• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: KOMBUHA EKSTRAKT  (Procitan 3788 puta)

Prirodna

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #15 on: 29.06.2005. 04:55 »
  •  
Zna li neko kako se kaze KOMBUHA EKSTRAT na njemackom?
Hvala

Logged

Caca

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 9
    • Email
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #16 on: 16.07.2005. 14:45 »
  •  
Molim vas kako se na Engleskom kaze "KOMBUHA EXTRAKT"
i gdje ga mogu nabaviti. Zivim u Sydneyu.
Mnogo hvala unaprijed.
pozdrav Slavica

Logged
Nasmjesite se, sa mnogo dobrote i
malo, malo gorcine.
Oprostite zivotu i svijetu, sto nisu savrseni.
*   *   *   *   *

Herbateka

  • Administrator
  • Heroj
  • *****
  • default avatar
  • Posts: 606
    Re: KOMBUHA EKSTRAKT
    « Reply #17 on: 16.07.2005. 16:38 »
    •  

    engleski - Kombucha

    Napravite sami ... pogledajte ovde
    Logged

    Tyci

    • Gost
    Re: KOMBUHA KULTURA
    « Reply #18 on: 18.07.2005. 15:13 »
    •  
     Molim vas gdje u Sydneyu da kupim Kombuha KULTURU.
     S' nestrpljenjem ocekujem vas odgovor.
     Unaprijed zahvalna
     Caca
    Logged

    mira

    • Gost
    Re: KOMBUHA EKSTRAKT
    « Reply #19 on: 27.07.2005. 17:28 »
    •  
    Na nemackom jeziku se isto izgovara, a na nekim nemackim sajtovima mozes naci pocetnu kulturu kombuhe po ceni od 15 Eura.
    Logged

    Goran

    • Gost
    Re: KOMBUHA EKSTRAKT
    « Reply #20 on: 05.12.2005. 15:52 »
    •  
    koristim kombuhu nekoliko meseci. Pre izvesnog vremena dao sam i prijatelju jednu gljivu koji je jako zadovoljan. Mislim da  izbacuje toksine i daje energiju organizmu. Sve ono Å¡to sam pročitao o kombuhi je preporučuje za upotrebu. Na žalost, ne mogu svi da je piju zbog kiselkastog ukusa. Preporučujem je svima.
    Logged

    qwerty2

    • Gost
    Re: KOMBUHA EKSTRAKT
    « Reply #21 on: 08.12.2005. 12:12 »
    •  
    Vec sam postavila pitanje vezano za ovu temu ,ali niko ne odgovara.
    Htjela bih da nabavim ovu gljivu posto mojoj baki dosta pomaze,a gotov napitak je prilicno skup,ali niko koga ja znam je nema.Na sajtu ima adresa covjeka u BG koji je daje,ali on ne odgovara na mailove.

    Na ovom sajtu ima recept za pravljenje kombuhe,ali meni zaista nije jasan
    Zamolila bih herbateku ako bi mogli da mi malo pojasnite ovo:

    Kombuhu možete i sami napraviti. Nakon vinskog vrenja i cedenja vina u kominu treba dodati odredenu kolicinu vode i malo šecera, a posudu zatim ostaviti izloženu vazduhu. Vec nakon 7 dana vinski kvasci iz komine ce se udružiti sa sircetnim bakterijama iz vazduha i dobicete smedi, sluzavi pokrivac koji se ponaša kao cep i prekriva vinsko sirce.

    Da li bih mogla da je dobijem iz vinskog sirceta ostavljenog na vazduhu?
    Logged

    anton

    • Gost
    Re: KOMBUHA EKSTRAKT
    « Reply #22 on: 26.05.2006. 19:39 »
    •  
    vera Napisano:

    >                   Molim vas ,odgovorite mi kako se priprema
    > kombuha napitak?Koja je procedura,i koliko dana treba da stoji
    > pre upotrebe? HVALA
    Logged

    novak

    • Gost
    Re: KOMBUHA EKSTRAKT
    « Reply #23 on: 11.02.2009. 15:02 »
    •  
    kombuhu morete u svakoj njemackoj apoteki kupit isto ime ima
    Logged

    goranbg

    • Gost
    Odg: KOMBUHA EKSTRAKT
    « Reply #24 on: 14.04.2009. 22:26 »
    •  
    Mozes da je nabavis u Skoplju ulica Leninova 79/1 tel 02 3215 224 02 3229 473
    u Beogradu Kralja Milana 15b tel 011 30 38 197

    Ja koristim kombuha ekstrakt i nemam vise problema sa varenjam i krvnom slikom
    Logged

    sonnenaufgang

    • Novajlija
    • *
    • default avatar
    • Posts: 5
      Odg: Re: KOMBUHA EKSTRAKT
      « Reply #25 on: 16.06.2009. 09:25 »
      •  
      Zna li neko kako se kaze KOMBUHA EKSTRAT na njemackom?
      Hvala

      na nemackom se kaze Kombucha Pilz Ekstrat
      ali moze da se nadje samo u obliku kapsula
      Kombucha Kapseln
      ima ih u Reformhaus ali bolje je tamo original spremljenu kombuhu kupiti i piti dnevno 1/4 l
      po prodavnicama nisu verne originalu
      Logged

      tico

      • Novajlija
      • *
      • default avatar
      • Posts: 1
        • Email
      Odg: KOMBUHA EKSTRAKT
      « Reply #26 on: 24.06.2009. 11:32 »
      •  
      zamina me da li kombuha ekstrakt pomaze u sprecavanju mascenja lica.lice mi se dosta masti pa me znima da li utice na lojne zlezde?
      Logged

      Lola NY

      • Gost
      Odg: KOMBUHA EKSTRAKT
      « Reply #27 on: 04.11.2009. 06:15 »
      •  
      Nasla sam sledeci tekst na internetu i mozda ce nekome biti od koristi:

      Kombuha napitak

      PRIPREMA
      Ovo je ne samo izvrstan lek, već i izuzetno ukusan napitak. Kao osnovni napitak može da se koristi u toku celog dana. Neko se ograniči na 1-2 čaše dnevno, ali i to ima pozitivno dejstvo. Za vreme dojenja potrebno je da se majke posavetuju sa stručnjakom o tome da li da koriste kombuhu i na koji način.
      Napitak se priprema na sledeći način. U jedan litar skoro proključale vode sipati 1,5 kašičicu mešavine crnog i zelenog čaja, poklopiti i ostaviti na toplom mestu jedan sat. Procediti čaj, dodati 5 kašika šećera i kada se dovoljno ohladi sipati u teglu dva prsta do vrha da bi gljiva imala dovoljno kontakta
      sa vazduhom. Kada se prohladi do temperature tela, u dva litra ovog čaja sa šećerom sipati i 0,5 l gotovog kombuha napitka i odozgo staviti gljivu. Prekriti gazom i ostaviti na toplom i mestu bez sunca. U zavisnosti od temperature, sastojaka i niza drugih uslova, kombuha će biti pripremljena za jednu do dve nedelje, što se može prepoznati po prijatnom kiselkastom ukusu.

      SIRĆE
      Ako želite da dobijete veoma zdravo, ukusno i blago sirće, onda ostavite kombuhu zajedno sa gljivom da odstoji mesec dana. Po ukusu ćete prepoznati da li je sirće gotovo. A ako želite da obogatite ukus sirćeta, dodajte različite začinske biljke (bosiljak, biber, korijander, nanu).

      SAVET PLUS
      -Kod mnogih se javlja dilema da li koristiti beli šećer kod pripremanja kombuhe. Odgovor je pozitivan! Saharoza (beli šećer) se prilikom pripremanja kombuhe razgrađuje na proste šećere glukozu i fruktozu, uz pomoć enzima invertaze.
      - Za pripremanje kombuha napitka zamena belog šećera smeđim ne bi bila od koristi zbog male razlike u sastavu. Upotreba meda mogla bi biti čak i opasna, zbog mogućeg poremećaja u sastavu bakterija i kvasaca.

      PXD EKSTRAKT OD KOMBUHE je potpuno prirodan proizvod dobijen pravilnom fermentacijom kombuha tečnosti, primenom posebne opreme i pod specifičnim fizičko–hemijskim uslovima. U ovom procesu, ekstrahuju se najvažniji sastojci fermentacije kombuha tečnosti, odstranjuje se voda, višak sirćetne kiseline i svi aktivni mikroorganizmi. Na taj način se dobija stabilizovan preparat sa dugim rokom upotrebe i konstantnim prijatnim ukusom. Dejstvo ekstrakta kombuhe je 10 puta jače i isto toliko brže od samog kombuha napitka (za 250 gr ekstrakta potrebno je oko 20 l tečnosti kombuhe), te predstavlja pravi koncentrat za zdravlje, snagu i energiju

      Sastav:
      U svom sastavu PXD EKSTRAKT OD KOMBUHE ima istinsko bogatstvo napitka kombuhe. Sadrži kiseline koje sintetizuje naša jetra: glukoronsku kiselinu, L–mlečnu kiselinu, folnu kiselinu, sirćetnu kiselinu, zatim proteine, ugljene hidrate, saharozu, glukozu, fruktozu, C vitamin, vitamine B kompleksa (B1, B2, B5, B6, B12), nijacin, antibiotske materije, kao i ostatke ekstrakta čajne mešavine (koja se upotrebljava pri pripremi kombuha napitka).

      Dejstvo:
      Najvažnija komponenta dobijenog ekstrakta jeste glukoronska kiselina koju moderna nauka još nije uspela da sintetizuje.
      Zdrava jetra prirodno stvara ovu kiselinu koja ima ulogu da pročišćava krv, vezujući za sebe otpadna jedinjenja iz krvi, nastala u organizmu u procesu metabolizma kao i ona uneta spolja. Tako zarobljeni otrovi odlaze preko žuči u creva i preko bubrega u mokraću. Ova kiselina se ne resorbuje već se cela odstranjuje. Međutim, naša jetra najčešće ne može da luči glukoronsku kiselinu u dovoljnoj količini, jer je njeno pravilno funkcionisanje narušeno toksinima unetih u nju putem vode, hrane i vazduha, kao i stresom. Zbog toga se čovek oseća umorno, malaksalo, pospano, a dugoročno posmatrano ovakvo stanje dovodi do ozbiljnih hroničnih oboljenja.
      Osim toga, glukoronska kiselina je i jedna od komponenti heparina koji održava nivo gustine krvi.
      Zahvaljujući velikoj koncentraciji glukoronske kiseline, PXD EKSTRAKT OD KOMBUHE pročišćava krv, čime se i jetra regeneriše i relaksira. Redovnim korišćenjem ovog preparata, poboljšava se i podstiče prirodno samočišćenja organizma i oslobađanje od radioaktivnih elemenata, dolazi do jačanja imuniteta čime se smanjuje rizik od bolesti i povećava se prirodna vitalnost i energija.

      Drugi važan sastojak PXD EKSTRAKTA OD KOMBUHE je L-mlečna kiselina (reguliše ćelijsko disanje), za koju je poznato da predstavlja jedno od najjačih antikancerogenih supstanci, te je ovaj preparat odličan kao prevencija protiv kancera. Reguliše pH krvi.

      Folna kiselina je veoma važna za obnavljanje ćelija krvi. Nedostatak ove kiseline ima za posledicu lošu krvnu sliku.

      Vitamin C organizam ne može sam da proizvede. Sprečava skorbut, bolest arterija. Pomaže biosintezu kolagena, proteina koji čini strukturu kostiju, kože, krvnih sudova.

      Kompleks B vitamina izuzetno dobro deluje na nervni sistem: hrani i održava mrežu nervnih vlakana, pomaže ćelijama da koriste kiseonik, redukuje depresiju i gubljenje pamćenja, odstranjuje štetne hemijske produkte iz organizma nastale kao posledica stresnih stanja. Zajedno sa vitaminom A sprečava pojavu katarakte.

      Niacin proširuje krvne sudove, povećava dotok krvi do rana i ubrzava njihovo zarastanje. Pomaže u održavanju zdravlja nervnog sistema i formiranju hormona. Pridoksin pomaže formiranje belih krvnih zrnaca važnih u borbi protiv infekcija u organizmu, te znatno doprinosi održavanju jakog imunološkog sistema. Ovaj jedinstven je proizvod za veoma kratko vreme uspešno:

      ◦Reguliše crevne aktivnosti (naročito tvrdokorne zatvore creva) i normalizuje crevnu mikrofloru
      ◦Poboljšava proces varenja i usvajanja hrane
      ◦Sprečava pojavu hemoroida
      ◦Stabilizuje krvni pritisak, nivo šećera, holesterola i triglicerida u krvi
      ◦Povećava smanjene vrednosti gvožda
      ◦Povećava elastičnost vena i arterije
      ◦Jača mikrocirkulaciju u krvi (i u najsitnijim krvnim sudovima koji se nalaze npr. u očima)
      ◦Ublažava grčeve u mišićima
      ◦Uklanja pesak i otapa kamen u žuči i bubrezima (pročišćava i regeneriše bubrege, odstranjujući toksine koji se talože u njima usled raznih terapija lekovima)
      ◦Razbija ciste, miome i tumore
      ◦Reguliše funkciju prostate
      ◦Snižava telesnu temperaturu povišenu zbog raznih oboljenja
      ◦Pokazuje snažno antiseptičko dejstvo zahvaljujući prisustvu prirodnog antibiotika (efikasan u ispiranju gnojnih i inficiranih rana)
      ◦Čisti pluća i odstranjuje sekret iz disajnih puteva koji se javlja kod pušača, pri prehladi ili bronhitisu
      ◦Kosi vraća prirodnu boju i gustinu (Biotin – vitamin H pomaže u redukovanju sedih vlasi i gubljenju kose. To je razlog što se biotin pojavljuje kao sastavni deo mnogih šampona)
      ◦Zateže i pobojšava izgled kože, obnavlja sluzokožu
      ◦Povećava energiju sportista i ljudi izloženih fizičkim i umnim aktivnostima
      Sportisti ga zovu ”energetska bomba” jer 15 min nakon uzimanja preparata organizam dobija izuzetnu energiju usled brze detoksikacije. Prokrvljenost mišića je mnogo jača i redovnim korišćenjem, uz fizičko vežbanje, dobija se na kvalitetnoj mišićnoj masi, bez upotrebe steroida.

      Koristi se alternativno u borbi protiv kancera, hepatitisa B i C, ciroze jetre, leukemije i kod lečenja

      od bolesti zavisnosti.

      - Preventivno treba uzimati 2-3 kafene kašikice ekstrakta dnevno

      - kod težih bolesti 3 supene kašike dnevno

      - Kod karcinoma: jedna teglica (250 gr) dnevno

      Preporučljivo je da se ne unosi tečnost 30 min pre uzimanja ekstrakta, a 30 min nakon uzimanja preparata obavezno popiti 2 čaše vode radi brže detoksikacje organizma.
      Prilikom konzumiranja ekstrakt zadržati 2–3 min u ustima pre nego što se proguta.

      Ekstrakt kombuhe ima širok spektar delovanja pa ga mogu upotrebljavati i deca i odrasli, od beba do najstarijih osoba, zdravi i bolesni, bez obzira da li su pod nekom terapijom ili koriste lekove.

      Zbog prisustva šećera (glukoze i fruktoze) dijabetičari ne bi trebalo da ga koriste (mada su noviji rezultati pokazali veoma povoljan uticaj ovog ekstrakta na pojedine osobe obolele od dijabetesa).
      Diajbetičarima se preporučuje sledeći način upotrebe: 1 kafenu kašičicu ekstrakta rastvoriti u 2 dl hladne vode i piti u toku dana. Sa opadanjem nivoa šećera, povećavati dozu.
       
      Dosao sam do otkrica da postoji i kombuha ekstrakt. Posto pice koje se ostavi posle fermentacije za koriscenje i dalje nastavlja da radi posle odredjenog vremena vise nije za pice... Dakle vreme upotrebe je ograniceno, dok se odstranjivanjem vode i mikrorganizama odredjenom tehnologijom doslo do ekstrakta. U njemu postoji razlozeni beli secer, glukoronska kiselina (vazna za jetru), L-mlecna kiselina koja ima antikancerogena svojstva, B kompleks vitamina koji je dobar za nervni sistem... Vec 3 meseca ga koristim i ono sto primecujem je da se osecam manje umornim, malo sam smrsao jer mi je metabolizam ubrzaniji, a nokti su mi ocvrsli (imao sam rupice po noktima ruku...). Prozvodjac je iz Makedonije, a proizvod je dosao i do Beograda... Toliko o mojim saznanjima.
      Logged

      goranbgobp

      • Gost
      Odg: KOMBUHA EKSTRAKT
      « Reply #28 on: 17.12.2009. 16:01 »
      •  
      Moze da se kupi u Beogradu ul. Kralja Milana 15 b  - 1/1   preko puta Beogradjanke.
      Tel : 011 30 38 197

      Makedonija Skoplje  tel : +389 2 3215 576

      http://www.pxds.com/partner/38100001
      Logged

      Mida

      • Gost
      Odg: KOMBUHA EKSTRAKT
      « Reply #29 on: 11.01.2010. 22:56 »
      •  
      Zivim u Zemunu i zainteresovanima mogu da poklonim gljivu kombuhu.
      Ujedno, molim ako neko ima gljivice kefira da mi se javi na pp. Pozdrav.
      Logged