrzi prirodne steroide koji nisu stetni po ljudski organizam. Probajte da je nadete u tabletama ili caju i pridrzavajte se uputstva na pakovanju (jer ne mogu da vas savetujem o dozi i nacinu upotrebe, zbog razlicith uputstava, razlicitih proizvodaca).
    Sto se tice bakterija, bilo bi dobro da primenite takode visestruku terapiju. Caj od ruzmarina ce pomoci: 3 prstohvata ruzmarina (prstohvat 1-2 gr) na solju vode (solja 2dl).Spustiti ruzmarin u vrijucu vodu,kuvati poklopljeno jos 3 min.,a onda skinuti sa vatre i ostaviti 15 min.Procediti i popiti 1 solju dnevno.
    Dalje, preporucila bih vam sedecu kupku od zalfije, koja se pravi na sledeci nacin:Pregrst i po (75gr) ove biljke kuva se u litru vode 10 minuta. Onda se ova tecnost poklopi i ostavi da stoji jos pola sata. Tada se procedi i razredi sa dovoljno mlake vode da napravite sedecu kupku (trebace vam neki plasticni lavor, dovoljno veliki da u njega komotno sednete). Prvo se kratko istusirajte, a onda sedite u lavor napunjen prijatno mlakom (oko 37C, to je kada spustite lakat u tecnost i ne osetite ni toplo ni hladno) tecnoscu od zalfije. Tecnost treba da vam pokriva citav karlicni deo, sve do pupka, kada u nju sednete. Sedite rasirenih nogu, koliko vam je prijatno. U ovoj tecnosti treba da sedite 8 min. Onda se se dobro utoplite na najmanje pola sata. Tretman treba da radite svake veceri, dve nedelje. Preporucila bih da i vas muz radi istu terapiju (tj. kupku), jer supruznici cesto dele ove bakterije.
    Osim ovoga, posto ste u Nemackoj, mislim da necete imati problama da nadete sledeci preparat:
    Grapefruit Seed Extract (ekstrat semena grejpfruta u tecnoj formi)– ako nije drugacije navedeno na pakovanju, 1/4 kasicice u casi hladne vode, tri puta dnevno, deset dana.
    Ovo je veoma efikasan prirodni antibiotk i zaista se nadam da mozete da ga nadete.
    Uz to, uzimajte probiotske proizvode, kao sto je jogurt sa probiotskim kulturama, to ce pomoci organizmu da uspostavi normalnu crevnu floru, sto ima izuzetan ucinak na vaginalnu floru.
    Za sada ne bih preporucila nista jace. Za dalji tretman, ako vam bude potreban, trebali bi mi neki podaci. Da li ste imali problema sa cervikalnom tecnoscu? Da li se pojavljuje vaginalni iscedak zuckaste ili mrke boje? Da li ste imali bilo kakvih bolova ili probadanja u donjem delu stomaka? Ili blage grceve ispod desnog donjeg dela rebara (u predelu blizu zuci)? Da ste imali bilo kakav osip ili svrab u predelu pupka? Da li ste u poslednja tri meseca imali povisenu temperaturu (ako jeste, navedite mi razlog, ako ga znate i kolika je bila)?
    Eto, toliko za sada. Javite mi kako vam ide sa ovom terapijom i za ovo sto sam vas pitala. Nadam se da ce ovaj tretman uroditi plodom. Mnogo srece :)

    ZA GROM
    Postovana Grom, evo prilazem vam nekoliko recepata za tretiranje cisti. Mozete sami odluciti koji vam od njih najvise odgovara, a svi su veoma efikasni.
    rec. 1
    Ljuska crnog luka (od 2 glave) na  1 l vode. Piti preko dana 10 dana. Za manje ciste (pucaju od ovog).
    rec. 2
    1l bijelog vina  (ili bolje, jabukovog sirceta)
    Po 3 velike kašike preslice, kantariona i hajducke trave. Ostaviti da stoji 10 dana, procjediti i piti na tašte malu rakijsku cašici svako jutro. Popiti 2l ovog vina.
    rec. 3
    Zamesiti jednu malu funtu kvasca ,1/2 litre mleka i belo kukuruzno brasno.Staviti da nadodje.
    Peti dan ciklusa namazati stomak uljem i staviti smesu na stomak.Tako ponoviti tri dana.
    I tako stavljati tri ciklusa.

     Za koji god da se od ovih tretmana odlucite, preporucila bih vam da uz njega uzimate sledece:
    jod u tabletama, svakodnevno, jer on pomaze kod smanjenja ovakvih cista.
    tinkturu od nevena u dozi tri kasike na dan, svaki put u casi hladne vode.
    Uz to, i caj od stolisnika (hajducka trava) da ne bi doslo do veceg krvarenja:1 kas. caja na solju vode. Prelijte caj kljucalom vodom, neka stoji poklopljeno 10 min, procedite i pijte, jednom dnevno.
    Eto, nadam se da je ovo od pomoci. Javite mi sta se izabrali i kako vam ide . Dotle, mnogo srece :)

    ZA ADILA
    Srecom, draga Adila, ovaj problem nije preterano tezak za resavanje. Dacu vam jedan veoma ukusan recept, a nadam se da ce se i vasem detetu svideti. Ispecite hleb u tosteru ili u rerni, dok ne postane hrskav i zlatno braon. Onda ga dobro natrljajte cenom belog luka i pospite u prah istinjenim origanom (neka origano bude stvarno dobro istinjen:sameljite ga u multi praktik aparatu ili na najsitnije namestenoj masini za mak). Mozete dodati malo senfa, ako ga dete voli  (i senf veoma snazno deluje na salmonelu) kao i malo (ali zaista malo) kecapa (ovo vec nema dejstvo na salmonelu, ali cini ovaj "snack" ukusnijim). Neka dete svakog dana za uzinu pojede po parce-dva ovoga i uz lekove koje uzima, brzo cete se resiti salmonele. Preporucila bih vam ovu ukusnu uzinu i kada problema ne bude bilo, jer je odlicna preventiva i za ovakve probleme, a i za problem koji deca cesto zarade u zabavistu:gliste. Uz ovaj recept, gliste ne mogu da prezive u organizmu. Ako vam se ovo, sto se tice salmonele, ne cini dovoljno, onda bih vam preporucila da detetu dajete 1/4 kasicice sitno samlevenog karanfilica pomesanog sa malo meda, svakog jutra pre dorucka. Izuzetno je efikasno, takode.
    Eto, toliko i mnogo srece :)
    ZA SNEYANA
    Draga Sneyana,
    APS je autoimuna bolest, tako da bi pojacanje imuniteta samo jos pogorsalo vase stanje. Vama su potrebni preparati koji  "rastanjuju" krv.
    Ako niste ni na kakvom tretmanu (tretman aspirinom i varfarinom, ili slicno), onda mozete probati ovu terapiju:
    Dong Quai (ovo je kineska biljka, koju je malo teze naci kod nas, ali nije nemoguce. Pomaze kod plodnosti, a istovremeno rastanjuje krv, pa vam moze biti od velike koristi. Probajte da je nadete i koristite uputstva koja sa njom budu prilozena-ne smem vas savetovati u dozi ili nacinu upotrebe, jer se razlikuje od proizvodaca do proizvodaca).
    Dobro ste mislili za djumbir, ali ne zbog imununiteta, vec zbog rastanjivanja krvi. On je od velike pomoci pri tom i evo recepta za caj:
    1/2 cajne kasicice naribanog korena djumbira, med.
    1/2 cajne kasicice djumbira preliti kipucom vodom i ostaviti pokriveno 15-20 min.  Procediti i po zelji zasladiti medom. Ili se moze uzeti 1 kasicica dumbira u prahu na 2 dl kipuce vode. Poklopiti i nakon 5-10 minuta piti. Moze se zasladiti medom .
    Pre dorucka i pred spavanje, bilo bi dobro da pijete i jabukovo sirce u meri 2 kasike na casu hladne vode. Bez sladenja, dva puta  dnevno.
    Ginko je takode veoma dobar za razredivanje krvi. Imate ga u tabletama, ali bih vam savetovala da se pre upotrebe njega i bilo kojeg od ovih preparata, posavetujete sa lekarom. Sve ovo sto sam vam rekla, vazi samo ako niste na nekom tretmanu. Ako jeste, onda mi napisite na kojem, pa cemo onda videti sta bi dalje mogli. Eto toliko. Nadam se da vam je ovo od pomoci. Mnogo srece.

    ZA  BRVUKIC
    Postoji nekoliko tretmana za mladeze, ali posto svaki od njih moze biti potencijalno problematican, dacu vam onaj najblazi. Nadam se da zivite u toplijim krajevima, jer zahteva smokvino mleko, tj. tecnost koja se dobija kada se otkine smokvin list ili plod. U ovo doba godine, to je veoma tesko naci, pa ako vam nije hitno, najbolje je da sacekate prolece. Tretman se radi tako sto se otkine list smokve i "mlekom" koje kapa namaze mladez ili bradavica (jer ovo vazi , veoma efikasno i za bradavice). Taj tretman se ponavlja svakodnevno, a mladezi bi trebali sami da se osuse i otpadnu (nikako ih nemojte kidati) bez ikakve iritacije. Ipak, ako vam se ne ceka do proleca ili vam se jednostavno ne radi ovaj tretman, onda bih vam ipak preporucila da ih odstranite hirurskim putem ili tkz  "zamrzavanjem". U pravu ste sto hocete da se resite tih mladeza, pogotovo sto svakodnevno imate problema sa njima...u duzem vremenskom periodu, ovo bi moglo da prouzrokuje probleme, tako da vam ipak savetujem odstranjivanje.
    Toliko od mene...zao mi je sto ne mogu vise da pomognem. Zelim vam mnogo srece :)

    ZA ALBATROS
    Postovana Albatros,
    Preparat od preslice je veoma efikasan, ali nisam sigurna da je dobro uzimati ga sa primolut-nor lekom. Jednostavno, nema podataka o interakcijama izmedu ta dva i uzimali biste tu terapiju na sopstveni rizik. Zato bih vam pre preporucila sledece:
    Zamesiti jednu malu funtu kvasca ,1/2 litre mleka i belo kukuruzno brasno.Staviti da nadodje.
    Peti dan ciklusa namazati stomak uljem i staviti smesu na stomak.Tako ponoviti tri dana.
    I tako stavljati tri ciklusa.
    Uz to pijte jod u tabletama, svakodnevno, jer on pomaze kod smanjenja ovakvih cista.
    I naranvo, caj od stolisnika (hajducka trava):1 kas. caja na solju vode. Prelijte caj kljucalom vodom, neka stoji poklopljeno 10 min, procedite i pijte, jednom dnevno.
    Nadam se da cete imati koristi od ovoga. Pozdrav i mnogo srece :)

    ZA SORAYA
    Postovana Soraya,
    beli luk, omega 3 riblje ulje i folnu kiselinu mozete uzimati zajedno, a takode mozete uzimati i za crvenim glogom, ako ga nadete. Takode je sigurno da ih uzimate sa lekovima koje uzimate za pritisak. Sto se tice ostalih vasih problema, preporucila bih blag caj od maticnjaka i majcine dusice (1 kasika maticnjaka, dve kasike majcine dusice na solju vode. Preliti bilje kljucalom vodom, neka stoji poklopljeno 10 min. a onda procedite i pijte i do 3 solje dnevno). Sto se tice stomacnih problema, caj od lista dunje. Obicno ga ima u nasim biljnim apotekama, a doza varira od koncentracije do koncentracije. Ako na pakovanju ne pise drugacije, stavite 1 kas na solju. Bolji je od bilo kog leka protiv takvih problema.
    Eto, nadam se da sam odgovorila na ono sto vas je zanimalo i da ce vam ovo sto sam dala pomoci. Pozdrav i od mene i mnogo srece :)

    ZA NENED
    Postovani Nened,
    Sto se tice obnove hrskavice, kod sportista, mogu da vam poreporucim dve stvari: kapsule Boswellia serrata i glucosamine sulfate  . Prvo je ustvari tamjan, za koji se poslednjih godina ispostavilo da cuda cini kod obnove hrskavice. Drugo je supstanca iz ljustura skoljki i rakova, koja takode ima ogromni ucinak na hrskavicu. Glucosamine se ne sme uzimati ako postoji alergija na rakove ili morske plodove.
    Uz ovo, preporucila bih vam da jedete nezasladenu ovsenu kasu, svakog jutra i sok od psenicne trave, koji se pravi na sledeci nacin:
    Prvo morate pripremiti psenicna zrna:
    Treba vam:staklena tegla, gaza i gumica za teglu+cista, neprskana psenica. Oprana, puna zrna potopite u cistu mlaku vodu i to dva prsta zrna, tri prsta vode. Po isteku vremena natapanja, zrna procedite, a vodu mozete piti-puna je minerala i vitamina. Teglu prekrijte gazom i ucvrstite gumicom. Dok klice ne narastu 1,5 do 2 cm ispirajte ih jednom do dva puta dnevno hladnom vodom. Moraju biti uvek vlazne, ali ne mokre. Nekoliko sati pre upotrebe, proklijala zrna (klice) stavite na sunce radi formiranja hlorofila. Neutrošene klice mozete cuvati više dana u frižideru, zatvorene u plasticnoj posudi ili tegli. Ispirajte ih svakog dana hladnom vodom.Vreme natapanja pšenicnog zrna je 12 sati, a vreme klijanja od 3 do 4 dana. Idealna temperatura klijanja je 20 Celzijusovih stepeni.
    Kada ste dobili klice, postupajte dalje ovako:
    Treba vam:plasticna posuda, sumska zemlja, novine, crna plasticna kesa, kisne gliste (nije obavezno), umereno toplo mesto.
    Pšenicna zrna, koja su prošla proces natapanja i klijanja, gusto rasporedite u plasticnu posudu na koju ste vec stavili šumsku rastresitu zemlju debljine 4 cm. Aku u tu zemlju, zbog rastresitosti, stavite nekoliko kišnih glista, tim bolje. Pokrijte sa nekoliko listova novinske hartije. Sve to omotajte crnom plasticnom kesom koju ste prethodno izbušili. Nakon tri dana, otkrijte zemlju i svakodnevno je vlazite vodom. Zemlja treba da bude vlazna, ali ne i mokra. Otkrivenu plasticnu posudu stavite na mesto koje nije direktno izlozeno suncu, na temperaturi od 18 do 20 stepeni Celzijusovih. Zetva pocinje posle 10 do 14 dana, s tim da se na jedan do dva dana pre toga posuda iznosi na sunce (zbog sinteze hlorofila). Uzima se cela biljka, zajedno sa korenjem i makazama sece pšenicna trava. Koristi se kao salata ili dodatak drugim salatama.
    Psenicni sok se pravi ovako:
    Treba vam:masina za mlevenje mesa sa sitnijom resetkom ili jos bolje, blender, gusta cediljka ili ako je nemate, cediljka+gaza.
    Dobijenu psenicnu travu sameljite ili izmiksajte u blenderu. Dobro procedite i pijte 1dl te ciste, zelene tecnosti, odmah nakon dorucka. Pozeljno je da svako jutro napravite svez sok. Naravno, ovaj sok mozete i kupiti, ali nikada nece biti onako dobar kao ovaj, domaci.
    Nadam se da ste zadovoljni odgovorom i da ce vam ovo sto sam dala pomoci. Zelim vam mnogo srece :)

    ZA RADA
    Postovana Rado,
    jos jednom se izvinjavam sto na mail nisam odgovorila...zbog "zakrcenja" koje sam gore objasnila, nisam bila u mogucnosti da vam odmah napisem odgovor.
    Ali, nadam se da ni sada nece biti suvisno.
    Za pocetak, kod artritisa ima vise "pomagala" koje bi bilo potrebno uzimati sve zajedno, za dobar ucinak. Vec sam ovde na forumu vise puta pisala o tretmanima za artritis. Ali, ne skodi ponoviti.
    Prvo, sok od psenicne trave. Recept sam vec navela u postu Nenedu (iznad vaseg), pa ga  dobro proucite i napravite, ako ste u mogucnosti. Pijte po uputstvu. Dalje, ovsena kasa. Svakog jutra pre dorucka, u kolicini od otprilike jedne solje, nesladeno. Zatim, najvaznije:Boswellia serrata i glucosamine sulfate  . Kao sto sam vec rekla Nenedu, prvo je ustvari tamjan, za koji se poslednjih godina ispostavilo da cuda cini kod obnove hrskavice. Drugo je supstanca koja se dobija iz ljustura skoljki i rakova, koja takode ima ogromni ucinak na hrskavicu. Oba su od neprocenjive vrednosti za lecenje artritisa..
    Uzimaju se u kapsulama, kojih ima u vecini dobrih biljnih apoteka. Uzimajte ih po uputstvu na pakovanju. Ne smete uzimati glucosamine ako ste alergicni na rakove ili morske plodove.
    Jos bih vam preporucila da pijete jabukovo sirce, koje ce spreciti da se artritis siri i to u kolicni od dve kasie sirceta u casi hladne vode, tri puta dnevno.
    I dve kasike maslinovo ulja, ujutru i uvece po jednu, ako mozete da progutate (posto ima ljudi koji ne mogu). Toplim (ne vrucim) maslinovim uljem mazite i bolno mesto, a onda ga zavijte lanenom krpom. To veoma pomaze kod bola. Slican ucinak ima i razblazeno crno vino u razmeri 2:1 (dve case vina-jedna casa flasirane vode). Privija se isto kao i maslinovo ulje (koje ja licno preferiram).
    Eto, nadam se da ce ovo biti od pomoci. Pisite mi i javite kako vam ide sa ovom terapijom.
    Pozdrav i mnogo srece :)
    Logged
    U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.

    Grom

    • Novajlija
    • *
    • default avatar
    • Posts: 8
      Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
      « Reply #35 on: 06.12.2007. 09:05 »
      •  
      Draga Maylar, mnogo hvala.
      Ne znam samo da li smem da primenjujem recepte za pucanje cisti, jer je moja cista jako velika 7x5 cm, jedino ako se sastoji iz manjih...Da li je to bolje ili treba da se smanjuje po malo...Bas sam ocajna zbog nje, pogotovu sto sam vec jednom operisala ciste na oba jajnika i to u prvoj trudnoci. Znam da ne mozete da predvidite vreme, ali koliko otprilike su primenjivale recepte zene sa slicnim slucajevima, da se ne obeshrabrim brzo i pristanem na operaciju, ponovo, jer je to savet ginekologa.
      Juce sam kupila i caj-ocajnicu i on se pominjao na ovim forumima, da li i njega smem da pijem u kombinaciji sa ovim receptima?
      HVALA NA POMOCI, NE ZNAM STA BIH BEZ VAS
      Logged

      brvukic

      • Guest
      Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
      « Reply #36 on: 06.12.2007. 10:59 »
      •  
      Kazu da se za lek i za savet u vezi zdravlja ne kaze "hvala"...Zato Vam i necu reci...Ja sam Vam od srca zahvalna Maylar...Sacekacu prolece i probati sa smokvom.
      Logged

      Stefany

      • Guest
      Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
      « Reply #37 on: 06.12.2007. 22:28 »
      •  
      Draga Maylar,
      citam Vase odgovore, koji su vrlo detaljni i profesionalni.
      Zato sam resila da Vam pisem. Pokusacu da budem kratka.
      Imam 47 godina i posle pokusaja da ostanem trudna sam resila na IVF. Na zalost, lekar mi rece da sa 47 godina ostaje samo sansa uz donatorsku pomoc.
      FSH mi je povisen i lekar pokusava sada da mi to koriguje, iako me ubedjuje da je to prosto nemoguce. Meni nesto govori, da je ipak moguce.

      Da li uopste postoji sansa?
      Da li mi mozete nesto preporuciti?
      Unapred hvala.
      Logged

      Maylar

      • Mlađi član
      • **
      • default avatar
      • Posts: 79
        Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
        « Reply #38 on: 07.12.2007. 03:57 »
        •  
        Za Grom: Draga Grom, u pravu ste, kod cista te velicine, naglo pucanje nije preporucljivo. Zato vam predlazem preparat od preslice. I obavezno jod, neven i hajducku travu, kao sto sam napisala.
        Ocajnica je odlicna biljka, ali se, nazalost ne sme koristiti zajedno sa preslicom, jer obe snizavaju krvni pritisak. Probajte prvo jedno, napravite pauzu od najmanje petnaest dana, pa onda probajte drugo.
        Duzina tretmana zavisi od osobe do osobe. Kod tretmana sa preslicom, treba vam toliko vremena koliko je potrebno da se popije 2l preparata i jos neko vreme posle, jer preparat ostaje u organizmu neko vreme. Znaci, ne mogu vam reci tacno vreme. Obicno je od jednog do tri ciklusa, znaci do tri meseca, ali moze da potraje i duze ili da bude krace. Probajte ove biljke, istrajte do kraja, pa ako vam ucinak ne bude zadovoljavajuci, onda se odlucite za operaciju. To vam je bar moj savet.
        Pozdrav i mnogo srece:)

        Za Brvukic: Bice mi veoma drago ako vam to sto sam preporucila bude od pomoci. Pozdrav  :)

        Za Stefany: Draga Stefany, ja licno ne volim rec nemoguce. Necu da vam dajem laznu nadu, bice tesko da se smanji FSH, ali mislim da postoji mogucnost. Volela bih kada biste mi pisali na mail i detaljno mi objasnili svoj slucaj:koje lekove ste koristili, koliko vam je menstruacija redovna i koje tretmane (i hemijske i biljne) ste do sada preduzimali?Da li patite od nekog problema (hronicnog ili akutnog) osim ovog i koliko ste teski?
        Kada mi sve to budete napisali, probacu da vam odredim tretman prilagoden iskljucivo vasem telu, pa cemo videti kako ce ici.
        Eto toliko. Cekacu vas mail. Mnogo srece :)
        Logged
        U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.

        Grom

        • Novajlija
        • *
        • default avatar
        • Posts: 8
          Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
          « Reply #39 on: 07.12.2007. 13:11 »
          •  
          Draga Maylar,
          Mnogo hvala. Vec sam bila u biljnoj apoteci i kupila preslicu, kantarion i hajducku travu, tako da vec popodne pravim lek. Nasla sam i kupila i tinkturu nevena. Jedino jod nemam gde da nadjem, u nekoliko apoteka su mi rekli da u zadnje 2. god. tih kapsula nema kod nas. Picu i caj od hajducke trave.Vec dve nedelje pijem i Askin lek cuvarkuca-med, valjda ce nesto da pocne da mi deluje...Ginekolog mi je rekla da na sledecu kontrolu dodjem u februaru, zato sam se raspitivala za vreme delovanja. Izvinjavam se sto zapitkujem detalje, ali ja o cajevima ne znam bas mnogo. Ostajem slobodna da zapitkujem i dalje...
          MNOGO, MNOGO HVALA
          Logged

          Stefany

          • Guest
          Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
          « Reply #40 on: 07.12.2007. 15:51 »
          •  
          Draga Maylar, monogo hvala,
          ja takodje ne volim rec nemoguce i zato hocu da pokusam.
          Ja sam nova na ovom forumu, tako da ne znam Vas email. Molila bi Vas da mi napisete Vas mail ili pisite meni na moj "temporerni mail'
          Ja cu Vam pisati sa moje privatne adrese kada dobijem informaciju sa Vaseg mail-a.

          Unapred hvala.
          Logged

          albatros

          • Guest
          Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
          « Reply #41 on: 07.12.2007. 23:20 »
          •  
          Draga Maylar, zahvaljujem se na odgovoru i koristim priliku za jos koje pitanje:-)

          Moja cista je hipoehogena velicine 58 mm x 37mm.
          1. Postoji li i kod mene opasnost od pucanja zbog velicine jer kako sam shvatila ovaj oblog od kvasca,mlijeka  i bijelog kukuruznog brasna izaziva pucanje?
          2. Ja lijek primolut nor trebam piti samo 7 dana u mjesecu (pocela sam danas)
          pa sam ostatak  mjeseca (u kojem ne pijem lijek) mislila piti preslicu,kantarion i hajducku t. u jabucnom octu..mislite li da je to opasno jer ne pijem paralelno.

          Do danas sam pila caj od nevena, koprive i stolisnika uz dodatak svedske grencice i stavljala oblog od nevenove masti i svedske grencice. Citala sam da je to pomoglo 1 zeni s foruma. Napetost koju sam ranije osjecala  u podrucju jajnika je nestala nakon nekoliko dana.Pretpostavljam da je od toga.

          Svakako cu potraziti jod koji ste mi preporucili, samo mi nije jasno ovo za obloge kakvo je to bijelo kukuruzno brasno i gdje se kupuje jer sam dosad vidjela samo zuto?
          Hvala jos 1 i pozdrav!
          Logged

          Maylar

          • Mlađi član
          • **
          • default avatar
          • Posts: 79
            Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
            « Reply #42 on: 08.12.2007. 03:43 »
            •  
            Za Grom: Draga Grom, drago mi je sto ste uspeli da nadete vecinu potrebnih preparata i sastojaka. Sto se tice joda, raspitajte se da li u biljnoj apoteci ili u prodavnicama zdrave hrane, postoje kapsule ili pakovanje citave kelp morske trave (Laminaria digitata). Kelp se ponekad, greskom, naziva i algom, ali je ustvari rec o jednoj od najcescih podvodnih biljaka (vrsti morske trave), koja je neverovatno bogata jodom i raznim drugim minerailma. Ovu travu, susenu na suncu i preciscenu, koriste oni kojima je jod neophodan, sto kao citavu, suvu biljku (moze se jesti i tako, a moze se kuvati kao varivo ili dodatak jelima), sto u kapsulama, koje olaksavaju njenu upotrebu. U svakom slucaju, kada se jede kao jelo, prilicno je ukusna, a kapsule su naravno, kapsule, pa ih lako mozete popiti. Ako ikako mozete da nadete ovu travu, slobodno je uzimajte umesto tableta joda, jer je jos bolja od njih i organizam jos brze snabdeva ovim mineralom.
            Eto toliko, nadam se da cete imati srece u potrazi. I naravno, pitajte, slobodno, sta god vas zanima, potrudicu se da odgovorim, ako mogu.
            Mnogo srece :)

            Za Stefany: Draga Stefany, evo mail je poslat. Ocekujem vas odgovor :)
             
            Za Albatros: Draga Albatros, nije problem u tome sto bi cista zbog velicine mogla puci, vec u tome sto je, kada je cista veca, pri pucanju i krvarenje vece. Lek od belog brasna nije preterano agresivan i sporo deluje, pa ne bi trebalo da napravi veci problem, pod uslovom da se uz njega pije caj od stolisnika ili cajna mesavina koju ste pomenuli (ne oba). U vasem slucaju, ova cajna mesavina (neven, stolisnik, kopriva) je idealna i dok nju pijete, niste obavezni da pijete ni tinkturu od nevena, ni stolisnik posebno.
            Ipak, kada je to moguce, ja sam veci zagovornik ovog recepta sa preslicom (od njega se cista prvo smanjuje). Hajducka trava (a moram da vam napomenem da su hajducka trava i stolisnik ista billjka (Achillea millefolium), tako da ako pijete lek od preslice, nemojte piti i caj od mesavine nevene, koprive i stolisnika i obrnuto) u tom receptu sluzi da spreci vece krvarenje (jer je koagulentna biljka, tj. zgrusava krv). Problem sa lekom koji pijete i ovim preparatom, jer to sto taj lek neko vreme ostaje u organizmu (kao i vecina lekova). Ali, ako biste radije probali taj lek (od preslice), mislim da cete biti prilicno sigurni ako ucinite ovako. Kada zavrsite ovu "turu" primoluta nor, uradite sledecu kuru, koja traje nedelju dana:
             2 velika, sveza lista kupusa na 1 l vode. Spustite lisce u mlaku vodu i neka se kuva 3-5 min. posle vrenja (zavisi od tvrdoce glavice). Skinite sa sporeta, neka odstoji jos 5 min. a onda procedite caj. Nedelju dana treba da pijete 5 solja dnevno ovoga.
            Kada tu kuru zavrsite, slobodno mozete poceti lek od preslice. Kada zavrsite sa tim (ispijete prepisanu kolicinu), napravite dva dana pauze, bez ikakvih lekova ili preparata. Za to vreme, pijte caj od kukurzne svile, koji je blagi diurektik i pijte dosta vode. Posle toga, mozete ponovo poceti sa lekom, kako vam je lekar prepisao.
            Oblog od nevena i svedske gancice mozete koristiti citavo vreme, jer se ne kosi ni sa cim pomenutim.
            Sto se tice belog kukuruznog brasna, to je brasno koje se dobija od belog kukuruza. Po nekima, ono je jos zdravije od zutog, (mada je ustvari prilicno jednako-i oba su veoma zdrava), pa se cesce koristi u pripremi raznih preparata. Uglavnom se moze naci u vecini prodavnica zdrave hrane. Rec je kukuruznom brasnu, koje se, tradicionalno, vise koristi u Crnoj Gori, pojedinim delovima BIH i Dalmaciji, nego drugde, pa ga je mozda ponegde teze naci...ali ga uglavnom ima. Vecina bolje snabdevenih prodavnica zdrave hrane ga prodaje, tako da vam ostaje da potrazite.
            Jos samo da vam napomenem za jod...Grom je imala problema da ga pronade u apoteci, a izgleda da i drugi imaju problema da pronadu ove tablete u poslednje vreme. Ako ne budete mogli da nadete tablete/kapsule joda, preporucujem i vama da potrazite kelp (procitajte moj post za Grom, gore), jer je, buduci bogata mnogim mineralima (pa i jodom), svakako mnogo bolja od "obicnog" joda.
            Mnogo srece :)
            Logged
            U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.

            adila

            • Guest
            Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
            « Reply #43 on: 08.12.2007. 13:15 »
            •  
            Draga Maylar, puno vam hvala na receptima koje ste mi napisali.
            Već sam počela da ih primjenjujem kod djeteta.
            Usput bih Vas pitala još nešto.
            Naime radi se o djevojčici staroj 1 godinu. Ima ešerihiju u urinu. Probali su s antibioticima ali bez efekta.
            Koje biljne preparate može koristiti ovako malo dijete.
            Unapred hvala.
            Adila
            Logged

            Maylar

            • Mlađi član
            • **
            • default avatar
            • Posts: 79
              Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
              « Reply #44 on: 09.12.2007. 17:44 »
              •  
              Draga Adila,
              cimet, djumbir i beli luk su  jedino sto mi pada na pamet, za tako malo dete. Sve to samo u formi zacina, na hranu koju dete jede. Cimet je posebno dobar, jer ubija e. coli, a mozete ga dati u kasi od jabuka i slicnom. Ipak, prvo se posavetujte sa doktorom, jer je cimet biljka koja moze da izazove alergijsku reakciju. Ako je dete ranije jelo hranu zacinjenu cimetom, onda to nije problem. Ali ako nije ili ako u porodici imate alergijske reakcije na hranu, dobro bi bilo da se prvo proveri da li je dete alergicno, pa tek onda pristupiti terapiji cimetom. Isto vazi i za beli luk i djumbir.
              Ponavljam, posavetujte se sa lekarom. Niste mi napisali koje lekove dete dobija protiv ove bakterije...to je veoma vazno, jer neki lekovi ne smeju da se kombinuju sa nekim biljkama. Cimet je uglavnom "siguran" i po tom pitanju.
              U svakom slucaju, cimet je najbolje sredstvo, za dete tog doba, ali treba postupati sa oprezom.
              Pozdrav i mnogo srece :)
              Logged
              U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.