Herbateka    
Stranice: 1 [2] 3 4 5
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Maylar-pitajte sta vas zanima  (Pročitano 8031 puta)
Anastasija
Gost


« Odgovor #15 poslato: 14.09.2007. 16:06 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Maylar hvala na iscrpnom odgovoru.Sto se mog slucaja tice i stolice su mi uredne tako da ta probadanja koja imam verovatno ne poticu od toga.DA LI ZAVALJENA MATERICA MOZE BITI UZROK TOME. Od skora uzimam iscedjenu cuvarkucu pomesanu sa medom.Hvala vam na receptima za cajeve jos mi samo recite da li tinkturu od nevena mogu uzimati i koliko vremenski. Unapred zahvalna
Sačuvana
mira
Gost


« Odgovor #16 poslato: 14.09.2007. 19:07 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Maylar!!! Puno hvala na odgovoru za moje zglobice i od ponedeljka cu poceti a ja vec uzimam propolis , mlijec i viitamine b kompleksa sve je to skupa u jednoj ampuli koja je dobivena prirodnim putem te su ampule iz Njemcke i kad ih uzimam jako se dobro osjecam i fizicki i psihicki jer mi je takav poziv gdje je non stop stres kako ustanem dok ne legnem.Pokusat cu sa vinom a imam pravljeno kantarinovo ulje koje sam sama spravljala sa cistim oliven uljem hladno presanim a  imam i cisto uje bez kantarije.Ja cu probati prvo ovo pa ako ne bude bolje onda cu sa ruzmarinom.Pocinjem od ponedeljka i javit cu se. Kod doktora cu otici svakako ali prvo da ovo probamo.Hvala vam!!!Mira
Sačuvana
pegicaa
Novajlija
*
Poruke: 6


« Odgovor #17 poslato: 14.09.2007. 20:12 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala draga Maylar!
Sto pre  cu krenuti sa preporucenim cajevima. Ne znam, nisu mi rekli koji tip SCA je u pitanju. Cak nisu sigurni da li je  MS ili SCA, a obisla sam bezbroj vrsnih neurologa. Dizem ruke od njih kad nisu u stanju da se sloze i okrecem se bilju. :)
E, sad, nisam  ja jos za stap, a nadam se da mi nece ni trebati. Imam nekakvu ludu veru da cu se iscupati i da cu  naci uz Vasu i Bozju pomoc par biljcica koje ce me isceliti.. :)
Zamolicu Vas terapiju protiv strahova i fobija, protiv napetosti. Mislim da u tom grmu lezi glavni zec. :)Bezbroj puta Vam hvala, u nadi da cu Vam za dva-tri meseca reci sjajne vesti...:))
Sačuvana
Soraya
Gost


« Odgovor #18 poslato: 20.09.2007. 22:24 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Maylar!

Molim Vas , ako znate neÅ¡to za pritisak, da ga smanjim. Imam 44 godine i dobila sam ga u trudnoći. Imam bolove u vratu i priguÅ¡ene glavobolje. Da li imate saznanja, da li homeopatija pomaže kod visokog pritiska?  Unapred hvala
Sačuvana
adila
Gost


« Odgovor #19 poslato: 25.09.2007. 06:42 »
Odgovori sa citatomCitat

Poštovanje, interesuje me šta je najbolje uzimati kod uvećane prostate, odnosno dijagnoza je hronični prostatitis. Moj svekar je imao upalu gušterače u junu ove godine i sad je bolje, međutim ima problema sa prostatom. Unapred hvala
Sačuvana
zabrinuta
Gost


« Odgovor #20 poslato: 04.10.2007. 10:47 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Maylar evo mene opet,
pisala sam vam u vezi mame i otekline na vratu. mama je operisana u Beogradu na otorinolaringoloskoj klinici. radi se o zlocudnom tumoru, tumor na vratu je bio velicine 3 puta 3,5 cm. na krajniku je konstatovano isto tako, stadij III. tako nest. uglavnom otklonjeni su i jedno i drugo. moj tata je razgovarao s doktorom telefonom, receno mu je da je zlocudni i da je on otklonio koliko je mogao. veoma skrte informacije. sad tata pokusava da razgovara s tim hirurgom da bi dobio vise informacija. sta i kako dalje. kada zracenje, sigurno ce ga biti, kakve su sanse za izljecenje itd. ne znam da li smijem, vjerovatno ne, da kazem ovdje na herbateci, jer se to smatra reklamom, ali nabavila sam neki lijek koji navodno zaustavlja metastaze i isusuje tumor. iz crne gore je. veoma skup ali sam pricala s covjekom kome je pomogao da poslije operacije karcinoma bubrega ozdravi. cudio se i sam doktor. lijek je samo od biljki i korijenja i mozda malo meda i smije se uporedo uzimati sa svim terapijama. kontrolisan je od strane konzilijuma lijecnika itd. sta me sinoc jako zabrinu i iznenadi, zene koje leze s mamom u sobi, a ima ih nekoliko i mijenjaju se stalno, tvrde da mama ne smije tri godine od sada ni liznuti niti med, niti voce niti povrce, izmedju ostaloga??? kakva je to glupost. koliko znam to su jedino stvari koje uopste nekoga mogu ostaviti na zivotu a ne ubiti. pa kad ne bi jela to, meso ionako ne smije, sta bi joj ostalo. mlijeko i sir. a ne to je najveca glupost sto sam cula do sada. ali otkuda tim drugim oboljelim zenama da tako nesto govore. ja sam stvarno sokirana. tata ce o tome pitati doktora naravno. rekla sam joj da nikoga ne slusa. ma zna li iko ista o ovome na forumu. za post koji se preporucuje mi je jasno, ali i tu se moraju uzimati prirodno napravljeni sokovi, zdravi ugljikohidrati naravno. poznato mi je da se celije raka hrane secerom, ali ne moze se obustaviti ono sto je najdragocjenije, vitamini i minerali. to bi bilo suludo. ah boze cijelu noc sam o tome razmisljala. jos spominju tri godine, a u tri godine ko ziv ko mrtav sto se kaze. izvinite me, pisem malo nesredjeno jer sam strasno nervozna. prvo covjek ne moze dobiti pravu informaciju od strucnjaka, ti nasi doktori sve to nesto mehanicki rade, ne vode racuna o tome kako je clanovima porodice oboljelih. nema velike humanosti ni vremena za obican svijet a kamo li neke utjehe ili lijepe rijeci. medicinske sestre su nervozne, daju informacije napamet ili ih uopste ne daju, grube su. boze sacuvaj. ne znam zaista kad sve vidim kako to kod nas tamo funkcionise, zalosno je. eto samo sam vam pisala da znate sta je bilo. mama je onaj kuhani kupusov sok jednu sedmicu pila prije operacije sto ste mi preporucili. veliki pozdrav...i javicu opet dalje sta se desava
Sačuvana
mother to be
Gost


« Odgovor #21 poslato: 27.10.2007. 20:34 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Maylar,

u 9 sam nedelji trudnoce i zanima me smijem li piti caj od zutog kantariona. Prije trudnoce sam ga pila, jer sam imala povremene napade anksioznosti i kako nisam pila niti jedan lijek, ovaj caj mi je odlicno pomagao. Rado bih ga nastavila piti, ali kako sam citala da nisu svi cajevi preporucljivi u trudnoci, nebih nista bez strucnog savjeta.

Unaprijed hvala na odgovoru.
Sačuvana
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #22 poslato: 04.11.2007. 01:40 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovani i dragi prijatelji,
evo, upravo sam stigla sa puta (u poslednje vreme sam veoma cesto bila daleko od kuce) i zatekla vase postove...prvo, izvinjenjavam se sto dugo ne odgovaram na vasa pitanja. Vec dugo vremena, bas zbog putovanja, nisam imala pristup kompjuteru, ni internetu.
Sada, kada sam se vratila, potrudicu se da vam sto brze odgovorim na ono sto ste pitali. Posto je trenutno malo kasno, cak i za mene, pocecu da odgovaram sutra uvece, zato, ako ste postavili neko pitanje meni, "svratite" sutra na ovu temu...svima ce biti odgovoreno, onim redosledom kojim ste pisali.
Sto se tice knjiga koje sam vam obecala (a zbog onih koji su se interesovali), kao i sve ostalo i to je bilo u zastoju. Sada, nadam se da ce ici brze i sa tim. Prvoj knjizi nedostaje samo malo doterivanja i bice uskoro spremna.
Jos samo nesto za ovaj post:dok sam bila odsutna, na adresu , koja je uvek otvorena za vasa pitanja, doslo je nekoliko mailova sa pitanjima gde se mogu naci moji preparati i koje su cene. To nije prvi put da ovakva pitanja dolaze.Jos jednom ponavljam:ja ne prodajem preparate bilo koje vrste, a pogotovo ne lekovite proizvode. Nisam od onih koji smatraju da su neciji problemi sa zdravljem dobar nacin da se zaradi. Kao neko ko je i lecio i bio lecen, znam koliko tretmani mogu da budu skupi i zbog toga nedostupni (sto je svuda problem)...zato se  cvrsto drzim uverenja da bi lekovi i lecenje bilo koje vrste trebali biti besplatni, za celo covecanstvo. Znaci, ne prodajem nista. Ja cak ni ne pravim preparate za siru upotrebu...za sve koji me pitaju kako-dacu vam recept i detaljan nacin pripreme preparata, kao i doziranje i nacin primene. Ako mogu ikako da pomognem, pomoci cu...ali ne trazite da vam prodajem lekove. Najbolje je kada lek pripemite sami...jos ako ste u mogucstvu da dodete do svezeg bilja...
Dobro, kada smo to resili (nadam se po poslednji put) jos samo da se izvinim Zabrinutoj...draga Zabrinuta, ja sam na vase pitanje i prosli post odgovorila preko maila. Greskom, mail je otisao drugoj Zabrinutoj (yahoo je pomesao adrese zbog istog nadimka). Posto je greska ispravljena i mail poslat na mail koji ste postovali ovde, nadam se da je dosao do vas...kazem nadam se, jer nisam dobila odgovor, a taj mail je poslat pre nekog vremena. Nadam se da je sve u redu i da ste ga dobili...
Eto, toliko od mene za danas...mnogo srece svima i ocekujte odgovore od sutra :)
M
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #23 poslato: 05.11.2007. 06:09 »
Odgovori sa citatomCitat

Evo i odgovora, po redu kako ste pitali (oprostite na sazetosti, buduci da zelim svima da odgovorim, moam biti kratka):
Za Anastasija: Probadanje moze da bude od zavaljene materice, ali je ipak bolje da odete kod lekara i potrazite razlog. Dotle, preporucujem vam pomalo neobican tretman:
10 cenova belog luka
50gr ruzmarina
50gr koprive
20 kapi tinkture lavande
2 kasike meda
2 velike lanene krpe (toliko velike da u njih mozete da uvijete citav predeo karlice/donjeg stomaka-velike kao mini suknje sa pojasom negde oko pupka)
U pola litre vode koja kljuca spustite ruzmarin i kuvajte 10 min. Dodajte koprivu, pa skinite sa sporeta i pokrijte. neka stoji 20 min. Za to vreme dizgnjecite beli luk (nabolje ako imate presu). Skinite poklopac sa tecnosti, dodajte lavandu i ostavite poklopljeno js 2 min. Dotle razredite med hladnom vodom, da bude veoma tecan. Umesajte beli luk. Sada usmite lanenu krpu. Sustite je u tecnost i neka se cela natopi, a onda je ocedite toliko da ne curi. Rasirite je, premazite medom i belim lukom i sedite na nju (naravno, bez odece ili vesa). Uvijte krpu oko sebe, cvrsto (ali ne previse (neka vam bude udobno)), polako ustanite pazeci da beli luk ne ispadne i uvijte suvu lanenu krpu preko. Ponovo sedite.Ostanite tako 20 min. osim ako ne osetite svrab ili peckanje (neki ljudi su preosetljivi na beli luk). Prostorija u kojoj sedite treba da bude dobro zagrejana, a nije lose i ako imate uslova da napravite mini saunu. Kada prode dvadeset minuta, pazljivo skinite sa sebe obe krpe i istusirajte se vodom normalne topline. POsle toga, na suvu kozu, mozete naneti neku dobru kremu, jer beli luk ume da iritira kozu, pa da biste to izbegli. Onda se utoplite  (najbolje je da ovo radite pred samo spavanje). Ovaj tretman je donekle neuobicajan i nije bas prijatan za izvodenje (ako nista, ostavlja prilican nered), ali je efiasan kod bolova donjih delova tela. Tretman je potrebno raditi prvo tri dana uzastopce, a onda jos cetiri puta, svaki drugi dan. Pozdrav.

Za Pegicaa: protiv strahova i napetosti, uvek preporucujem najbolji tretman:maticnjak sa majcinom dusicom. Recept je 1 kas. maticnjaka i jedna kasicica majcine dusice na solju (2.5 dl) vode. Prelijte cajeve kljucalom vodom, ostaviti tecnost da pokrivena odstoji 10 min. a onda procedite i pijte. Nemojte sladiti. Mozete i do tri solje ovog caja dnevno, ali pazite da izmedu njega i lekova prode najmanje 4 sata.

Za Soraya: Draga Soraya, za visok pritisak je uvek dobar beli luk. Naravno, ne treba preterivati...dovoljno je da se redovno nade u vasoj ishrani. Najmanje cen dnevno. Takode u redovnu ishranu ukkljucite i djumbir i morski orascic, kao zacine.
Caj koji bih vam preporucila je caj od crvenog gloga, a veoma je delotvoran:
Caj od crvenog gloga
2 dobra prstohvata, na solju vode. Prelijte bilje kljucalom vodom, neka stoji poklopljeno 10 min. procedite i pijte. 2-3 solje dnevno.
Takode i caj od mesanog bilja:
Caj od mesanog bilja (svako vece, pred spavanje)
Po prstohvat (prstohvat je 1-2gr, koliko uhvatite izmedu palca i kaziprsta) od:nane, bosiljka, sporisa (Verbena officinalis) i kamilice, na solju (2,5 dl) vode. Prelijte bilje kljucalom vodom, pokrijte i ostavite da odstoji 10 min. Procedite i popijte.
Uz sve ovo, obavesno pocnite da uzimate riblje ulje (ima ga u kapsulama) kao i folnu kiselinu (takode u kapsulama/tabletama).
Nadam se da ce vam ovaj tretman biti od pomoci i javite mi se za mesed dana da vidimo kako ide i treba li jos sta da dodamo. Pozdrav i mnogo srece :)

Za Adila: Za vaseg svekra, ima nekoliko stvari koje bi trebao da uzima i koje mogu pomoci.
Za pocetak, pozeljno je da nadete polen...on se uzima u caju, obicno u nekom kao sto je obican caj o nane. Jedna kasicica ujutru u caju koji odabere (moze i u uvi) bice dobra doza za pocetak.
Dalje, tahebo caj. Ima ga u svim biljnim apotekama, ali vas moram upozoriti na veoma specifican nacin pripreme. Koriste se samo stakleni sudovi, destilovana voda i staklene kasicice za mesamje inace caj nema zeljeno dejstvo. Evo detaljne pripreme:
Za pocetak da vas upozorim na to da je tahebo snazan koagulent-izaziva zgrusavanje krvi. Ukoliko vas svekar ima problema sa zgrusavanjem krvi, ne sme ga uzimati. Izbegavajte njegovu upotrebu sa lekovima za zgrusavanje krvi, ali i sa andolom, koji ima suprotno dejstvo (anti-koagulenat), sto veoma nepovoljno deluje na organizam.
Za pripremu caja koristi se iskljucivo destilisana voda. Caj se MORA kuvati u staklenoj posudi (od vatrostalnog stakla). Za mešanje se koristi staklena ili plasticna kasicica, a za cedenje plasticna cediljka ili gaza.
U 300 ml destilisane vode staviti 1 cajnu kasicicu tahebo caja... kada prokljuca, kuvati jos 5 minuta, a zatim smanjiti temperaturu i kuvati još 20 minuta na laganoj vatri. Nakon toga pustiti caj da stoji dok se talog ne slegne i procediti. Caj se moze uzimati i u vecim kolicinama i nema ogranicenja koliko dugo. Veoma je zdrav, poboljsava imunitet, unistava bakterije i toksine u organizmu i veoma je koristan kod prostatitisa.
Dalje, preporucila bih vasem svekru caj od uve, koji dosta pomaze:
Supenu kašiku caja kuvati tri minuta u 250 ml vode. Sud poklopiti, ostaviti da stoji 15 minuta i procediti. Pije se toplo, tri puta dnevno po jednu šolju caja posle jela.
Takode bi trebao da pije prirodan, nezasladen sok od borovnice.
Trebalo bi da izbegava hranu bogatu gvozdem, jer ono pojacava simptome prostatitisa.
Preporucila bih mu i sedece kupke od 75gr ruzmarina na 2 l vode. Spustire ruzmarin u kljucalu vodu i kuvajte 10 min. SKinite sa sporeta, pokrijte i neka stoji jos 20 min. Onda procedite. Pomesajte sa jos dve litre vrele vode i pustite da se ohladi na 37 C. Ako nemate termometar, spustite lakat u vodu..kada se ne oseti nista, ni toplota, ni hladnoca, onda je to prava temperatura. Neka vas svekar sedi u toj kupki 15 min. svake veceri, pred spavanje (potrebno je da se istusira i utopli posle).
Takode bih mu preporucila da pije echinaceu, ali za dozu cete morati da pogledate uputstvo na pakovanju...svaki proizvodac ima svoje doziranje.
Eto, nadam se da ce vasem svekru ovo pomoci. Javite mi se za tri nedelje, da vidimo kako ide i treba li sta jos dodati ili oduzeti. Toliko od mene i pozdrav.

Za Zabrinuta:Kao sto sam rekla, vama sam poslala mail...ako ste ga dobili, javite mi, Ako niste, takode mi javite, pada da vam ponovim ono sto je u njemu pisalo.

Za Mother To Be: I vama sam vec odgovorila, na temi koju ste postavili. Nadam se da ce vam odgovor koristiti.

Eto, toliko za ovaj post od mene...jos jednom cu zamoliti sve koji zele da mi postave neko pitanje, da ga postave ovde, a ne na posebnim temama. Moze se desiti da promasim vase pitanje ako je na nekom drugom mestu, a to ne zelimo ni vi, ni ja. Pozdrav svima i mnogo srece :)
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
zabrinuta
Gost


« Odgovor #24 poslato: 06.11.2007. 15:17 »
Odgovori sa citatomCitat

draga Maylar,
ja jesam dobila vas email i odmah vam odgovorila, podosta napisala. hvala vam mnogo jos jednom ali cu pokusati opet poslati vam isti taj email koji sam tada poslala. ne znam zasto nije funkcionisalo i zasto ne moze da dodje do vas. eto probacu opet pa javite ako vam nije tesko jeste li ga dobili. veliki pozdrav i hvala jos jednom
Sačuvana
borovnica
Gost


« Odgovor #25 poslato: 09.11.2007. 14:03 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Mayer,

Bila bih vam veoma zahvalna ako biste mi brzo odgovorili. Moram reci da sam vec duze vreme bolesna, ali najbolje da vam opisem redom. Iskreno mi je zao sto ce mail biti poduzi, ali se nadam da cete naci vremena da ga procitate i odgovorite.
Ranije nikad nisam bivala bolesna; po koja prehlada .... Imam jedno dete od 2,5 godine i kada je moje dete napunilo 4 meseca, ja sam se jedno jutro probudila sa ogromnim kolenom. Nisam imala bolova, ni promene boje koze, samo ogromno koleno. Dijagnoza tada je bila meniskus, i operisali su me i shvatili da nije meniskus, vec sam dobija dijagnozu reaktivni artritis. Koleno se smirilo posle injekcije steroida u njega, ali je posle nepunih mesec dana drugo koleno buknulo. E onda su mi dali prednisolon. Koleno se od ovog leka nije smirilo, vec opet od injekcije kortizona u njega, a od silnog prednisolona i velikih doza, kao i od bliske trudnoce i dojenja, meni je pukla sitna kost na noznom prstu. Jel treba da vam kazem da su mi bila potrebna dva puna meseca (i tad sam pila prednisolon) i dva promenjena lekara, pa da se vidi da je u pitanju prelom a ne artritis. I tada su se moji zglobovi smirili sve do ovog jula kad se upalio skocni zglob i naravno i sada pijem prednisolon (20mg na dan).
Ovo je moj prvi problem. A drugi problem je sledeci: ja sam doktorka Mayer izgubila dve bebe za sest meseci. Prvo proslog augusta, a drugoj bebi je prestalo da kuca srce u osmoj nedelju trudnoce januara 2007. Posle obe bebe je uradjena kiretaza. Zatim sam se patila sa cistama na jajnicima i neurednom menstruacijom, ali sam hvala dragom Bogu i Vama resila te svoje probleme uz recepte tinktura i cajeva koje ste davali drugima.
Napisacu Vam i zvanicne moje dijagnoze iz Beograda (posto sada zivim u inostranstvu):
za zglobove:
Dg1: St. post synovididem reactivam art. TLC dex.
Dg2: Tendovaginitis m. tibialis posterior dex. in obs.
Dijagnoza ginekoloska je da je sve u redu osim sto su mi u Beogradu nasli i u vagini i u grlicu materice Streptococus agalactiae u ogromnom broju. Pila sam i ja i moj muz  antibiotik Ciprocinal caps. 500mg 2x1 i lokalno Neo Penotran vag. 2x1. Problem je sto niko ovde u Nemackoj nece da mi ponovi bris nakon ove terapije, jer oni to smatraju da sve zene imaju i da to nije relevantno za trudnocu. A ja bih draga moja doktorka Mayer veoma zelela da moje dete ne bude jedince. Zelim da Vam napomenem da sa mojom prvom trudnocom i porodjajem je sve bilo u redu.
Toliko mi je zao ako Vas ovaj moj mail umori, ali se nadam da cete mi brzo odgovoriti i posavetovati me kao moja rodjena majka. U svakom slucaju zahvalna sam Vam veoma i samim tim sto ste me saslusali. Srdacan pozdrav!
Sačuvana
Grom
Gost


« Odgovor #26 poslato: 15.11.2007. 13:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Mayer,
od svoje 20.te godine imam problema sa cistama na jajnicima-oba i to zavidnih velicina. Na kraju sam u 1.-oj trudnoci u 3.-cem mesecu zavrsila na operaciji, jer su se lekari uplasili da ce ciste da puknu, a onda se spasava majka, a ne dete...Srecom, sve je dobro proslo i Nikola sad puni 12. Posle njega sam dobila jos jedno dete.ALI... Sad imam 39.god, i prosle nedelje mi je ginekolog otkrio cistu na desnom jajniku 7x5,4mm.Rekla mi je da je to verovatno cokoladna cista-endometrioma. Radila sam i CA-125 i rezultat je OK. Napominjem da su ciste koje sam pre 12 god. operisala bile i vodene i endometrioma. Molim VAS napisite mi caj, obloge, sta god, samo da ne moram ponovo na istu operaciju. HVALA
Sačuvana
adila
Gost


« Odgovor #27 poslato: 19.11.2007. 13:25 »
Odgovori sa citatomCitat

Poštovana, molim za pomoć.
Kod djeteta  (6 godina) je izolovana salmonela u stolici. Kako da liječim? Trenutno pije sirup enterofyril i uzima linex tablete. Unapred Hvala, adila
Sačuvana
sneyana
Gost


« Odgovor #28 poslato: 22.11.2007. 17:55 »
Odgovori sa citatomCitat

Imam antifosfolipidni sindrom- ustanovljen nakon fetus mortales u 29 nedelji
Proslo je 2 pune godine ne mogu da zatrudnim- anti kardiolipinska i lupus antitela pozitivna. Odradjena mi je IUI- bezuspesno Sta da pijem?
Kako da pojacam imunitet?
Cula sam da djumbir pojacava imunitet- kako se pije?
Sačuvana
brvukic
Gost


« Odgovor #29 poslato: 29.11.2007. 11:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Mayler sada Vam prvi put pisem jer do sada sam svoje probleme resavala preko pitanja i odgovora drugih ljudi sa foruma.
Moj problem su "viseci" madezi. Imam ih u delu izmedju vrata i ramena (na samom pregibu).Dva od njih 7-8 me cesto bole jer se iritiraju odecom.Neznam sta da radim.Avgusta 2006. godine su mi hiruskim putem uklonili pigmentne promene (koje su licile na madeze) sa vrata i stomaka jer su pocele da se "raspadaju" i bile su velike po 0,5cm. Januara 2007. godine su mi uklonili jos jednu sa vrata koja je mirovala dok nisu prethodnu uklonili a onda je i ona pocela da raste. Hirusko otklanjanje nije bilo obavezno i hitno ali su meni smetali prilikom kupanja, oblacenja...Za ove "visece" su rekli da nije nista strasno i nema potrebe da se diraju ali mene u posledjih nedelju dana bas bole i ne znam sta da radim. Da li postoji neko resenje a da nije hirusko uklanjanje?
Unapred zahvalna,
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu