Herbateka    
Stranice: [1] 2 3 4
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Zelim i moram 15 kg da oslabim...  (Pročitano 1666 puta)
Nena*
Gost


« poslato: 13.02.2006. 23:19 »
Odgovori sa citatomCitat

Molim, da me se shvati ozbiljno.

Zelim oslabiti, pomozite mi  -  kako? Pocela bih sa 'brzim hodanjem' i nekom ishranom. 20 minuta dnevno vozim biciklo. Vec cetvrtu godinu kako pijem 2 - 3 litra vode dnevno, kafu i caj bez secera, nikakve kole i to. Vino, samo u drustvu.
 Imam i osecaj da sam 'stalno gladna,' pogotovo kasno popodne i uvece. Kad sam gladna, mislim na hleb i testeninu. Nisam glupa, ali nikako da ukapiram sta da ucinim sa tim kilama!

Da li imaju i neke kapi, kapsule ili caj protiv apetita? Mesec dana uzimala bih bilo sta, samo da izgubim taj stalni osecaj gladi, a pijem tecnost prilicno, ne pomaze.

Imam 46. godina i na poslu (8,5 sati) sedim. Kuvanje, ciscenje, peglanje, uobicajeno sto sve zene u cetvoroclanoj porodici rade. Za sebe imam malo vremena. Jedem i kad sam tuzna i frustrirana...
Sačuvana
bela9
Gost


« Odgovor #1 poslato: 14.02.2006. 14:54 »
Odgovori sa citatomCitat

Dali si probala sa vrućom vodom.Skuhaš više i držiš u termosici.Svakih pola sata pojednu šalicu u malim gutljajima.
Sačuvana
tanja
Gost


« Odgovor #2 poslato: 14.02.2006. 18:42 »
Odgovori sa citatomCitat

kakva su vasa iskustva sa tom toplom vodom
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #3 poslato: 16.02.2006. 09:33 »
Odgovori sa citatomCitat

Ima li koga ovde da je uspeo na neki nacin, promeniti sistem zivljenja i skinuti veci broj kilograma?

Javljajte se!
Sačuvana
hanan
Gost


« Odgovor #4 poslato: 16.02.2006. 14:58 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao Nena,

Imala sam isti problem kao i ti, ali sam uspjela skinuti 9 kila za nekih 5/6 mjeseci.

Prvo sto moras uraditi jeste da se psihicki rasteretis, nemoj puno da razmisljas o svom visku kilograma.

Drugo, jedi sve ali u manjim kolicinama i vise puta dnevno. Poslije jela nema spavanja i lezanja vec setnja ili neki rad po kuci......jako je vazno da si u pokretu.

Trece, navece pojedi nesto sto je lako svarljivo, jabuka, musli, psenicne pahuljice , itd.

S vremenom ces naviknuti svoj metabolizam na novi nacin ishrane a naslage ce da se tope i to ne za 15 dana vec za malo duzi period ali imaefekta. Jer imaj na umu da se kile ne sticu preko noci a i ne skidaju se preko noci.
Zelim ti puno uspjeha.
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #5 poslato: 19.02.2006. 00:21 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao HANAN
hvala ti na javljanju...Jasno mi je da taj problem ne mogu otkloniti 'od danas na sutra', i svuda psiha pomalo igra ulogu.
Mislim da bas jedem, kad sam psihicki opterecena...a opet to moje povecanje tezine me, opet, dusevno opteretilo, zauzelo sve moje misli, u krug.
 
Mislila sam dok malo ne utpoli i dok se malo bolje ne organizujem za trcanje - hodanje, kad bi imalo nesto samo da mi, u pocetku pomogne, kod regulisanja "napada gladi"...
Sačuvana
hanan
Gost


« Odgovor #6 poslato: 21.02.2006. 10:21 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao Nena,

Mozda ti ovo pomogne. Kad dobijes "napad gladi" pokusaj da tada jedes samo odredjene stvari. Npr: narandje (one otapaju holesterol u krvi-masne naslage); ananas (takodjer otapa masne naslage); salate itd. Znaci biraj samo niskokaloricnu hranu.
Isti je problem bio i kod mene, svaka frustracija se zavrsavala - ja + serpa puna divne ukusne kaloricne hrane = visak kilograma. I onda sam sebi rekla STOP ovako ne ide. Pocela sam da biram hranu, ustajala iza stola kad mi se najvise jelo, navece uz televiziju sam jela samo voce...... Vremenom sam se pocela osjecati bolje a i kilogrami su poceli ici dole.
Opet ponavljam Prvi korak je najbitnji - rastereti se psihicki, gledaj na svoj problem, da on uopste nije strasan i da je rijesiv. Kad to uradis ostalo ce ici samo od sebe. Ti si glavna karika u ovom problemu i samo ti to mozes rijesiti.
Sačuvana
paja
Gost


« Odgovor #7 poslato: 22.02.2006. 09:00 »
Odgovori sa citatomCitat

kao prvo sve je u glavi! moras da u svojoj glavi prelomis da nije sve u "zdranju". trenutno imam probleme sa heliko bakterijom, ali sam sa dijetom skinuo 14 kg za mesec i po dana! dakle: barena junetina, bareno belo meso (ali samo belo meso), bela riba (nikako "plava"), praska sunka, pileće viršle, supe iz kesice (nikako domace supe od barenja mesa), bareni krompir, sargarepa, beli koren, pecurke i gljive........ a izbaci pasulj, grašak, boraniju, svinjetinu i preradjevine od iste, stari sir, kajmak, pavlaka, kackavalje, gazirane napitke, ali sve, smes da pijes: vodu, sokove samo vocne, kafu, caj, jogurt 1%, malo mleka...............
SVE JE U GLAVI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
hanan
Gost


« Odgovor #8 poslato: 22.02.2006. 14:43 »
Odgovori sa citatomCitat

Bravo Paja........svaka cast!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #9 poslato: 23.02.2006. 23:36 »
Odgovori sa citatomCitat

Cestitam Paja!  Divim ti se...14 kg!

Da li je to neki princip, znas ono 'Trennkost', 'Atkins' ili slicno? Ko ti je preporucio, kako si poceo? Vidim hleb nisi ni pomenuo(!) volim hlebove, tamne, razane, od celog zrna...

Ako imas volje, pisi :)
Sačuvana
JustMagic
Gost


« Odgovor #10 poslato: 28.02.2006. 22:39 »
Odgovori sa citatomCitat

Moj jelovnik se donekle razlikovao od Pajinog tokom dijete ali ima dosta i slicnosti.
 Naime, njupala sam koliko i kada sam htela (imamo isti problem, uvece je hrana zaista najsladja:)), ali ne i sta sam htela. Evo sta je meni pomoglo:
Povrce sve sem mahunarki i krompira, meso (sve), mesne preradjevine (sve), jaja, mleko i mlecne preradjevine, majonez,obicna i kisela voda, kafa i caj (bez secera). Nisam jela hleb i sve na bazi brasna (moja najveca tuga), slatkise i voce.
 Meni je poslo za rukom ali mi je osnovno pravilo bilo da sebe "castim" s vremena na vreme i samo tako sam izdrzala citavih dva meseca.
Znam da ova dijeta i nije bas dobra za zdravlje jer su me svi koji su znali kritikovali (pod br.1:nema voca), meni nije smetala a ti odluci.
Za dva meseca sam smrsala 8kg, a smrsati sa 61kg na 53kg je moras priznati zaista uspeh, posebno jer ja spadam u grupu ljudi kojoj se sve sto pojede "lepi".
Pozdrav!
Sačuvana
Cientela
Gost


« Odgovor #11 poslato: 01.03.2006. 01:45 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja sam skuinula 23 kg za godinu dana, izabcila sam testeninu i vecheru i slatkishe svela na minimum.Nisam gladovala i jako puno sam se kretala.
Mislim da je najbitnija volja i disciplina.Ako ti se uveche nesto gricka uz film, ti jedi kokice,od njih provereno ne moze da se desi nista sto bi uticalo na tvoje telo u smislu gojenja,one su potpuno bezopasne,znaci bez kikirikija,pistaca i sl.Spagete i sl zaboravi isto.Ali ne dozvoli da te ponesu razne djakonije po raznoraznim slavljima.Disciplina je kljuc svega.
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #12 poslato: 08.03.2006. 00:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala vam puno na javljanju i na podrsci!


U momentu mi puno znaci. Znam da neki misle da je to jednostavno, nemoj jesti i gotovo...
verovatno i ja tako mislim za pusace - prestani i kvit!

Mnogo razmisljam o promenama u nacinu ishrane, ako sam 15 do 17 sati budna, kako rasporediti obroke? A da je svega pomalo zastupljeno, razumljivo smanjiti unos masnoca (otvorenih i skrivenih), takodje dovoljan unos vitamina i minerala...
da li ima uticaja, kad jesti belancevine a kad ugljene hidrate - u podne, uvece?
Sačuvana
Aisa
Gost


« Odgovor #13 poslato: 10.03.2006. 22:48 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav svima!
Negdje gore sam pročitala da se pije topla voda svakih pola sata. Čemu to pomaže?
Sačuvana
Нена*
Gost


« Odgovor #14 poslato: 12.03.2006. 14:14 »
Odgovori sa citatomCitat

Topla voda - Verovatno zbog osecaja sitosti
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu