• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: Pomoc / Opadanje kose  (Read 9426 times)

Nena*

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #15 on: 23.02.2006. 23:27 »
  •  
Nema sastava...samo npr. pise kod tableta
- 1 tabl. sadrzi   75% ciste  "Kieselsäuregehalt"
ili  810 mg ciste "Kieselerde"... i ne mora da se kupi u apoteci, sad ovde sve moguce 'nadopune' i vitamine, minerale(Mg, Ca, Cink, Fe...) mozes kupiti u supermarketu.
Logged

royst

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #16 on: 24.02.2006. 08:07 »
  •  
Prošetaj se ti do prve apoteke sa tom kutijom pa zamoli da ti objasne šta je to da ne nagađamo ovde. I javi šta su ti rekli.
Logged

Nena*

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #17 on: 26.02.2006. 00:01 »
  •  
Citala sam da GINKO BILOBA pomaze  -  protiv gubitka kose...

"... Uticaj  muskih hormona na opadanje kose poznat je od davnina. Za gubitak kose "optuzeni" su geni i biohemijski  procesi kojima se muski polni hormon TESTOSTERON pretvara u DIHIDROTESTOSTERON (DHEA) , koji ostecuje koren kose glavi.
Savremeni istrazivaci ustanovili su da vitamini, minerali i pojedine biljne supstance mogu da uspore ili prekinu proces gubitka kose.

Utvrdjeno je da CINK + vitamin B6(kombinacija) - sprecavaju delovanje encima koji ucestvuje u pretvaranju testosterona  u dihidrotestosteron.

A GINKO BILOBA povecava priliv krvi u koren dlake i jaca male krvne sudove.
Slicno deluju i vitamin C i vitamin E.... "
Logged

royst

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #18 on: 27.02.2006. 23:29 »
  •  
"Kieselerde
Kieselerde besteht zu etwa 94 Prozent aus Siliziumdioxid. Weitere Bestandteile sind kleinere Mengen Eisen, Kalzium, Magnesium, Phosphor und Aluminium. Kieselerde wird aus sedimentierten Kieselalgen hergestellt (abgebaut, gereinigt und gemahlen). Es wird allgemein angenommen, dass Kieselerde hilfreich für die Neubildung von Haut, Haaren, Nägeln, Zähnen, Knochen und (Binde-)Gewebe ist. Der wissenschaftliche Nachweis hierüber ist jedoch bisher nicht erbracht. Die vom Körper benötigte Menge Siliziumdioxid sollte normalerweise über die normale Ernährung gedeckt sein. Eine Überdosierung könnte eventuell die Bildung von Nierensteinen begünstigen. Der wissenschaftliche Nachweis hierüber ist jedoch ebenfalls bisher nicht erbracht."

Nemački pojma nemam, ali što znam da nađem svašta na internetu ...

Molim te prevedi ovo.
Logged

royst

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #19 on: 28.02.2006. 00:02 »
  •  
KURA ČIŠĆENJA
" Glina se proizvodi u granulama ili finom prahu koji se mogu nabaviti u apoteci. Iz nje mora da bude odstranjen pesak. Za terapiju se uzima rastvor i to jedna kašičica gline u prahu u pola litre vode, bez mešanja, koji odstoji tokom noći. Pije se sledećim redosledom:

Prva nedelja - ujutro, na prazan stomak, pijte glinu ne mešajući je (ostavite talog na dnu čaše).

Druga nedelja - ujutro na prazan stomak pijte glinenu vodu koju ste prethodno promešali drvenom kašikom i ostavili da malo odstoji.

Treća nedelja - pošto ste promešali rastvor gline u vodi drvenom kašikom, popijte ga odmah, na prazan stomak.

Prva kura glinom trebalo bi da traje tri nedelje. Pošto ste pauzirali nedelju dana, treba da započnete drugu kuru glinom, a potom ih primenjujete u vreme smene godišnjih doba.

Bela glina se koristi za unutrašnju ( i za spoljašnju ) a zelena za spoljašnju upotrebu. "
Logged

Nena*

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #20 on: 28.02.2006. 19:56 »
  •  
Eh Royst!

(der Kiesel=belutak, kremen; die Erde=zemlja)

Kieselerde se sastoji od 94 % Silicijumdioxida, manje kolicine Zeljeza, Kalcijuma, Mg, Fosfora i Al. Kieselerde se proizvodi od sedimentiranih
Algi( iskopane, ociscene, samlevene...)

Uopsteno se smatra da KE odlicno pomaze u obnavljanju koze, kose, noktiju, zubi, kostiju i vezivnih tkiva, premda bi u normalnim uslovima potrebna kolicina
Silicijumdioxida trebala da bude pokrivena putem normalne, zdrave ishrane.

Prekomerna kolicina mogla bi eventualno dovesti do stvaranja kamenca
u bubregu...

sta je to?
Logged

royst

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #21 on: 01.03.2006. 00:44 »
  •  
Pitaj Branku, ona to pije pa je htela da se raspita sta pije u stvari.
A sta je to: Nena je Branka a Branka je Nena.

Autor: Nena* (---.adslplus.ch)
Datum:   23-02-06 16:27

Nema sastava...samo npr. pise kod tableta
- 1 tabl. sadrzi 75% ciste "Kieselsäuregehalt"
ili 810 mg ciste "Kieselerde"... i ne mora da se kupi u apoteci, sad ovde sve moguce 'nadopune' i vitamine, minerale(Mg, Ca, Cink, Fe...) mozes kupiti u supermarketu.

Ja i dalje mislim da je "Kieselerde" tu neki trgovacki naziv za belu glinu.
Logged

Nena*

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #22 on: 01.03.2006. 20:42 »
  •  
Trazila si da prevedem - MOLIM, i drugi put!

Da li ti je bitno ime pod kojim se javlja (nebitno je za mene) ili da ovim putem nesto vise saznas, kao i mi svi ostali...Nije sakriveno, pored imena
stoji moja 'adresa', mnogo me zabolelo sto si to otkrila! Ih!

Ja znam STA PIJEM, samo sam htela znati "izraz" na srpskom jeziku,
a ti si htela prevod. Mnogo nisko od tebe.
Logged

royst

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #23 on: 02.03.2006. 02:00 »
  •  
Neno,
pogresno si me shvatila.
Nije mi bitno da li jedna ista osoba koristi vise imena ili obrnuto, samo to u okviru iste teme moze malo da zbuni.
Tekst na Nemackom nisam postavila zbog sebe.Nadala sam se da ce te asocirati na to sta bi "Kieselerde" moglo da bude na srpskom.
U svakom slucaju hvala na prevodu.
Zaista nije bilo potrebno da tako odreagujes.
Zao mi je zbog nesporazuma.
Logged

Ksenija

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #24 on: 07.03.2006. 17:02 »
  •  

Royst,
stvarno sam i ja lagano iznenadjena kako je Nena-Branka reagirala. Zasto i cemu tako? Neno-Branko nema potrebe.
I da , gore si spominjala Regaine 2%. Njegov je sastav Minoxidil, 2%-i. Moja preporuka, ne uzimati ako kosa ne ispada, jer on ipak prilicno agresivno djeluje na vlasiste.
Logged

Nena*

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #25 on: 07.03.2006. 23:44 »
  •  
Dobro, dobro...

Vidi, kosa mi je opadala celi oktobar i to mnogo, bilo mi je neprijatno da kuvam... uvek bi se negde nasla neka i posle vise ne.

A tek psihicke more, necete verovati, ali ima jako mnogo dama koje imaju jako 'proredjenu' kosu, ali i dosta onih koje imaju neki oblik 'muske alopecie'. Tih dana sam samo takve zenice vidjala, isla po njem. i svajc. forumima, ima mnogo takvih, pogledajte oko sebe...

Ne znam sta mi je od toga pomoglo. Na celu ispod kose, strci mi puno novih dlacica. Kosa mi je poluduga i volim da je 'podignem' radnim danom - ali sam primetila da me posle nekako boli koren.

Ovaj prvi Derm. mi je dao tinkturu (spiritus) na bazi oestrogena, to tad nisam znala. Sama sam mazala(nekolko kapi) pisala sam negde, onim cickovim ekstraktom i etericnim uljem, od Rausch, proizvodi ch.

Ginekolog je rekao, to je od stresa - mozda mi pomazu njegove kapsulice na bazi kantariona, moras napraviti pancer oko sebe, rekao mi.
Stvarno je vreme da pocnem malo misliti na sebe...

Taj drugi derm. mi je prepisao Regaine 2%...
Taj Regaine 2% je od januara bez recepta moguce dobiti. Ja ga jos nisam uzela - uopste mi ne opada zasad -

Eh!
Logged

Ksenija

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #26 on: 08.03.2006. 21:24 »
  •  
Znas, Neno, tocno razumijem kako si se osjecala. A i onaj psiho-efekt sam i ja imala: kad covjek o necemu misli, onda svako malo na to natrci. I sam se zagledavala, i jos uvijek zagledavam, u svaku zenu i mogu ti reci da ima strasno puno mladih zena koje imaju androgenetski defluvij (to je prorjedjenje), ne bih rekla alopecija, na to se ipak rjedje naidje.
Ne znam koliko godina imas, ali ja imam 42 i sada definitivno mogu sama sebi potvrditi da ona kosa koja mi je ispala iznad cela u posljednje dvije godine sada vise ne raste. Daleko od toga da se to vidi iz aviona, ali ja vidim i smeta me. Medjutim, donedavno sam se radi toga mnogo nervirala, a otkako sam proucila tehniku direknog, folikularnog presadjivanja kose, rekoh sama sebi: ako sve ode, kupit cemo novu!
Logged

Нена*

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #27 on: 12.03.2006. 14:26 »
  •  
Optimista si Ksenija svaka cast! U pravu si, jako puno mladih zena... ono 'muska' sam rekla zato sto na svetlu izglada kao 'ћела', strasno je to,
mada kakvih sve bolesti ima danas - ima i goreg, znam.

Cak ni ne znam, sta ce biti sa mnom, s mojom kosom. Sad mi ne opada, a da li ce to ici dalje - videla sam da to ni lekari ne znaju..
Nemam nikakve druge znake menopauze, premda imam predispozicije da udjem nesto ranije - ako je to jedan od razloga uopste.. Znam samo da, kad dobijes neke zdravstvene probleme, slaba je vajda od obilazaka doktora, ne znaju ni oni puno, izgleda mi...

Lepu nedelju zelim!
Logged

Ksenija

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #28 on: 15.03.2006. 17:35 »
  •  
Ma, čuj, ja sam se jedno vrijeme stvarno nervirala, plakala, stalno trčala pred ogledalo da provjerim, gledala se u svakom izlogu, često upravo i histerizirala. Obišla nekoliko doktora, među ostalim i jednog od najpoznatijih endokrinologa, te na kraju razgovora ja njega upitam: Ma recite vi meni iskreno, je li medicina išta izmislila za uspješno tretiranje ženske ćelavosti? Pogleda čovjek u mene, odšuti pola minute i fino veli: NE. Da svi mi na forumu izmislimo nešto protiv opadanja kose, bili bismo milijarderi dok si rekao keks.
Stvar je u tome da se s godinama svi mijenjamo. Niti nam je koža kakva je nekada bila, bez obzira koliko imali kila ni tijelo nam više nije isto, pa je nemoguće za očekivati da nam i kosa bude kao kad smo imale dvadeset. Međutim, ja sam se ovako pomirila sama sa sobom: ako na ovome ostane, dobro je. Nedaj bože većega zla. A ako krene na gore, e onda ću, kao što reće Tara iz Prohujalo s vihorom, o tome razmišljati sutra!
Zapravo, bilo bi bolje da svi mi o svim svojim problemima razmišljamo što manje. Jeste li primijetile kako, kad je čovjek zle volje, svaku svoju manu gotovo preuveličava, a od problema radi katastrofu; a kad smo u nekoj dobro fazi, sve nam se čini ako ne dobro, a ono svakako podnošljivo.
Eto, kad bi netko imao recept za sretan život, ili barem da se osjećam sretno cijelo vrijeme, bez obzira što se oko mene dešavalo, neka mi napiše. Unaprijed sam zahvalna do kraja života :))
Logged

Bea

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #29 on: 16.04.2006. 21:31 »
  •  
Pozdrav,

Interesuje me kako se pravi tinktura od koprive i kako se pravi caj od koprive. Ja inace hvala bogu u ovom momentu nemam problema sa opadanjem kose, mada prije par godina sam imala taj problem i na razdeljku mi je se na jednom mijestu velicine malog krugica pojavila povrsina bez kose(koju naravno samo ja primjecujem). Kao prevenciju koristim svakog proljeca caj od korijena koprive da bih malo ojacala korijen. Inace ja uberem svijez korijen, dobro ga operem i kuham ga malo duze(posto mislim sama da na takav nacin izadje sto vise sokova)Uvijek pravim svjez caj, posto se plasim ako stoji skuhan par dana da ce se pokvariti. Neznam jeli to dobar nacin i molim ko zna neka mi odgovori. Takodje ta tinktura kako se cesto stavlja na kosu.
Unaprijed hvala.
Logged