• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: Prestanak pusenja, Pitanje za Herbateku  (Procitan 1071 puta)

verica

  • Gost
Prestanak pusenja, Pitanje za Herbateku
« on: 02.06.2005. 11:55 »
  •  
Zelela bih da prestanem da pusim. Dugogodisnji sam pusac. Momentalno koristim caj Srecko od Travara iy Bjele. Da li je dobar i ima li efekta. Pozdrav
Logged

dule

  • Gost
Re: Prestanak pusenja, Pitanje za Herbateku
« Reply #1 on: 04.06.2005. 22:18 »
  •  
probajte  zvake NIKORETE   ima uapotekama ili  ZIBAN  zvake nemogu sa ciro a  ZIBAN  nemoze ako imate problem sa jetrom TRECI PREDLOG NEMOJTE  KUPOVATI CIGAREverica Napisano:

> Zelela bih da prestanem da pusim. Dugogodisnji sam pusac.
> Momentalno koristim caj Srecko od Travara iy Bjele. Da li je
> dobar i ima li efekta. Pozdrav
Logged

maša

  • Gost
Re: Prestanak pusenja, Pitanje za Herbateku
« Reply #2 on: 05.06.2005. 01:20 »
  •  
Ja sam htela da probam da prestanem sa pušenjem uz pomoć ZIBAN-a pa sam se konsultovala sa nekoliko lekara i niko mi ih nije preporučio, čak ni apotekarka, koja mi je čak štaviše i rekla da ih ni slučajno ne koristim. Ako se ipak odlučite za ZIBAN znajte da su skupe, ne smeju se koristiti ako se ima epilepsija, niti alkoholičari, niti osobe koje imaju tumor na mozgu. Inače lek je napravljen za neku tešku bolest(ne znam koju, farmaceut nije hteo da mi kaže), međutim dejstvo nije bilo na tu bolest ali su lekari primetili da su svi pacijenti koji su bili pušači prestali da puše koristeći ga, inače deluje na centar za zadovoljstvo ( u mozgu,naravno) . Nikorete nisu loše, tako sam čula mada ih nisam probala. Za šta god da se odlučiš, javi kako si prošla. Srećno
Logged

Nina

  • Gost
Re: Prestanak pusenja, Pitanje za Herbateku
« Reply #3 on: 05.06.2005. 06:13 »
  •  
Cao Verice, ja sam isto 20god. bila pusac i prekinula momentalno, veruj mi sve ide iz glave, ako imas zelju ima i izlaza ,za svaku  neispusenu kutiju nagradila sam seba sa dobrim parfemom ili sminkom ti mozda volis nesto drugo; dobrom knjigomili bilo sta samo da nisu cigare, puno uspeha i pozdrav.
Logged

aneta

  • Gost
Re: Prestanak pusenja, Pitanje za Herbateku
« Reply #4 on: 11.06.2005. 09:51 »
  •  
recite ako znate kako bi mogla prestato sa pusenja?neki savet ili cajverica Napisano:

> Zelela bih da prestanem da pusim. Dugogodisnji sam pusac.
>
Logged

Janna

  • Gost
Re: Prestanak pusenja, Pitanje za Herbateku
« Reply #5 on: 16.11.2006. 19:24 »
  •  
Pusila sam 30 godina. Prije 4 godine prestala. Bez Nikoderma, cajeva ili bilo kakvih pomagala. Samo treba cvrsto odluciti. Npr. ja sam kupila pola steke cigareta i rekla sebi i djeci: Kada ovo ispusim nema vise cigareta. Sjecam se bio je 6 januar 2002. Kafu nisam pila oko godinu dana, jer je trazila cigaretu. Sada normalno pijem kafu. (Istina nema onog ceifa, ali sam zdravija, ljepseg tena). Dakle treba svak da cvrsto odluci, ostalo je lagano
Logged

idealo

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 2
    Re: Prestanak pusenja, Pitanje za Herbateku
    « Reply #6 on: 14.02.2009. 18:59 »
    •  
    Anoniman korisnik Napisao:
    -------------------------------------------------------
    > Ja sam htela da probam da prestanem sa pušenjem
    > uz pomoć ZIBAN-a pa sam se konsultovala sa
    > nekoliko lekara i niko mi ih nije preporučio,
    > čak ni apotekarka, koja mi je čak štaviše i
    > rekla da ih ni slučajno ne koristim. Ako se ipak
    > odlučite za ZIBAN znajte da su skupe, ne smeju se
    > koristiti ako se ima epilepsija, niti
    > alkoholičari, niti osobe koje imaju tumor na
    > mozgu. Inače lek je napravljen za neku tešku
    > bolest(ne znam koju, farmaceut nije hteo da mi
    > kaže), međutim dejstvo nije bilo na tu bolest
    > ali su lekari primetili da su svi pacijenti koji
    > su bili pušači prestali da puše koristeći ga,
    > inače deluje na centar za zadovoljstvo ( u
    > mozgu,naravno) . Nikorete nisu loše, tako sam
    > čula mada ih nisam probala. Za šta god da se
    > odlučiš, javi kako si prošla. Srećno


    Želeo bih da prestanem sa puÅ¡enjem . Znam da je volja na prvom mestu i da sve ide iz glave . ÄŒak sam proÅ¡le godine potpuno odbacio cigarete na 28 dana . Jako su veliki problemi . Koncentracija je jako slaba , pa nisam mogao da obavlljam svakodnevni posao . I to mi je najveci problem . Mada se i apetit za hranom naglo povecava . I tako sam posle 28 dana malo po malo ponovo propuÅ¡io . PuÅ¡ač sam već 27-28 godina . PokuÅ¡avao sam i sa smanjivanjem broja cigareta ali od toga niÅ¡ta . Ziban sam tražio da kupim ali ga nije bilo u apotekama . Nas narod poznaje mnogo prirodnih lekova . Zato bih zamolio ako neko zna proverenu travku  da mi javi , pa da pokuÅ¡am .
    Logged