• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: Policisticni jajnici  (Procitan 7381 puta)

Miky S

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #45 on: 24.11.2004. 11:58 »
  •  
Drage moje, da vam se javim na ovu temu i da vam mozda pomognem ako mogu.  Kao i vecina vas nikad nisam imala redovne menstrucaije, koje su pritom bile bolne i obilne. Dolaskom na ovaj americki kontinent _ Canada_ jos sam se udebljala vise nego sto sam trebala. Tako da sam sada po njihovim tabelama overweight. Idem ja tako od doktora do doktora i ginekologa do ginekologa, jedan kaze, nerazvijena ti maternica, jedan imas policisticne jajnike, jedan imas na jednom jajniku 4 cm veliku cistu na drugom 2 cm treba ti operacija, jedan nemas nekih hormona (imas samo  5% hormona) , drugi daje kontraceptivne tablete za 6 mjeseci pa da opet dodjem i sl. Neznas kome da vjerujes. Ipak se nisam odlucila za hormonske tablete niti bilo koju njihovu terapiju, jer im nisam vjerovala i kazem sama sebi pa sta bude da bude. Ja izgubila nadu. Sa 30 godina jos nemam dijece i takve misli. No, cujem  da ovjde u nasoj GTA (znaci Toroanto Area) ima jedan nas covjek koji se bavi bioenergetskom masazom sa toplim aromateraptetskim uljima. Posto sam tako nesto imala u Beogradu na kracem odmoru 2002 godine (medjutim vise masaze, nego energija) odlucim ja da odem do njega. Prvo: covjek je nas iz Novog Sada, toliko prijatan i ljubazan, cudotvoran i jeftin. Ja ga svaki put castim sa $10-$20 jer  me je sramota da ostavim onoliko malo koliko on trazi za svaki tretman. Da ne duljim vise. Odem ja na prvi tretman (trajalo oko 2 sata), klasicna aromatherapy masaza sa bioenergetskim dodatcima - balance tijela i sl. Ja licno naglasim za moje hormone i tako on pocne da se koncentise na to uglacnom. Odmah poslije prvog tretmana nisam, niti jednom osjetila zelju za slatkisima i hranom bilo kakvom, a da ne pominjem kako mi je vaginalni iscjedak nestao. Tako ja uradim 2 i 3 tretman. Kad nedobijem je menstruaciju 2 nedjelje, uradim test i ono pozitivno. Ostala sam trudna, mojoj sreci kraja nema. Jer mislim da je on bio taj koji mi je dao taj hormonalni balans, balansirao hormone i ja sam zakacila. Hehehehe,... Jos uvijek sam sa njim u vezi i odlazim na povremene tretmane, ali se osjecam super. Nitko mi ne vjeruje da se osjecam super. Niti mi se jedu slatkisi, niti sam gladna niti gricam uvijek nesto, niti sam nervozna, depresivna. Zato drage moje ako ste zainteresirane i ako stvarno vjerujete u takvo nesto javite se ja cu vam dati jos informacija.
Pozdrav svima
Miky S
Logged

Danijela Kostic

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #46 on: 14.12.2004. 19:21 »
  •  
Drage moje - ja se javljam na ovu temu samo zato sto imam pojacanu maljavost. Mislim da mi je u par navrata bilo ustanovljeno da mi je jedan jajnik policistican ali niko od lekara nije to stavio kao redovan problem koji treba leciti jer se to javljalo samo u navratima.

Prosle godine u januaru sam radila test hormona i ustanovljeno je da je progesteron malo nzii od proseka ali ne preterano. Doktorica je rekla kako to ne bi trebalo biti veliki problem a posle toga sam pocela postiti svaku sredu i petak i posle 3 meseca zatrudnela, imala savrsenu trudnocu u toku koje sam isto postila, porodila se u februaru ove godine. Tokom trudnoce sam primetila da se maljavost drasticno smanjila, oko bradavica skoro da nije ni postojala. Sada sam primetila da se opet pojacava sto me je bas zabrinulo. Razmisljam se da krenem sa nekom terapijom ali se plasim da bi to opet bilo privremeno.

Moj savet je - postite i molite se Bogu jer ne postoji nista sto je Njemu nemoguce.

Pozdrav,
Danijela
Logged

Danijela Kostic

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #47 on: 14.12.2004. 19:57 »
  •  
Draga Milena,

ja sam majka deteta od 10.5 meseci. Nije mi niko nikada ustanovio da imam policisticne jajnike u smislu da postoji razlog za terapiju niti problem da zatrudnim. U srdenjoj skoli su mi jednom prepisali clomiphen jer sam zelela da se otarasim maljavosti ali nisam ga uzimala dovoljno dugo. Secam da su mi na par pregleda kasnije usput napomenuli da je recimo jedan jajnik policistican a ne znam sada da lije  to znacilo da je postojala folikula koja se razvijala ili je to problematicna cista iliti en znam sta. U januaru prosle godine sam adila hormonski test i doktorica mi je rekla da ima snizen progestreon ali da je samo malo nizi od proseka - nista strasno. Imam jako izrazenu maljavost koja je u toku trudnoce drasticno bila smanjena a opet se sada pojacava.

Ono sto sigurno znam je da bi post pomogao jer je meni pomogao. Ja sam postila sredu i petak i posle 3 meseca iskrene molitve Precistoj i Svetoj Trojici zatrudnela i imala savrsenu trudnocu.

Tamo gde nauka ne zna odgovor zna On - veruj i On ce ti dati.

Pozdrav,
Danijela
Logged

vesna

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #48 on: 22.12.2004. 00:09 »
  •  
odgovor tini
homeopatska ordinacija ,,Divina,, bulevar JNA- Beograd, kod hotela Mlaadost.
jako profesionalni , pristupaèni -fantastièni
Logged

MAJA CAPUDER

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #49 on: 01.01.2005. 02:50 »
  •  
Sa 18 godina saznala sam da imam policisticne jajnike, no medutim nisam tada znala da bi trebala nasto koristiti niti sam znala sto je to. Nikada nisam specijalno bila zabrinuta zbog toga. Sada imam 22 godine i prije dva tjedna sam rodila zdravog djecaka. Nikada nisam nista koristila da bih ostala trudna, no trebalo je skoro 2.5 godina da ostanem u drugom stanju, jer nikada nisam mogla izracunati plodne dane(zbog neredovite menstruacije).Tako nas je ova trudnoca iznenadila i sokirala.Nisam nikada pila kotracepciske pilule, iako sam bila pomalo strasljiva da ih koristim.Citala sam da se moze udebljati od njih i kako sam ja pretila osoba nisam htjela isprobavati.Saznala sam dosta citajuci vese komentare.Mislila sam da sam jedina koja ima to, posto u Hrvatskoj se o tome puno nezna, i neprica.
Logged

Cvorak

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #50 on: 05.01.2005. 17:34 »
  •  


Vesna, mogu li dobiti telefon te homeopatske ordinacije?
Logged

lejla

  • Gost
odgovor za tinu
« Reply #51 on: 08.01.2005. 06:10 »
  •  
Draga Tina,
Izvini nisam odavno dolazila na ove stranice. Trebalo mi je dvije godine tretmana. Jesu bolni necu da te lazem ali se naviknes i sto vise dlaka nestaje manje je bolno.
Vrijedi otidji ako mozes.
Logged

ivanaxe

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #52 on: 11.01.2005. 17:13 »
  •  
Pila diane35 deset meseci. Od glavobolja izgubila apetit (sto je u nasem slucaju dobra stvar). Stalne mucnine i povracanja. Diane se pije najamnje 12, a najvise 36 meseci. Daje dobre rezultate, ali sve to moze i bez hormona. Umesto diane354 pila sam gluformin, koji mi je normalizovao ciklus na 30 dana, a sad sam na dijeti bez ugljenih hidrata i caju od lista maline i - vec tri meseca imam dvostruke ovulacije! Bez lekova!
Logged

BECA

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #53 on: 25.04.2005. 13:15 »
  •  
JA SAM KORISTILA DIANE 35 2 GODINE, I U TOM PERIODU MALJAVOST MI SE IZRAZITO SMANJILA, MEDJUTIM CIM SAM PRESTALA SA KORISTENJEM TABLETA, MALJAVOST MI SE OPET POJACALA, ALI NE U TOLIKOM OBIMU KAO STO JE BILO PRIJE KORISTENJA DIANE 35. MENI SU TE TABLETE ODGOVARALE, REGULISALE SU MI MENSTRUACIJU  JER IMAM POLICISTICNE JAJNIKE, NISAM SE UDEBLJALA, MALJAVOST SE BAR PRIVREMENO SMANJILA...

Logged

uk

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #54 on: 17.05.2005. 16:34 »
  •  
I JA SAM IMALA DIJAGNOZU POLICISTICNIH JAJNIKA,I POREMECAJ HORMONA.SEDAM GODINA NISAM ZATRUDNILA,PILA SAM DIJANE OD NJIH MI JE BILO UZASNO NISTA SE NIJE SREDILO,TAKO DA SAM PRESTALA SA TRETMANOM.POSLE SAM SE VALDA POMIRILA SA SUDBINOM.ONDA SAM SMRSALA 23 KG PILA MNOGO CAJA OD KOPRIVE I NANE OKO 2 LITRE NA DAN,PRESLA NA ZDRAVU ISHRANU I TAKO 10,MESECI BAS SAM PRE DVA MESECA BILA NA ULTRAZVUKU OD POLICISTICNIH JAJNIKA NI TRAGA I HORMONI SU SE SREDILI.TRUDNA SAM PUNA 2 MESECA JOS UVEK NEMOGU DA VERUJEM,I NAJSRECNIJA TRENUTNO.VOLELA BIH DA SAM NEKOM POMOGLA SA OVIM,AKO NISTA JOS JEDNO ISKUSTVO VISE IMA NADE SAMO NAPRED.POZDRAV.

Logged

sabrina8

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #55 on: 18.05.2005. 16:34 »
  •  
uk  od srca ti zelim sve najbole i uzivaj u trudnoci, a  kako si kuvala ovaj caj posebno ili zajedno, i za sta je uopste ovaj caj za mrsavlene ili hormone jer imam ja i taj i taj problem.
Logged

uk

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #56 on: 19.05.2005. 21:51 »
  •  
Hvala.Caj sam kuvala posebno,bez secera sam pila.Caj od nane je mislim za mrsavljenje a od koprive,je dobar za sve.Pokusaj i sa cajem od persinovog lista cula sam da je dobar.nije to po nikakvom receptu cisto sam cula da su ti cajevi lekoviti pa sam probala i eto uspelo je.I ja tebi zelim takodjer sve najbolje,i puno pozdrava iz Uk.
Logged

melita

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #57 on: 29.05.2005. 07:39 »
  •  
zdravo lejla
imam 30 godina , dvoje dece ali od prvoj trudnoci pa dalje ja sam se udebljala i dobila maljavost. nakon toga imala sam cistu na levi jajnik ali se sama izgubila ginekolg mi je rekao da to nije nista strasno i da svaka druga zena ima isti problem.posle toga ja sam dobila i moj drugi sin.
men. ciklus mi je redovni nisam pila nista niti hormoni niti cajevi ali ono sto me nervira i pravi pomalo ddepresivna  jest maljavost.
reci mi molim te vise oko laserska epilacije jer i ja razmisljam oko toga ,ali neznam efekte......i otprilike kolko kosta

    veoma zahvalna

Logged

maša

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #58 on: 31.05.2005. 22:41 »
  •  
drage moje dame molila bih vas da mi kažete koju količinu šećera imate u krvi, odn.koja količina je zabrinjavajuća? Ja imam 6,6 , nemam pcos ali ne ostajem trudna oko 4 god.
Logged

lejla

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #59 on: 03.06.2005. 02:10 »
  •  
Melita,

Ja sam isla i jos uvijek idem na sheer light laser. Ja sam u Americi. Tretman me kostao za noge gore i dole i gornje usnice i bradu oko $2500 sa garancijom od 2 godine. Meni jos nije istekla garancija i jos idem. Skoro nemam vise dlaka ali ja idem dok ima jos i malo. Zivot je divan poslije dlaka. Razumijem te totalno.
Ne znam gdje si ti? Ako si u Americi mogu ti poslati ime ove klinike. Njih ima svugdje po Americi.
Logged