• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: Maylar-pitajte sta vas zanima  (Read 11004 times)

sanjac

  • Guest
Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
« Reply #45 on: 10.12.2007. 03:09 »
  •  
pored cmara imam kuglicu iz koje curi gnoj zute boje.bila sam kod doktora i kaze da je to cista.uzorak gnoja je poslat na analizu i zakazan mi je pregled kod hirurga.interesuje me da li bi to moglo biti nesto opasno ...hvala na odgovoru
Logged

vebo

  • Guest
Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
« Reply #46 on: 10.12.2007. 17:48 »
  •  
Pozdrav Maylar, i pitanje da li mi moze pomoci kakvim savjetom vezanim za Micosis Fungoides
Logged

Maylar

  • Mlađi član
  • **
  • default avatar
  • Posts: 79
    Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
    « Reply #47 on: 11.12.2007. 06:21 »
    •  
    Za Sanjac:
    Uzorak gnoja ce pokazati da li je u pitanju problem ili ne. Uglavnom, ovakve ciste su lecive i ne prestavljaju teze probleme...ipak, znacete sigurno kada dobijete rezultat.
    Dotle, probajte ovaj recept, mogao bi imati ucinka:
    Pregrst i po (75gr) zalfije se spusti u litru kljucale vode i kuva 10 minuta. Posle toga, biljku skinuti sa vatre, dodati 50 gr belog sleza (koren) i pokriti i ostaviti jos 30 min.  Onda procediti. Kada tecnost dostigne pozeljnu temperaturu (oko 37C-to je kada spustite lakat u tecnost i ne osetite ni toplo, ni hladno), sipajte je u plasticni lavor ili kadicu (bilo sta dovoljno veliko da sednete u to). Na brzinu se istusirajte i onda sedite u lavor sa kupkom. Vazno je da tecnost dopire do predela gde se cista nalazi i da ga prekriva. Ne pritiskajte problematicno mesto. Sedite u ovoj tecnosti 10 min. Onda ustanite i obrisite se (bez tusiranja).  Na suvu kosu, u problematicnom predelu, nanesite malo, u ruci zagrejanog, maslinovog ulja (ono pomaze u sprecavanju rasta ovakvih cista). Neka upije. Utoplite se. Tako svako vece. Najbolje je da to radite pred spavanje.
    Nadam se da ce vam ovo biti od pomoci i da ce sve biti u redu.
    Pozdrav i mnogo srece :)

