• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: KOMBUHA EKSTRAKT  (Procitan 4073 puta)

Dejan

  • Gost
KOMBUHA EKSTRAKT
« on: 18.07.2004. 06:59 »
  •  
Dosao sam do otkrica da postoji i kombuha ekstrakt. Posto pice koje se ostavi posle fermentacije za koriscenje i dalje nastavlja da radi posle odredjenog vremena vise nije za pice... Dakle vreme upotrebe je ograniceno, dok se odstranjivanjem vode i mikrorganizama odredjenom tehnologijom doslo do ekstrakta. U njemu postoji razlozeni beli secer, glukoronska kiselina (vazna za jetru), L-mlecna kiselina koja ima antikancerogena svojstva, B kompleks vitamina koji je dobar za nervni sistem... Vec 3 meseca ga koristim i ono sto primecujem je da se osecam manje umornim, malo sam smrsao jer mi je metabolizam ubrzaniji, a nokti su mi ocvrsli (imao sam rupice po noktima ruku...). Prozvodjac je iz Makedonije, a proizvod je dosao i do Beograda... Toliko o mojim saznanjima.
Logged

Gvozdenoviæ

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #1 on: 26.07.2004. 20:27 »
  •  
Kde si kupio taj ekstrat? Kako se koristi ?
Kako je pakovan? U kom agregatnom stanju je? Molim te više informacija o ovom tvom saznanju!
Logged

vera

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #2 on: 17.08.2004. 06:27 »
  •  
                  Molim vas ,odgovorite mi kako se priprema kombuha napitak?Koja je procedura,i koliko dana treba da stoji pre upotrebe? HVALA
Logged

lilo

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #3 on: 31.08.2004. 20:05 »
  •  
kako se priprema i pije kombuha
Logged

mira

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #4 on: 24.09.2004. 23:03 »
  •  
Postovani, mene zanima receptura uvezi pripreme ovog napitka ! Hvala
Logged

seta

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #5 on: 25.09.2004. 17:46 »
  •  
sve vrlo opširno možete naæi na www.kombu.de-i otvorite na hrvatskom jeziku
Logged

Nina

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #6 on: 29.09.2004. 14:36 »
  •  
Ja koristim kombuhu dulje vrijeme i dobra mi je. Sama ja uzgajam, dobila sam je iz kombuha octa (ostavila sam bocu na suncu blago otvorenu i nakon 15-20 dana u njoj se stvorila gljiva. Napitak pravim na slijedeæi naèin: 3 lit. vode i 20 dkg šeæera prokuham, dodam 5-6 vreæica indijskog èaja, to kuha 5-6 min., ohladi se i nakon toga u èistu bocu stavim opranu kombuhu i malo napitka i nalijem hladni èaj. Zavežem gazu i ostavim 10 dana na toplo, ali ne baš pretjerano osunèano mjesto. Nakon 10 dana procijedim i to je to.
Ako se dogodi da gljiva prekiseli, odnosno, napitak ostane 15-20 dana pa postane prekiseo, onda ga razrijedim vodom i pijuckam ili koristim poput jabuènog octa (siræeta) za kiseljenje salata.  Pozdrav.
Logged

Cloe

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #7 on: 10.10.2004. 19:54 »
  •  
Imam samo rijeci hvale sto se tice napitka od Kombuche.Ublazila je reumu,izlijecila hronicni zatvor,pospjesila cirkulaciju,problemi s nesanicom za mene vise nepostoje...Zaista cudotvoran napitak!
Mene zanima da li je nekom poznatao koriscenje Kombuche u trudnoci.Predpostavljam da se nepreporucuje, no ipak bih zeljela da mi to neko potkrijepi nekom pouzdanom informacijom.
Hvala,Cloe
Logged

rasha

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #8 on: 11.10.2004. 01:22 »
  •  
 Imam knjigu o kombuhi evo ovako ide:
uzme se tri litra vode i sipa u sud i  i od 210 do 390 grama belog šeæera ne drugog niti meda jer to ni je to  kda to provrije sipa se samo 3 kafene kašièice crnog fermentisanog ili zelenog èaja BILJKA ÈAJ TEA.
Kada se ohladi  stavi se gljiva ( mada to nije gljiva ) kombuha u teglu  po površini  stavi se gaza da ima vazduha a da je ne napadaju siræetare i  ako nemate 300 ml. maje znaèi kombuha napitka sipajte 50 ml. komove rakije da bi se ubrzao proces hladne fermentacije - maceracije.
 Napitak je gotov za 8 dana i 8-og dana je najlekovitijiji dsa najviše glukoronske kiseline .
 TO je istina i tako je najlekovitija .
Logged

jovanche

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #9 on: 17.10.2004. 05:11 »
  •  
Da li bi mogao da mi kazes gde si nabavio i gde u BG moze da se kupi taj ekstrakt?
Logged

Svetlana Djukic

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #10 on: 22.10.2004. 18:36 »
  •  
u kojoj apoteci u beogradu mogu da kupim ekstrakt kombuhe
pozdrav
Logged

krste

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #11 on: 25.10.2004. 20:18 »
  •  
Mozes da koristis bilo koi caj koji tebi prija samo pazi da taj isti ne fermentira
Logged

petreski dimce

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #12 on: 31.05.2005. 19:56 »
  •  
kako se dobija gljiva ?
Logged

bejto

  • Gost
Re: KOMBUHA EKSTRAKT
« Reply #13 on: 10.06.2005. 16:22 »
  •  
Ja sam iz skopla pa ipak neznam gde moze da se nabavi kombuha ekstrat molim za instrukcije gde se moze nabaviti.
Hvala
Logged

Herbateka

  • Administrator
  • Heroj
  • *****
  • default avatar
  • Posts: 606
    Re: KOMBUHA EKSTRAKT
    « Reply #14 on: 14.06.2005. 17:30 »
    •  

    Logged