• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: Pomoc / Opadanje kose  (Read 9465 times)

alma

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #45 on: 23.01.2007. 09:35 »
  •  
Evo sta sam ja sve probala u zadnja tri mjeseca : vitamin b9 i zeljezo, masirala vlasiste sa sokom od crnog i bijelog luka, nekoliko puta isprala kosu sa cajem od koprive, te onda nastavila sa pivskim kvascem. Rezultat je tu - vise mi kosa ne opada i sto je vrlo interesantno raste nova kosa.
Logged

dnina

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 39
    • Email
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #46 on: 24.01.2007. 18:02 »
  •  
Draga Alma,

Hvala puno na savetu, ali dali biste mogli da nam  kazete malo detaljine kako ste koristili B9 i zeljezo dali ste to uzeli oralno ili ste masirili kosu, dali ste pomesali sok od crnog i bjelog luka itd.

Hvala puno,
nina
Logged

alma

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #47 on: 25.01.2007. 13:46 »
  •  
Nina,
Uzimala sam oralno B9 i zeljezo. To sam trazila od doktora na recept. Tretman je trajao mjesec dana. Koristila sam pomijesan sok od crnog i bijelog luka, posto je jednostavnije.
U biti ja nisam bas imala strpljenja da isprobam jedan recept za drugim, vec sam pokusala redom. Vjerujem da ti nesto od ovog moze pomoci. Meni je godinama opadala kosa, ali nisam se sikirala posto je bila gusta. Medjutim, kad sam primjetila da nije vise bas tako gusta, odlucila sam da nesto poduzmem. Inace, volim ekperimentisati u svakom pogledu i volim cuti ideje i savjete.
Logged

ankeblue

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #48 on: 25.01.2007. 20:33 »
  •  
ako hocete da se resite velikog problema opadanja kose,za to je najbolja terapija aloe verom..postoji gel za ciscenje,sampon,losion..cene su prihvatljive sobzirom da cete se resiti velikog problema danasnjice.Ja vas mogu uputiti kako da dodjete do proizvoda ciste ne preradjene aloe koja LECI SVE PA I OPADANJE KOSE.Sanja
Logged

ninab

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 5
    Re: Pomoc / Opadanje kose
    « Reply #49 on: 27.01.2007. 01:44 »
    •  
    Najbolje sto mi je ikada pomoglo za kosu su Rogaine 2% za zene i Toppik sto je ovde vise ljudi o tome pricalo.  Pokusala sam sve i losione i sampoone godinama bez uspjeha.
    Toppik ima ovde dosta informacije, ali nema toliko o Rogaine 2% pa evo sta sam nasla na web stranici uvoznika, pa da mozete procitati.  Imaju jos puno informacije a i google ima dosta.

    Godinama su samo muškarci bili ti kod kojih se primjećivala prorijedjenost i gubitak kose, ali sada znamo da je nasljedna prorijedjenost i gubitak kose česta pojava i kod žena. Zapravo, 25% žena je iskusilo prorjedjivanje kose.

    Pa dobro, vi patite od nečega od čega pate i milioni drugih žena. Medjutim, sada možete preuzeti kontrolu nad načinom kako izgleda vaša kosa. Nema isprika, vrijeme je da počnete misliti o sebi.

    Rogaine za žene je prvi FDA-odobreni i klinički dokazani tretman za ponovni rast kose. FDA je "Federal Drug Administration" odnosno Američka Federalna Zdravstvena Organizacija. Jednostavnom primjenom tekućine na kožu glave, ujutro i uveče, ova supstanca će djelovati na revitalizaciju folikula na dijelovima gdje imate prorjedjenja. Može se koristiti i na oštećenu ili ofarbanu kosu.

    Općenito, nakon samo 4 mjeseca, početi ćete uočavati novi rast kose praćen sa povećavanjem volumena iste.
    Logged

    alma

    • Guest
    Re: Pomoc / Opadanje kose
    « Reply #50 on: 27.01.2007. 10:34 »
    •  
    ovo mi dodje ko reklama
    Logged

    ninab

    • Novajlija
    • *
    • default avatar
    • Posts: 5
      Re: Pomoc / Opadanje kose
      « Reply #51 on: 30.01.2007. 00:21 »
      •  
      Samo sam stavila sto im pise na web stranici, ali proizvod zista djeluje.
      Logged

      Meliha Miljevic

      • Guest
      Re: Pomoc / Opadanje kose
      « Reply #52 on: 15.02.2007. 00:51 »
      •  
      Biljka pod nazivom Preslica,Horsetail(Eng),ili Equisetum arvense(Lat) sadrzi mnogo silike,koja je neophodna za rast kose i noktiju,te je preporucljivo uzimati je u vidu caja,kapsula ili tinkture.Moze se uzimati samo kada je funkcija bubrega u redu,tj. kad nemate upalu bubrega,s tim sto je, nakon tri nedelje koristenja ove biljke,potrebno  napraviti pauzu od dvije nedelje,pa ponovo uzimati,dok se stanje ne popravi.
      Sretno
      Meliha
      Logged

      nanag

      • Guest
      Re: Pomoc / Opadanje kose
      « Reply #53 on: 04.03.2007. 21:54 »
      •  
      Zanima me dali neko zna homeopata mag. Davorina Šnajdara /negde u Zagrebu/. Čitala sam intervju sa njim i kaže da je moguče ozdraviti i alocepiu. Razgovor s njim je dostupan u reviji Misteriji - slovenski jezik. Ako neko zna njegovu adresu bila bi veoma zahvalna.
      Nana
      Logged

      ana_durakovic

      • Guest
      Re: Pomoc / Opadanje kose
      « Reply #54 on: 29.03.2007. 17:35 »
      •  
      NAJBOLJE SRESTVO PROTIV OPADANJA KOSE KOJE SE IKADA POJAVILO NA TRZISTU JE "FOLTEN" KOJI SE PRODAJE U AMPULAMA I SANPONU,A KORISTE SE U KOMBINACIJI,PROIZVODNJA JE IZ SLOVENIJE I MOZE SE NABAVITI U BOLJIM APOTEKAMA I PARFIMERIJAMA
      Logged

      ninab

      • Novajlija
      • *
      • default avatar
      • Posts: 5
        Re: Pomoc / Opadanje kose
        « Reply #55 on: 06.04.2007. 21:44 »
        •  
        Izvinjavam se, ali to nije tacno.  FOLTEN uopste nije medicisnki dokazan lijek i samponi i ampule u sebi nemaju pomoco protiv genetickog opadanje.  Jedini doazani lijek protiv toka je iz Amerike, Rogaine 2%.  Sve ostalo je bacanje pare, mozete posjetiti bilo koje forume ili web stranice, ali se uvijek ista stvar spomije, a ostalo je sve uzalut.  

        Evo one velike poruke sto sam prije ostavila, meni je pomoglo, i znam mnoge druge sa izvanrednim rezultatima.

        Najbolje sto mi je ikada pomoglo za kosu su Rogaine 2% za zene i Toppik sto je ovde vise ljudi o tome pricalo. Pokusala sam sve i losione i sampoone godinama bez uspjeha.
        Toppik ima ovde dosta informacije, ali nema toliko o Rogaine 2% pa evo sta sam nasla na web stranici uvoznika, pa da mozete procitati. Imaju jos puno informacije a i google ima dosta.

        Godinama su samo muškarci bili ti kod kojih se primjećivala prorijedjenost i gubitak kose, ali sada znamo da je nasljedna prorijedjenost i gubitak kose česta pojava i kod žena. Zapravo, 25% žena je iskusilo prorjedjivanje kose.

        Pa dobro, vi patite od nečega od čega pate i milioni drugih žena. Medjutim, sada možete preuzeti kontrolu nad načinom kako izgleda vaša kosa. Nema isprika, vrijeme je da počnete misliti o sebi.

        Rogaine za žene je prvi FDA-odobreni i klinički dokazani tretman za ponovni rast kose. FDA je "Federal Drug Administration" odnosno Američka Federalna Zdravstvena Organizacija. Jednostavnom primjenom tekućine na kožu glave, ujutro i uveče, ova supstanca će djelovati na revitalizaciju folikula na dijelovima gdje imate prorjedjenja. Može se koristiti i na oštećenu ili ofarbanu kosu.

        Općenito, nakon samo 4 mjeseca, početi ćete uočavati novi rast kose praćen sa povećavanjem volumena iste.
        Logged

        sana

        • Guest
        Re: Pomoc / Opadanje kose
        « Reply #56 on: 21.05.2007. 12:27 »
        •  
        i ja sam dosta cula o rogainu imam jednu prijateljicu iz SAD koja to koristi i preporucila mi je taj preparat.ona kaze da je vise nego zadovoljna.mislim da cu krenuti i sa rogainom i onim toppik preparatom posto mi je kosa dosta slaba a na nekim mjestima se dosta i prorijedila.nadam se da ce pomoci a svakako cu i svoja iskustva ovdje podijeliti.svaki savjet je dobrodosao.
        Logged

        ninab

        • Novajlija
        • *
        • default avatar
        • Posts: 5
          Re: Pomoc / Opadanje kose
          « Reply #57 on: 25.05.2007. 23:19 »
          •  
          Sana,

          Vjeruj mi da ce ti Rogaine pomoci, znam nekoliko kolegica koje takodje koriste sa veoma pozitivnim rezultatima.  Sto se tice Toppik-a, to ce ti dati rezultate odma, ja ga pospem i malo sprcnem lakom da ostane u kosi, nikada nebi niko primjetio.
          Logged

          sana

          • Guest
          Re: Pomoc / Opadanje kose
          « Reply #58 on: 03.06.2007. 16:39 »
          •  
          hvala na savjetima nina javim se sa rezultatima.
          Logged