    Za Vebo:
    Pozdrav, Vebo!
    Kod Micosis Fungoides je vazno da koza ostane vlazna, pa je treba mazati bademovim uljem.
    Uz to, postoji preparat od meda i maslinovog ulja, koji ublazava i usporava simptome ovog problema. Potreban vam je 100% prirodni i cisti med, kao i prirodno, kvalitetno, hladno cedenjo maslinovo ulje. Na 250 gr med ide 350gr maslinovog ulja. Umesajte med i ulje u blenderu, sve dok se skroz ne izjednaci. Ovim mazite kozu (najbolje je citavo telo od jednom, ako je moguce, a ako ne, onda ugrozena mesta). Ovaj tretman je dosta skup, jer ga treba ponavljati jednom dnevno. Koza je posle toga veoma lepljiva, ali se ne smete kupati najmanje cetiri sata.
    Sto se tice ishrane, neophodni  su vitamini i minerali, koje treba uzimati kao dodatak ishrani. Najbolje je da ih uzimate u kapsulama ili tabletama, ali nemojte zanemariti sveze voce i povrce, kojim vasa ishrana treba da bude bogata. Izbegavajte grejpfrut (jer povecava dejstvo lekova za najmanje 5x, pa moze potencijalno da bude opasan) i soju, koja nije dobra kod ovakvih problema. Jedite sto vise semenki budneve (nesoljenih) i  oraha i badema (takode nesoljenih). Koristite u redovnoj ishrani semenke lana (kao dodatak jelima). Izbegavajte skrobnu hranu (hleb, peciva, kolace, krompir, grasak, kukuruz...ako mozete, potpuno ih izbacite. Ako ne, onda najmanje sto mozete) kao i secere svih vrsta. Izbegavajte i vestacke zasladivace po svaku cenu, kao i konzerviranu i na drugi nacin preradenu hranu. Vasi obroci treba da budu sveze pripremljeni. Umereno sa crvenim mesom, ali ga nikako ne izbacujte iz ishrane. Od suhomesnatih proizvoda, samo su vam cista sunka i slanina dozvoljene, ali u manjoj kolicini.
    Pored toga, preporucila bih vam sledece:
    Ginko Biloba (u kapsulama ili caju, sledite uputstvo na pakovanju, jer se razlikuje od proizvodaca do proizvodaca)
    Sibirski zensen (takode, sledite uputstva na pakovanju, isti problem kao i sa ginkom)
    Ekstrat gljiva Maitake, Reishi i Shiitake (skoro je pocela sira upotreba i kod nas, pa ne bi trebalo da imate problem da ih nadete. Opet, uputstva na pakovanju)
    Beli luk (jedite ga svakodnevno, oko dva cena dnevno ili kupite u kapsulama . Ovo vazi samo ako nemate problema sa niskim pritiskom)
    Zeleni caj (1 solja (2dl) ovog caja, ujutru). Neka izmedu zelenog caja i ginka prode najmanje cetiri sata. Ako vam se slucajno desi da vam pode krv iz nosa ili drugde, prekinite sa zelenim cajem.
    Ekstrakt maslinovog lista (ako ikako mozete da nadete, ovo bi vam bilo veoma vazno, jer pomaze usporavanju ove bolesti. Trebalo bi da ga bude na trzistu. Uzimajte ga po uputstvu na pakovanju) Ali, ako ne mozete da nadete, onda pronadite lisce masline (to bi ipak trebalo da bude lakse) i kuvajte sledeci caj:
    1 kaf. kasicica isitnjenih listova masline (suvih)
    3 dl hladne vode
    Prelijte caj hladnom vodom, stavite na umerenu vatru i neka se posle kljucanja kuva jos 2-3 min.  Ostaviti pokriveno jos 20 min. Onda procediti i piti. 3 solje ovog caja dnevno, 1-2 sata posle jela. Uzima se petnaest dana, a onda se pravi pauza od osam dana. Caj moze da izazove glavobolju ili druge prolazne simptome, pa je najbolje navikavati se na njega postepeno, da bi se ovo izbeglo. Prvi i drugi dan 1 solja, treci i cetvrti dan dve, peti dan tri i od tada stalno po tri, do pauze. Kada se ponvo pocinje, ponovo i navikavanje. ne uzimajte ekstrakt i caj zajedno i ne uzimajte ni ekstrakt, ni caj, ako pijete antiobiotike.
    I sledeci recept:250 gr kozijeg, mekog, nesoljenog sira. 8 kasika lanenog ulja. izmiksajte uve sastojke u blenderu, tako da se potpuno spoje.  Ako spajanje teze ide, dodajte koju kasiki nemasnog mleka. Kada je preparat dobro izblendiran, prespite ga u posudu sa poklopcem i drzite u frizideru do upotrebe. Po dve kasike ujutru i uvece. Ovaj recept snabdeva organizam vecom kolicnom kiseonika u krvi.
    Nadam se da ce vam ovo sto sam dala biti od pomoci. Ako vas jos sta zanima, pitajte slobodno.
    Pozdrav i mnogo srece :)
    Logged
    U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.

    ss04

    • Novajlija
    • *
    • default avatar
    • Posts: 1
      Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
      « Reply #48 on: 13.12.2007. 00:44 »
      •  
      radila sam status hormona i sve je u red sem prolaktina koji je 26 a referentne vrednosti su od2.5 do 14.6,da li su to jako velike vrednosti
      Logged

      Maylar

      • Mlađi član
      • **
      • default avatar
      • Posts: 79
        Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
        « Reply #49 on: 13.12.2007. 23:29 »
        •  
        To je "povisena" vrednost prolaktina. Nije bas "probila krov", ali opet, sve sto nije u odredenim granicama normale, nije pogodno. Najbolje je da o ovome popricate sa svojim lekarom, koji ce vam to bolje objasniti. Ako zazelite neki recept za smanjenje istog, javite mi se, napisite koje lekove pijete, godiste, tezinu, hronicne probleme (ako postoje), da li ste nekada bili u drugom stanju i sve ostalo sto smatrate relevantnim. Mozete mi se javiti ovde ili na mail ().
        Pozdrav i mnogo srece :)
        Logged
        U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.

        ANJA ALEKSIC

        • Novajlija
        • *
        • default avatar
        • Posts: 5
          Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
          « Reply #50 on: 17.12.2007. 19:18 »
          •  
          DRAGA MAYLAR moj problem su dve ciste bistrog sadrzaja koje se nalaze levo adnexalno iznad uterusa.One su prisutne tu deset godina, s tim sto neznam da li u medjuvremenu pucaju pa se ponovo pune. Inace imam 34 god, i dvoje dece. Za obe moje trudnoce one su bile prisutne . Njihov promer je sad 68x49mm i 37x34 mm s tim da su malo i narasle u odnosu na ranije. Ja bih sve da pokusam sa biljkama i uopste, operacije se pomalo bojim.Da li vazi i za moj slucaj recept sa listovima kupusa koji se kratko kuvaju i gde se pije ta tecnost. kOLIKA SE PAUZA PRAVI, OBZIROM DA SE PIJE NEDELJU DANA KAO STO KAZETE.STA VI MISLITE KONKRETNO DA BI TU POMOGLO, UNAPRED ZAHVALNA I POZDRAVLJAM GROM JER IMAMO SLICNE PROBLEME
          Logged

          adila

          • Guest
          Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
          « Reply #51 on: 17.01.2008. 15:22 »
          •  
          Draga Maylar,
          Već sam bila postavila ova pitanja ali očito nije objavljeno. Pa i sam forum je često "isključen".
          Naime radi se o slijedećem:
          Moja mama ima jako izražene i bolne vene. Vjerujem da se kao posljedica toga i javljaju promjene na koži koje ona ima, odnosno iznad članka na nozi javi se svrab i nakon toga dolazi do pucanja kože kao krastice od ujeda komarca. Poslije toga koža se crveni i ostaje zadebljana, jako ružno izgleda a nju i svrbi i boli. Doktori daju razne kreme međutim ne pomaže. Molim vas ako postoji neka biljka ili pripravak da mi date recept.

          Drugo, moja prijateljica ima konstantno niske leukocite. Bila je u bolnici radila sve nalaze i nisu ustanovili ništa. Sad kad je vadila nalaze opet niski leukociti 3,2

          Hvala puno, Adila
          Logged

          inspired

          • Guest
          Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
          « Reply #52 on: 25.02.2008. 21:20 »
          •  
          Draga moja, zelela sam samo da ti olakasam koliko mogu jer nas muci isti problem.Imam 40 god i istu dijagnozu. Izgledam kao da imam 30, osecam se kao sa 20 ali stres je ucinio svoje.Trenutno svako jutro zapocinjem sa dve smokve u maslinovom ulju, cajem od majcine dusice i virka i nadam se cudu. Drzim ti fige i znaj da nisi sama.Glavu gore.
          Logged

          Grom

          • Novajlija
          • *
          • default avatar
          • Posts: 8
            Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
            « Reply #53 on: 28.02.2008. 09:10 »
            •  
            Pozdrav za Anju i ostale sa slicnim problemima...
            Ja sam vec tri meseca na cajevima. Kada sam pocela bila sam na dva ultra zvuka i ginekolog mi je rekla da je cista endometrioticna tj. cokoladna. Sada je potpuno bistrog sadrzaja, i dalje cekam novo cudo-da se smanji.
            Jos jedan pozdrav!
            Logged

            ANJA ALEKSIC

            • Novajlija
            • *
            • default avatar
            • Posts: 5
              Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
              « Reply #54 on: 28.02.2008. 11:27 »
              •  
              Pozdrav za Grom. Ako bi mogla da mi napises sta sve pijes od cajeva i u kojoj razmeri.Takodje pozdravljam i inspired i ako bi mi malo pojasnila recept sa smokvama u maslinovom ulju.Sve najbolje vam zelim
              Logged

              Grom

              • Novajlija
              • *
              • default avatar
              • Posts: 8
                Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
                « Reply #55 on: 29.02.2008. 10:23 »
                •  
                Za Anju...
                Jel' mogu da odgovorim na neki tvoj e-mail?
                Logged

                ANJA ALEKSIC

                • Novajlija
                • *
                • default avatar
                • Posts: 5
                  Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
                  « Reply #56 on: 29.02.2008. 21:15 »
                  •  
                  PORUKA ZA GROM Poslala sam ti poruku na tvoj email, pozdrav
                  Logged
                  Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
                  « Reply #57 on: 12.03.2008. 00:18 »
                  •  
                  ! Prijavi se Napravi novi profil
                   
                  herbateka > Herbateka >
                  Za pretrazivanje upisite samo jednu trazenu rec
                                         
                  pitanje za maylar
                  Poslato od G. N.
                  Lista Foruma Lista poruka Nova tema
                  G. N.
                  pitanje za maylar
                   

                  Draga Maylar,
                  vec dugo pratim ovaj forum i vase odgovore. Sad se i sama nalazim u situaciji da trebam vasu pomoc.
                  Naime sa 38 god. Fsh hormon mi je 15,2. Radimo na bebi ali jos nista. 20 marta idem na pokusaj IVF, ne znaju kako cu da odreagujem jer mi Fsh
                  toliko visok. Ima li kakav prirodni lijek koji mi moze pomoci u snizavanju. Inace menst. su mi u redu 28 dana. Cula sam nesto za suhe smokve u maslinoom ulju. Inace pijem macinu travu. Moze li mi to sta pomoci ili naskoditi.
                  I imam jos jedno pitanje. Moja sestra ima problema sa hormonima i mens.. Sa 42 god. mens. joj izostaje. vec par mjeseci. Zadnji mjesec pije novofem esradiolum - noretisteronum (bijele i crvene tabletice). Kod nje je Fsh-11; Mh-5,4; E-4 (estradiol)-0,121. Ima li sta da ona moze od prirodnih lijekova, cajeva kombinovati sa ovim lijekovima. Unaprijed hvala.
                  Logged

                  Didi

                  • Guest
                  Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
                  « Reply #58 on: 19.03.2008. 23:12 »
                  •  
                  Draga Maylar
                  nadam se da ces imati malo vremena za moj problem .Vec duze vreme imam problem sa ligamentima skocnog zgloba leve noge,dovoljno je i malo ulegnuce na putu da mi se clanak iskrene, i otok je vec tu .I tako par puta godisnje.Ranije sam se bavila sportom a sada me je strah i da pomislim sta bi se desilo ako bih potrcala.Da li ima leka mojoj boljci ?
                  Zauvek zahvalna!  Pozdrav
                  Logged

                  zlacko

                  • Novajlija
                  • *
                  • default avatar
                  • Posts: 4
                    Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
                    « Reply #59 on: 20.03.2008. 13:17 »
                    •  
                    Draga Maylar,
                    imam 32 godine ,neudata sam i do sada nisam radjala. Imam endometricnu cistu na desnom jajniku, koja mi je pronadjena pre 4 godine. Sve ovo vreme sam pila kontraceptive (Jeanine), kako bih je drzala pod kontrolom. Ginekolozi mi predlazu laparaskopiju, ali ja sam ipak odlucila da pokusam prvo sa cajevima. Prekinula sam sa lekovima i pocela da pijem caj od lisavice ( prstohvat lisavice na kafenu soljicu) ujutru i uvece i vodu od kuvanog ovsa 1-2l dnevno.
                     
                    A onda sam pronasla ovaj forum i odusevila se sta sve ovde moze da se sazna. Ja bih te zamolila da mi predlozis neki od cajeva za ovu moju cistu,kako se sprema ,pije i koliko dugo i da li se pije i u toku ciklusa.

                    Unapred hvala i puno pozdrava!
                    Logged