Herbateka    
Stranice: [1] 2 3
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: suva koza  (Pročitano 2489 puta)
djurdja
Gost


« poslato: 11.07.2004. 05:17 »
Odgovori sa citatomCitat

za sanju
Sačuvana
djurdja
Gost


« Odgovor #1 poslato: 11.07.2004. 05:18 »
Odgovori sa citatomCitat

jako imam suvu kozu na licu,i ruakama pa bih vas molila za savet posto sam procitala vasu poruku
Sačuvana
sanja8
Gost


« Odgovor #2 poslato: 11.07.2004. 23:13 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja takode imam suvu kozu na licu i rukama pa povrmeno stavljam biljne maske.Posto nemam cesto vremena za to sama pravim kreme jer mi je to lakse da namazem nego da stavljam cesto maske mada su maske puno bolje i delotvornije.Zato kad god imas vremena nebudi lenja(kao ja)vec stavljaj maske jer imaju vise efekta.
1.Za izrazito suvu kozu,iscedis svezeg krastavca(sameljes ga na masini za meso)Na cetvrt litra soka dodas supenu kasiku bademovog ulja,namazes dobro ocisceno lice tom maskom i ostavis da deluje najmanje 20 minuta i operes lice mlakom kamilicom.
Tako je i sa rukama ako vec stavljas masku na lice nemoj zaboravljati i ruke .Prvo moras temeljno ocistiti kozu na rukama.Najbolje je oko 5 do 10 minuta prati ruke u kamilici jer ce tako ukloniti necistocu koja se uvukla duboko u pore.posle toga ruke istrljas kriskom limuna.Na kraju stavis ruke u posudu gde si stavila MASLINOVO ILI BADEMOVO ULJE,drzis ruke 5 min.u ulju obrises ruke peskirom stavis pamucne rukavice da neisprljas posteljinu i ostavis da delije preko noci.
Sačuvana
zaza
Gost


« Odgovor #3 poslato: 20.07.2004. 16:28 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja takodje imam suvu kozu,a i nemam bas vremena za maske,pa bih zamolila Sanju8 da mi napise recepturu za kremu koju sama pravi za lice i ruke.
Sačuvana
sanja8
Gost


« Odgovor #4 poslato: 20.07.2004. 17:34 »
Odgovori sa citatomCitat

Procitaj u starijim porukama pisala sam o toj kremi,pod naslovom KREME pisane 27.01.04.
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #5 poslato: 20.07.2004. 21:39 »
Odgovori sa citatomCitat

evo sta je sanja8 napisala, to sam sacuvala mada kremu nisam napravila jer ovde (bg) nisam nasla sve te sastojke. :(
pozdrav
danka
- - - - - - -

Ja sam probala da pravim sama tu Nevenovu mast za lice i vec dva puta mi se pokvarila verovatno dobro nenapravim.Onda sam nasla recept sa Aloa verom napravila i prezadovoljna sam.Ja imam 32 god i isto tako sve sam kreme isprobala ali ni sa jednom nisam bila zadovoljna isusivale su mi lice.Sad sa ovom su mi se cak i sitne borice povukle ,cak i ujutro nemoram da se odma posle umivanja namazem sto sam ranije sa drugim kremama morala jer mi bude izuzetno zategnuta koza.E da neduzim vise vec da ti napisem recept pa ako zelis probaj.
Krema je za vlazenje koze:50 ml Kremaba HT(to je neutralna krema koja se kupi u apoteci u kojoj nema nista),1 veliku kasiku Aloe vera gela.1 vel.kas.Jojoba ulje,1 veli.kas.D-Pantenola,1 vel.kas.Nachtkerzenöl-Fluid(to neznam kako se pise na nasem jeziku.To sve izmesas i imas odlicnu kremu.
100 % prirodnu jednostavno nemozes napraviti uvek se pokvari,bar sto sam ja probala posto sam i ja zaludena sa tim prirodnim kremama ali eto dosad sam samo sa ovom prezadovoljna .Koristim je 2 meseca i rezultati su jako vidni.A ona je namenjena od 30 godine kad kozi treba bolja nega.Uz to stavljaj 1 mes.Masku na lice od Zelene gline.Dobici i recept kako da napravim dobar pilinng za lice na prirodnoj bazi pa ako zelis poslacu ti ga.
Puno pozdravaod Sanje
Sačuvana
sanja8
Gost


« Odgovor #6 poslato: 21.07.2004. 14:28 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala danka sto si ovo napisala jer ja nemam u zadnje vreme vremena, sem sto nabrzak pregledam porukice pa sam pisala to da nadu pod naslovom KREME jer mi je bilo brze nego da ponovo pisem.
Puno pozdrava od SANJE.
Sačuvana
zaza
Gost


« Odgovor #7 poslato: 21.07.2004. 18:59 »
Odgovori sa citatomCitat

Puno Ti hvala za recepturu.Sigurno cu probati i javicu ti za rezultat.
Sačuvana
Âåñíà
Gost


« Odgovor #8 poslato: 03.09.2004. 15:07 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Sanja8. Vec dva meseca pokusavam da napravim kremu po receptu koji sam nasla na sajtu. Prvo u apoteci neznaju sta je to neutralna krema, drugi je problem naci Aloe vera gel i Jojoba ulje, a na kraju niko ne yna sta je to Nachtkeryecl-Fluid. Privatne apoteke me salju u drzavnu i obrnuto. Jako bi zelela da napravim tu kremu jer imam suvu kozu celog tela a posebno lica. Zivim u Beogradu, ako neko zna gde se to kupuje naka mi posalje adresu apoteke. Pozdrav Vesna
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #9 poslato: 03.09.2004. 18:08 »
Odgovori sa citatomCitat

draga vesna,
i ja sma u Bg i takodje sam pokusala da nadjem navedene sastojke,  ali bez uspeha.
ono sto mi je zaista pomoglo je obicna svinjska mast  (isprana u 9 voda - zasto bas 9, ne znam, ali, mast se stavi i muti viljuskom u jednoj vodi 5 min, pa se ta voda prospe i doda druga i tako... - to sam nasla na ovom sajtu)
i ta obicna mast mi je jako pomogla (imam suvu i zrelu kozu alergicnu na sve i svasta).
ipak, nekako mi je bilo ruzno kada pomislim da je to obicna mast, a ta mast se posle izvesnog vremena ubudjala iako je stajala u frizideru, te sam je bacila.
trenutno imam alergiju na ocnim kapcima, suva koza, crvena... moracu staviti malo kortizonske kreme, ali sta posle kada to prodje?
ne znam, sem da opet napravim neku mini kolicinu te svinjske masti, samo kao antirid jer mi nista drugo ne prija.
pozdrav,
danka
Sačuvana
RikiLidija
Gost


« Odgovor #10 poslato: 03.09.2004. 18:13 »
Odgovori sa citatomCitat

Jojoba ulje (verovatno i Aloe Vera Gel) treba potraziti u body shop-u, tj specijalizovanim radnjama koje prodaju sapune,kreme,mleka za telo, ima jedna negde kod Narodnog pozorista u BG
Sačuvana
Âåñíà
Gost


« Odgovor #11 poslato: 06.09.2004. 20:01 »
Odgovori sa citatomCitat

Danka ja takodje imam suvu kozu i sve sam probala i jedina krema koja mi je pomogla je TAMY krema, prodaje se u skoro svim robnim kucama uBeogradu, pravi je jedna Sapcanka, koja je hemicar a po receptima svoje babe. Dosta je dobra, inace je prirodna bey konzervansa. Pozdrav Vesna
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #12 poslato: 07.09.2004. 03:02 »
Odgovori sa citatomCitat

vesna, mnogo ti hvala.
pozdrav,
danka
Sačuvana
verica
Gost


« Odgovor #13 poslato: 08.09.2004. 17:16 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja bih zamolila za original recept ya kremu za vlazenje koze, jer u apotekama nisu culi za neutralnu kremu, a ne znaju ni onaj zadnji naziv koji je. Pozdrav
Sačuvana
tanja
Gost


« Odgovor #14 poslato: 12.09.2004. 10:12 »
Odgovori sa citatomCitat

"Onda sam nasla recept sa Aloa verom napravila i prezadovoljna sam"

Danka, kako ide taj recept sa Aloa verom, hajde ga napisi, molim te !!!!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu