Herbateka    
Stranice: 1 [2] 3
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: suva koza  (Pročitano 2490 puta)
danka
Gost


« Odgovor #15 poslato: 13.09.2004. 02:59 »
Odgovori sa citatomCitat

tanja, nisi dobro procitala:
ja to nisam pisala vec sam postirala (copy) sanjin rp (ona je nasla rp sa Aloa verom i ona je prezadovljna, a mi ostale ovde nikako ne mozemo da nadjemo sve sastojke. :(
i nema sanse da cemo uopste i naci!
ali, evo ti  (sa copy) samo taj deo (recept) sanjinog posta uz zelju da ti uspes to da napravis kad vec mi ostale nismo!
- - - - - - - - - - -

Krema je za vlazenje koze:50 ml Kremaba HT(to je neutralna krema koja se kupi u apoteci u kojoj nema nista),1 veliku kasiku Aloe vera gela.1 vel.kas.Jojoba ulje,1 veli.kas.D-Pantenola,1 vel.kas.Nachtkerzenöl-Fluid(to neznam kako se pise na nasem jeziku.
To sve izmesas i imas odlicnu kremu.
100 % prirodnu jednostavno nemozes napraviti uvek se pokvari,bar sto sam ja probala posto sam i ja zaludena sa tim prirodnim kremama ali eto dosad sam samo sa ovom prezadovoljna .Koristim je 2 meseca i rezultati su jako vidni.
---------------------------------------------------------

znaci, ovo gore je sanja pisala.
pozdrav,
dankadjurdja Napisano:

> za sanju
Sačuvana
tanja
Gost


« Odgovor #16 poslato: 13.09.2004. 03:23 »
Odgovori sa citatomCitat

Danka nemoj da se ljutis, ali ja kao da sam pala sa marsa i nikako da shvatim o cemu je rijec:
1- ove sastojke za kremu sto je Sanja nekada davno postirala, nisam nasla niti pola stvari, jer u apoteci nemaju pojima o cemu se radi...
2- ako ti isto tako ne mozes da nadjes sastojke za Sanjinu kremu, onda ne mogu da shavtim na sto mislis kada kazes:
" eto dosad sam samo sa ovom prezadovoljna .Koristim je 2 meseca i rezultati su jako vidni."
na koju kremu mislis, ako ne mozes naci sve sastojke ????
u stvari koje sastojeke si nasla ????
pozdrav i ne ljuti se !!!!!
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #17 poslato: 14.09.2004. 16:17 »
Odgovori sa citatomCitat

tanja jel` mislis na ovo :
----------------------------------------------------------
Ja sam probala da pravim sama tu Nevenovu mast za lice i vec dva puta mi se pokvarila verovatno dobro nenapravim.Onda sam nasla recept sa Aloa verom napravila i prezadovoljna sam.Ja imam 32 god i isto tako sve sam kreme isprobala ali ni sa jednom nisam bila zadovoljna isusivale su mi lice.Sad sa ovom su mi se cak i sitne borice povukle ,cak i ujutro nemoram da se odma posle umivanja namazem sto sam ranije sa drugim kremama morala jer mi bude izuzetno zategnuta koza.E da neduzim vise vec da ti napisem recept pa ako zelis probaj.
-------------------------------------------------------------------

to gore je sanja napisala, a ne ja (ja sam to postirala sa copy).
jer nema sanse da za bilo koju kremu napisem da sam prezadovoljna - imam 50+ god a nemam kremu koja mi prija!

ni ja nisam uspela da napravim kremu po sanjinom rp jer u apoteci pojma nemaju.
mogu ti reci da mi one skupe kreme uopste ne prijaju, samo dzabe pare potrosim.
pokusacu da nadjem Tamy kremu sto mi je savetovala Vesna.
pozdrav i neljutim se, tanja, nemam razloga
danka
Sačuvana
miroslava
Gost


« Odgovor #18 poslato: 17.09.2004. 23:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Odlican melem za suvu kozu-hrani je a stovremeno stiti od bora:
Potrebno:
-1 casa( plasticna) maslinovog ulja;
-tabla pcelinjeg voska (srednje velicine)-moze se nabaviti u bilo kojoj pcelarskoj radnji;
-2 ili tri posudice  u koje cete sipati melem.

Ulje se sipa u serpu i zagreje .Pre kljucanja( dakle ne treba da kljuca vec samo da bude vrelo) ubaci se tabla pcelinjeg voska u serpu sa uljem  koja se (tj.tabla voska)ubrzo istopi. Cim se istopi ,serpa se skloni sa ringle i kad se smesa malo ohladi , sipa se u prethodno spremljene prazne posudice.

Osim sto izuzetno hrani suvu kozu,melem je efikasan  i kod opekotina.

Srecno !
Sačuvana
djurdja
Gost


« Odgovor #19 poslato: 19.09.2004. 05:30 »
Odgovori sa citatomCitat

gospodjo Miroslava, zelim vas pitati za ovu kremu u koje se vreme nanosi na licu i dali se treba cuvatu u hladnjaku,posto ja imam jako suvu kozu na rkama i licu,dali se posle nanosenja ove kreme nanosi i neka druga,unapred hvala na odgovoru,probacu ovu kombinaciju.
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #20 poslato: 20.09.2004. 01:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Miroslava, ovo moram obavezno da probam!
Hvala na receptu.
pozdrav,
danka
Sačuvana
sanja8
Gost


« Odgovor #21 poslato: 21.09.2004. 02:55 »
Odgovori sa citatomCitat

Zdravo svima,bila sam na godisnjem pa se zbog toga nisam javljala.Nabrzak sam preletela ove diskusije i stvarno mi je zao sto nemozete tu da nadecete sastojke za kremu sa kojom sam prezadovoljna.E ovako ja zivim u Nemackoj i sve te sastojke sam ovde i nasla.Verovatno je naziv za Nachtkerzenöl-Fluid na Nemackom jeziku pa tu u apotekama neznaju sta je to,a ja vam nebi znala reci prevod na Jugoslovenskom(Nemacki jos nisam dobro savladala u tome mi muz jos pomaze).
Za tu Cremabu HT to jest neutralnu kremu mi stvarno nije jasno da neznaju,koliko ja znam apoteke koje same prave kreme koriste tu neutralnu kremu u koju stavljaju sastojke.Kad sam isla u apoteku ovde u Nemackoj rekli su mi da  neke sastojke koje sam trazila nemaju stalno u apoteci pa da oni ne narucuju zbog malo koliko je meni trebalo dali su mi internet adresu da sama narucim odakle i oni narucuju.Adresa je
WWW.SPINNRAD.DE  
E sad ko zna Nemacki moze da ode na taj sajt i da pogleda naesto vise o CREMABA HT,tamo ima i ALOE_VERA GEL ,JOJOBINO ULJE.Ja mislim da se to Jojobino ulje tako zove i na nasem jeziku.
Da sam pre godisnjeg znala da te sastojke nemozete naci ja bi ovde kupila ponela u JUgoslaviju i sigurno bi vam bez naplate poslala ali iiz Nrmacke mi je jako skupo da vam posaljem,ako za Novu godinu budem dolazila sigurno cu poneti a pre toga ce mi trebati vase kucne adrese.
Probajte se raspitati ako neko ko radi u apoteci zna NEmacki jezik sigurno zna i tacan prevod ti sastojaka.Ja sam sigurna da tu ima sve te sastojke samo treba znati prevod na Srpski.Videcu kad mi muz bude slobodan da se raspita za prevod jer ni on nezna tacno na nasem sta je to.
Puno vas pozdravljam i jako mi je zao sto je tako ispalo sa ovom kremom.
LJUBAC SVIMA!
Sačuvana
miroslava
Gost


« Odgovor #22 poslato: 21.09.2004. 18:55 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana Danka,

Kremu ne treba cuvati u hladnjaku jer je inace cvrstog sastava i ne kvari se  .Nanosite je onda kad je kozi potrebna,bilo ujutru ili uvece.
S obzirom na to da kreme treba povremeno menjati- tu kremu (koja je odlicna zastita od isusivanja koze pa je samim tim najefikasnija zimi)kombinujem sa par vrsta  krema na bazi pcelinjih proizvoda u pcelarskim zadrugama.Kreme su  izvrsne jer imaju odlicne sastojke a bez konzervansa.(I cena im je povoljna.)
S obzirom na to da sam bila aktivni pusac deset godina i da je taj faktor uticao na isusenje koze-uspela sam da povratim prirodnu vlaznost koze zdravom ishranom (uzgred,caj od zalfije je odlican protiv bora jer sadrzi supstancu slicnu estrogenu koju organizam gubi godinama) i  kremama koje sam prethodno navela; koza mi nakon umivanja vise nije zategnuta do pucanja.


Nadam se da cete biti zadovoljni melemom.

Puno pozdrava,
Miroslava.
Sačuvana
djurdja
Gost


« Odgovor #23 poslato: 22.09.2004. 04:48 »
Odgovori sa citatomCitat

jos jedno pitanje,dobila sam na poklon bocu jasminovog ulja,pa neznam  za sta je najbolje da se upotrebi,a ko nesto zna recitemi,pozdrav
Sačuvana
djurdja
Gost


« Odgovor #24 poslato: 28.09.2004. 02:44 »
Odgovori sa citatomCitat

zasta je dobro,jasminovo ulje
Sačuvana
verica
Gost


« Odgovor #25 poslato: 28.09.2004. 18:39 »
Odgovori sa citatomCitat

Gde se u Beogradu moze naci jasminovo ulje, kako se koristi i da li se mesa sa necim. Poydrav Vesna
Sačuvana
mariela
Gost


« Odgovor #26 poslato: 02.02.2005. 01:33 »
Odgovori sa citatomCitat

Drage moje dame nesto ste zatajile u poslednje vrijeme a tema je bas zanimljiva i nikad njoj kraja .Da li je ko probao neku novu kremu ,da li Sanja jos uvijek koristi onu kremu sto je pravila od aloe i kako se pokazala posto namjeravam da probam napraviti a ona zadnja rijec sto niste znale sta znaci je nocurak  vjerovatno ste cule za tu biljku ,dakle to je fluid od nocurka inace njegovo ulje sadrzi omega masne kiseline i puno se koristi u kozmetici.Pozdrav svima i javljajte se malo cesce.
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #27 poslato: 02.02.2005. 03:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Veoma je dobra krema po receptu Miroslave (maslinovo ulje i pcelinji vosak).
Lako se pravi. Cini mi se da je najbolje staviti na malko vlaznu kozu.

Tu kremu koristim naizmenicno sa onim obicnim apotekarskim kremama.

Takodje mi prija i ova "prepravljena' Niveina krema:
- u najobicniju Nivea kremu (ona u plavoj metalnoj kutiji) dodam (po malo i uz mesanje) maslinovog ulja (kolicinu sami odredite).
Postaje laksa za razmazivanje -  ta krema mi izvrsno prija kao antirid, te je uvece redovno stavljam oko ociju (jer sam na svasta alergicna).
pozdrav,
danka
Sačuvana
verica
Gost


« Odgovor #28 poslato: 08.02.2005. 16:16 »
Odgovori sa citatomCitat

Koliko sam cula Nivea krema nikako nije dobra za lice. To svaki kozmeticar naglasava, ne znam zasto. Ne znam kakva je ona bioklinikina krema brotiv bora i podocnjaka. Ako neko nesto zna neka javi. Verica
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #29 poslato: 09.02.2005. 02:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Jel ` se to misli samo na onu staru Niveu?
Sada postoji citav niz njihovh preparata.

Da li je neko probao Niveinu kremu sa vit C?
pozdrav,
danka
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu