• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: Resenje za bradavice  (Procitan 9130 puta)

jovanav

  • Gost
Resenje za bradavice
« on: 15.05.2007. 10:28 »
  •  
I ja sam imala problema sa bradavicama na ruci, tj dlanovima. Probala sam sa recept sa smokvom, ali kod mene nije imalo nekog uspeha (valjda zato sto za mene predugo traje).
Tako sam pronasla ovaj lek koji mi je pomogao da vise nemam tih problema.

Koru od limuna (skinuti pulpu), je potrebno potopiti u sirce ( ja sam koristila jabukovo) i ostaviti da stoji 24h. Posle toga se kora isece na manje komadice velicine dovoljne da se lepo prekrije bradavica, s' tim da se unutrasnji deo kore limuna okrene ka bradavici, i drzi se 24h, ja sam koru pricvrstila selotepom, jel flaster nije bas efikasan (samo ne prejako-stace vam cirkulacija). Posle 24h, koza je smezurana i belicasta, neka vas to ne uplasi,bradavica se sama oljusti posle. Ako vam ne uspe iz prve, ako je bradavica veca, probajte ponovo kada vam se okolna koza malo oporavi.
Logged

3863

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #1 on: 15.05.2007. 19:19 »
  •  
Ovoj recept ke mu pomogne na mnogu luge pa i na mojata vnuka.Hvala
Logged

Bea

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #2 on: 16.05.2007. 21:09 »
  •  
Provjeren lijek protiv bradavica je, vjerovali ili ne jutarnji urin. Pokusajte nece te se pokajati.
Logged

griva1978

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #3 on: 17.05.2007. 21:30 »
  •  
... meni draga osoba imala cijele ruke prekrivene bradavicama... na svakoj 30-40 komada, straÅ¡no... u biljnu kremu za ruke ( ja napravila sama ali može i neka biljna kupovna) stavila 20-tak kapi eteričnog ulja čajevca, dobro izmjeÅ¡ala.... on redovito njegovao ruke tom kremom i osim Å¡to je koža naočigled procvjetala bradavice su potpuno otiÅ¡le za nekih 20-30 dana  .. a probao spaljivanje, posebne tečnosti iz ljekarne, i neke duÅ¡ike u pumpicama... bezuspjeÅ¡no...
Logged

bela

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #4 on: 19.05.2007. 10:21 »
  •  
Ja sam se resila 3 bradavice mazanjem limunovim sokom (2X dnevno) i osusile su se (postepeno) za jedno 3 nedelje (nisu bile mnogo velike).
Logged

jasmina-d

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #5 on: 24.05.2007. 10:22 »
  •  
Biljka koju zovu ranolek, za drugi naziv neznam, ali moze da se vidi cesto u bastama kao ukrasna biljka, mesnatog lisca. Sluzi ne samo za uklanjanje bradavica vec i za uklanjanje kurjih ociju, oteklina kod ujeda insekata (koje se javljaju kod osoba alergicnih na ujede insekata). Koristi se veoma jednostavno: uzme se svez list, sa donje strane se oguli opnica i tako se stavi na bradavicu ili kurje oko, ako je ujed samo se dobro istrlja. Moze da se ucvrsti hanzaplastom da bude jednostavnije. Moje iskustvo: one duboke i ponekad bolne bradavice na rukama ja sam skinula sa tri stavljanja ove biljke, i to svega po par sati.
Nadam se da ce ovo nekom pomoci.
Logged

Milorad

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #6 on: 30.05.2007. 17:18 »
  •  
Mojoj ćerki smo pomogli jednostavno za svega 7 (!!!) dana, nakon što su tri doktora prebacivali loptu jedan drugom i na kraju predložili lasersko uklanjanje bradavice na tabanu, koja je bila oko 1cm u prečniku i bolna. Samu bradavicu smo tretirali (prskali na nju) srebrnom vodom, a zdravo tkivo oko bradavice smo mazali "zelenom kremom" od aloe vere, firme FLP, da prenoći pod flasterom. Poznato je (i to je jedino dokumentovano) da srebro deluje antivirusno, a bradavice su upravo virusno oboljenje. Sa druge strane, aloe vera ima u praksi dokazano dejstvo podizanja imuniteta, čime se pospešuje "izbacivanje" stranih ćelija.
Verovao sam da će pomoći, ali da će se sedmi dan cela mrtva bradavica ukloniti bez bola i krvi, nisam - to je bilo fantastično!
Logged

zoran st

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #7 on: 28.06.2007. 21:31 »
  •  
Malo je bolno ali uspeva , uzeti sircetnu esenciju i namakati pazljivo bradavicu (samo nju) dok nepobeli to boli  ali za 10-15min. posle beljenja sama otpadne.Recept iz bilje&zdravlje
Logged

Maros

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #8 on: 03.07.2007. 10:52 »
  •  
Ja sam koristila sve i svassta, i pomoglo mi je mleko od smokve, neka biljka koju mi je tata nasao a zove se mlecika, i nestale su. Nako nekoliko godina ponovo su mi se pojavile, nervirale su me ali ih nisamnesto tretirala. Sada ih nemam u trudnoci su nestale same od sebe!
Logged

viraptoras

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #9 on: 10.07.2007. 20:23 »
  •  
i ja imam nekoliko godina problema sa bradavicama koje su se javile sa leve strane vrata, ispod leve dojke i jedna velika ispod leve miske.

Dermatolog kaze da su to virusnog porekla i da ih samo rezanjem teckin azotom ( manje ) i skalpelom ( vece ) mogu ukloniti. MEni se nesto ne ide kod plasticnog hirurga na to ali mi jako smetanju i gadi mi se na njih.

Ono sto je jako cudno je to da mome muzu nije presla ni jedna jedina mada smo non stop u dodiru. Kako to kada su toliko zarazne da ne predju i na njega??

Vise ni sama ne znam sta da radim.
Logged

zoran st

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #10 on: 27.07.2007. 19:22 »
  •  
Vidi odgovor zoran st
Logged

armin

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #11 on: 02.11.2007. 21:19 »
  •  
Bea Napisao:
-------------------------------------------------------
Moj dobra prijateljica ima bradavice po nogama, imala je i po rukama ali je nasla rjesenje za te bradavice: uzela je neke kapi u apoteci i izljecila ih je ali ove na nogama nikako nemoze. Trazim rjesenje. Mozel ko da joj pomogne?
Logged

draganakospic

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #12 on: 11.05.2008. 19:14 »
  •  
Bradavica sam se resila, tako sto sam mazala obicnim cokom od maslacka. Skida 100% posto.
Logged

nada lajovic

  • Gost
Re: Resenje za bradavice
« Reply #13 on: 24.12.2008. 19:00 »
  •  
Moja cerka ima bradavice po licu. Pocela je 1-2, a sada su se namnozile na istom mjestu sigurno i tridesetak , pa nadrugoj strani lica a cak je pocelo i na ramenima, grudima itd. S obzirom da je to djevojka koja ima 19 godina molim Vas pomozite mi, sta da radimo i cime da mazeno.
Bradavice nijesu velike nego sitne i mnogo lice na osip.
S obzirom da je lice u pitanju , cime bih joj smjela mazati da se ne osteti koza lica.
Svasta pokusavamo i mnogo smo zabrinuti.
Unaprijed se zahvaljujem, zabrinuta
Majka, Nada
Logged

biljabg04

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 1
    Re: Resenje za bradavice
    « Reply #14 on: 23.02.2009. 23:07 »
    •  
    Poštovana,
    Upravo sam pročitala Vaš komentar u vezi lečenja bradavica. Zamolila bih Vas da mi malo podrobnije opišete tu biljku pošto sam vrlo zainteresovana da je pronađem jer se već dugo lečim od tih izraslina. Tražila sam je pod nazivom koji ste dali ali ne postoji a u apotekama i drugim medicinskim ustanovama ne znaju da mi kažu o kojoj biljci je reč. Molim Vas još jednom da je opišete.

    Unapred zahvalna
    Logged