• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: Kako sam prestao pusiti !  (Procitan 2880 puta)

Freeholland2002

  • Gost
Kako sam prestao pusiti !
« on: 21.02.2006. 12:40 »
  •  

Da, zaista posle 30 godina druzenja sa cigaretom evo zvanicno sam se razveo. Sada sam sam i slobodan. ne pusim vise i odlucio sam da vise nikada necu staviti cigaretu u usta.

Razlog:

Osnovni razlog zbog kojeg sam prestao pusiti nije zdravlje niti problemi jer ih zaista nisam imao vec nesto drugo. naime ovde gde zivim je kutija cigareta 4,75 Eura, pa sam jednostavno sjeo uzeo racunaljku i pisao kako slijedi:

4,75 Eura x 365 - 1.733,75 Eura godisnje
1.733,75 x 12 = 20.805, 00 Eura  
(12 godina sam ovdje gdje su cigare 4,75)

Ako na ovo dodam

18 godina x  365 = 6.570 dana  x 1,5 Eura = 9.855,00 Eura
(18 godina sam kod nas pusio malo skuplje cigare poput Malbora ili Camela ili Kenta)

Ukupno do sada:       30.660,00 Eura
Supruga isto toliko:   30.660,00 Eura

Svega :                      61.320,00 Eura

Cijena m2 u Budvi i Herceg Novom je oko 1.000 Eura

DAKLE POPUSILI SMO JEDAN DOBAR ALI BAS DOBAR DVOSOBAN STAN UDALJEN OKO 100 METARA OD PLAZE U KOME BI BILI SAMO NA GODISNJEM ODMORU NEKIH 20 DANA A OSTATAK BI GA MOGLI IZDATI I PO TAMOSNJIM CIJENAMA INKASIRATI GODISNJE MAKAR NEKIH 2000 EURA KOJE BI BILE VISE NEGO DOVOLJNO ZA SUPER PROVOD ZA VREME LJETOVANJA PA JOS DA URACUNAM U TO I POVRATNE AVIONSKE KARTE.

Kako sam prestao pusiti ?
Ovo je mislim i najbolji recept a i savjet svima koji zele da prestanu:

REKAO SAM OD SADA PRESTAJEM PUSITI i evo vec dva mjeseca nisam ni pomislio na cigaretu.
Logged

royst

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #1 on: 21.02.2006. 13:04 »
  •  
Bravo Free!
Recept ti je super!
Logged

Selena

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #2 on: 22.02.2006. 17:18 »
  •  
Free,
imate moju podrsku!
Ja sam prestala sa konzumiranjem cigareta pre vise od godinu dana.
Razlog: uzasno neprijatno jutarnje kasljanje. Zvonila je cela ulica, a ne kuca. Dok su mi pluca pucala do ludila. Grozno!
Recept isti kao vas, bacila sam cigarete i rekla nikad, al bas nikad vise.
Sada imam problem kad mi dodju pusaci u kucu. Jer najblaze receno svi "bazde" ko pepeljara.
Boze kako mi je neprijatno kad se setim da sam i sama tako neprijatno "bazdila" ko pepeljara.
Nema tog parfema, koji moze neutralisati naprijatni miris cigareta.
Jednostavno taj naprijatni miris uvuce se u svaku poru i garderobu.
Logged

miodrag

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #3 on: 23.02.2006. 14:52 »
  •  
samo jedna rec, jedan lek na svetu: ZYBAN
Logged

Liliana

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #4 on: 25.02.2006. 16:28 »
  •  
AHA tu smo,  prestala vise od 11 godina.Jednostavno rekla necu vise.
Logged

nina83

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #5 on: 15.03.2006. 17:58 »
  •  
Molim Miodraga da malo detaljnije napise o tom Zyban-u jer moja mama pusi vec 25 godina i grozno kaslje tako da se jako brinem za nju!
Logged

andrea

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #6 on: 15.03.2006. 18:00 »
  •  
I ja bih ga isto molila!
Logged

Bosko

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #7 on: 15.03.2006. 23:56 »
  •  
NIKAD U ZIVOTU PROBAO A IMAM 31 GOD
Logged

andrea

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #8 on: 17.03.2006. 19:40 »
  •  
Ima li nekih pozitivnih iskustava? Kada bi bilo neko bilje...
Logged

nafaka

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #9 on: 27.03.2006. 21:34 »
  •  
Pet mjeseci je otkako sam prestala pusiti.Pusacki staz dug 20 godina odlucila sam prekinuti zbog zdravstvenih razloga.Bolje receno nisam vise normalno mogla doci do vazduha.A uz to cijela simfonija razlicitih instrumenata svira u plucima,slab razlog zar ne?Razmisljam vise od godinu dana.Sto vise razmisljam da bi trebalo bataliti jednom za vazda,vise pusim.Zapalim cigaretu,djeca prigovaraju.Gusis nas,kazu.Ja ne obracam paznju,nastavljam po svome.Kako da prestanem da meracim cigaretu,kad volim da pusim?Ali ipak pocinjem da razmisljam o tome na koji najbezbolniji nacin mogu bataliti a da posle toga ne patim kad vidim nekoga da pusi.Govorim sebi:ako batalim sad sa 35,imam kredit da sa 45 zivim kao da nisam pusila,/citala sam da pusacu treba 10 godina da bi ocistio pluca nakon prestanka/nadam se da nisam zakasnila sa odlukom,zar sam toliki idiot da ako sebe trujem,moram i djecu trovati,a osim toga imala sam vremena da se napusim svih ovih 20 godina...Razmisljam:moj posao je vezan sa cigaretama,svaki dan sam u dodiru sa njma,odluka  ce mi teze pasti...Kuvam u sebi dugo vremena sve ovo.Za ovo mi samo treba velika volja i nista vise.Ih,samo to.Dogovaram se sa prijateljicom da zajedno batalimo.U medjuvremenu njen muz naprasno bataljuje cigarete(pa nije bas tako,jer poslije priznaje da je i on kuvao u sebi i psihickii se spremao za taj dogadjaj).Odjednom proradi i neki  inat,kad moze on, mozemo i nas dvije.Moj muz je inace nepusac,dobro me je trpio svo ovo vrijeme sad razmisljam...Dogovorimo se nas dvije za datum i taj dan sam ocekivala kao da cu se rijesiti svih problema ovoga svijeta.I bi taj dan,bez nervoze,sa osmjehom na licu divila sam se sama sebi kako uspijevam ii kako nista ne moze da promijeni moju odluku.Kako taj dan, tako i danas,bez obzira sto sam i dalje svaki dan u dodiru sa cigaretama,ne zelim da zapalim jer sam u dogovoru sa samom sobom.Ponosim se sto sam u toj odluci strajala i sto ne postoji ijedan razlog zbog kojeg bi ponovo pozeljela cigaretu.Bar disem kvalitetniji vazduh,a da ne pricam o samopouzdanju koje mi pomaze da sve probleme lakse rijesavam.Znaci samo jaka volja.Uzde zivota sam uzela u svoje ruke,ja sam gospodar svoje volje,a ne neka tamo cigareta,koja me uz to jos unistavala...Ako bih nekoga podstakla na razmisljanje,i to bi za mene bio uspjeh,jer i ja sam od razmisljanja pocela...
Logged

Freeholland

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #10 on: 21.06.2006. 00:12 »
  •  
Ja sam bas IN. Nikako da mi padne cigareta na pamet. Supper bez
Logged

s_nenad100

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #11 on: 21.06.2006. 08:22 »
  •  
 Hm, dobra tema!
      I ja sam jedan od bivÅ¡ih puÅ¡ača, i to s ponosom kažem jer sam posle 13,5 godina aktivnog puÅ¡enja ostavio cigarete!
 Jednu stvar moram da kažem, a to je da onaj ko nije puÅ¡io nezna koje je zadovoljstvo zapaliti cigaretu posle jela,..., ali joÅ¡ je veće zadovoljstvo kad ujutru ustaneÅ¡ i normalno diÅ¡eÅ¡, bez kaÅ¡lja.
  Kako ostaviti cigarete?
   Po meni za to postoji samo jedan način: JAKA VOLJA I ODLUÄŒNOST!
Nema tu smanjivanja, ostalih pomagala, odlaganja..., niko se s cigaretom u ustima nije rodio.
 Ja sam ostavio cigarete tako Å¡to sam "zgužvao" punu kutiju cigareta i rekao da viÅ¡e ne puÅ¡im. Bilo je poteÅ¡koća prvih dana, ali ubedio sam sebe da NEĆUUU. Najveći problem se javi posle izvesnog vremena, ako probate da "vidite" kakvog je ukusa cigareta posle tog perioda. To obično može da bude mnogo teže nego ostavljanje cigareta prvi put. Evo već 3.5 godine ne puÅ¡im, i mnogo mi je lepo!
Logged

mira

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #12 on: 21.06.2006. 10:42 »
  •  
Evo ja opet.I ova mi se tema svidja.Prije 2 godine sam rekla da necu vise pusiti a pusila sam 23 godine.Samo sam izutra ustala oprala zube ocistila lice i jednostavno rekla VISE NIKAD DRUZBA S CIGARETOM!SVI KOI NE VJERUJU NEKA POKUSAJU ZAISTA JE USPJESNO:SAMO MORAMO RECI NE I NE:POZDRAV OD MIRE
Logged

azrra

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #13 on: 21.06.2006. 21:47 »
  •  
Svaka cast!!!

Logged

red

  • Gost
Re: Kako sam prestao pusiti !
« Reply #14 on: 22.06.2006. 19:25 »
  •  
Cestitam svima koji su uspeli u svojoj nameri da ostave cigarete. Ja nisam i iskreno da vam kazem i ne pokusavam. Postujem misljenje i onih koji su za i onih protiv. Meni cigareta prija. Lepo je sto neko nastoji da zivi zdravijim zivotom , ali uverila sam se mnogo puta da u zivotu i nema pravila. Mnogi koji nisu ni pusili, niti pili alkohol ili kafu obolese fatalno od karcinoma. U sustini sam misljenja da bi svima nama bilo bolje da se uhvatimo u kostac sa dusevnim nego sa telesnim porocima pa uvidite koji su tezi? Srecno!
Logged