• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: Kako sam prestao pusiti !  (Procitan 2722 puta)

Nepusac

  • Gost
Odg: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #30 on: 10.09.2009. 14:10 »
  •  
I jos jedan aspekt koju pusaci zanemaruju, a mi nepusaci ITEKAKO uzimamo u obzir. U pitanju su musko-zenske relacije (ma ko bio pusac od njih dvoje). Jednostavno, pusac SMRDI nepusacu. Njegove ruke, miris koze, zadah... Jednostavno, nas pusaci odbijaju.
Logged

aleksia

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 4
    Odg: Kako sam prestao pusiti !
    « Reply #31 on: 24.09.2009. 00:50 »
    •  
    Preporucujem svima knjigu Lak nacin da ostavite pusenje od Alena Kara. Evo me, ne pusim vec 4 godine zahvaljujuci tom geniju.
    Logged

    ramonda

    • Novajlija
    • *
    • default avatar
    • Posts: 10
      Odg: Kako sam prestao pusiti !
      « Reply #32 on: 27.09.2009. 19:15 »
      •  
      Ja pusim skoro 30 godina.2001. sam koristila Ziban pa nista.Onda sam kupila neku mstiklu sa nekim ugljem, pa nista.Trenutno na ormanu stoji Biomed 5oo.Odvratan je.Imam i te kakvih zdravstvenih problema a ne mogu bez cigarete.Plasim se i da se ne ugojim.To mi jos vise stvara paniku i gasi zelju za zivotom bez cigarete.Pridruzujem se cestitkama onima koji su tek tako rekli NE!
      Logged

      dolinaraja

      • Gost
      Odg: Kako sam prestao pusiti !
      « Reply #33 on: 02.11.2009. 21:30 »
      •  
      pozdrav svima koji su prestali i onima koji imaju namjeru da prestanu,podrska velika...moze se prestat to znam pogotovu ako se ima velika zelja i ako mislimo na one oko nas a ne samo na sebe i svoje poroke...Prestajala u trudnoci i nakon par mjeseci poslije poroda opet po starom naravno naj cesce uz drustvo,ne krivim njih al sam bila slabic pa svaki put kad bi oni zadimili i ja sam se pridruzila rado.Prestala prije 21 god.ili bolje receno pokusavala da bi uvjek nakon par mjeseci posegla ponovo naravno uz prigovor prijatelja kako mi je zao potrosit novce da kupitm kutiju cig.ili kupila za njih nekad i donijela na posao da imaju uz kavu a ja sjedila  gledala kako uzivaju u dimu cigarete.Nakon 3 god.zbog svega sto se desavalo oko nas u prokletom ratu opet posegla za cigaretama koje mi je naravno suprug ponudio i rekao uzmi bit ce ti lakse.Stigla sa svim tim nesretnim ljudima u tadasnji kamp i samo moja djecica oko mene od moji naj bliznji,da ne duzim dalje...Uzmem cigaretu  zadimim(kao razlog velike brige i nestretni rat) pomisao  da ce mi olaksat sve i kao  mnogi od nas trazim razlog za nastavak pusenja ili olaksicu kao izgovor za sve...Bez posla,kuce,novca sa torbicom u ruci i 3 djece oko mene traze da im kupim nesto kao voce,sokic itd.Pomisli tada pa boze ako dodem do posla i novca zar da trosim na ovakve stvari i samo na sebe mislim i svoja zadovoljstva dok djeca budu zeljna svega...Odlucih ponovo i rece sebi 1993 ako sam mogla 3 god. bez ovog poroka mogu i zauvjek(ispusenih neki 5 kom.nakon te 3 god prestanka) kako tada tako i dan danas ,tako da zelim svima koji pokusavaju ili zele da ostave pusenje i da ne truju druge oko sebe nek ustraju u svojim namjerama neka budu jaki u ustrajni...Pozdrav i svako dobro svima...
       
      Logged