Herbateka    
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: za Maylar -ciste na jajnicima  (Pročitano 3333 puta)
ceca30
Novajlija
*
Poruke: 4


« poslato: 23.03.2007. 12:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana Maylar i posetioci Herbateke,
tragajuci po netu za svoje tkz.boljke nailazim na ovaj sajt koji je odlican i koji mi je u neku ruku dosta pomogao sto se tice savjeta i ohrabrenja da nisam jedina. Ovako da skratim pricu, nisam dobijala zadnjih 2 mjeseca otisla kod doktora i dijagnoza je: ciste na oba jajnika i to desni 52x26 mm sa ovalnom jasno ogranicenom cisticnom biokularnom formacijom: 38x22mm, lijevi 34x27mm sa ovalnom jasno ogranicenom hipoehogenom formacijom 28x22mm. Tu je i neizbjezni miom koji miruje 20x22mm. Ciste su umedjuvremenu pukle jer mi je doktor prepisao Endometril da bih dobila, uradila sam i hormone koji glase ovako: treci dan ciklusa: FSH 5,5 LH 13,9 Prolaktin 268 Estradiol 34,1 Progesteron 0, 63 Testosteron 2,1 Kortizol 637; 14-ti dan ciklusa FSH 5,7 LH 16,8 Estradiol 25,7 Progesteron 0,56. Hormoni stitne zlijezde su uredu.
Prije dvije godine pila sam diane 35 jer sam imala male cistice koje se smanjile. Kad sam prestala da pijem diane 35, ciklus mi je pola godine bio redovan (pila sam cajeve Ocajnicu i mjesavinu od hajducke trave, nevena i preslice).
Doktorov savjet sada je Diane 35 da bi mi se ciklus normalizovao.
Imam 32 godine, nisam udata, nisam radjala a imam zelju i nadu da cu jednog dana postati majka.
Bila sam i kod endokrinologa, on mi je rekao da svoju tezinu odrzavam da ne smijem da se ugojim, pila sam gluformin 3x1 za regulaciju metabolizma, on smatra da ciste nisu nista strasno da ih ima svaka druga zena. On je povezao funkciju jajnika sa mojim metabolizmom.
Molim Vas da mi pomognete, sad pijem caj od Virka(vrkute, gospodin plast) da li je to caj za mene? sta bi mi vi savjetovali za ciste i miom?
Toliko sam opterecena i ocajna sa svim ovim da ne znam sta da radim, sta da pijem?
Inace ne pusim, zdravo se hranim, sada sam na postu jedem dosta i povrca i voca.
Eto toliko od mene u nadi da cete mi odgovoriti i posavjetovati me kad budete imali vremena.
Hvala!
Sačuvana
3863
Gost


« Odgovor #1 poslato: 23.03.2007. 19:17 »
Odgovori sa citatomCitat

Mojata sestra ima cista i kaj nejze na odreden period prskat.Krvari mnogu 4 dena a potoa cistata pak se formira  i rekoa ne bila  strasna.Taa za da i puka cistata pie pred menstruacija kromidova luspa i toa od 2 glavi luspite vo 1 l voda Toa da se pie preko denot i toa deset dena.Kromid je crni luk.
Sačuvana
ceca30
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #2 poslato: 26.03.2007. 11:46 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala, svaki savjet mi je dobro dosao
Sačuvana
pila
Mlađi član
**
Poruke: 83


« Odgovor #3 poslato: 31.03.2007. 14:13 »
Odgovori sa citatomCitat

jeste li pokušali sa ovim receptom koji se vrtio ovdje na forumu:
1l bijelog vina
Po 3 velike kašike preslice, kantariona i hajdučke trave. Ostaviti da stoji 10 dana, procjediti i piti na tašte malu rakijsku čašici svako jutro. Popiti 2l ovog vina.

Ja sam pokušala i sljedeći put na UZV nalaz je bio dobar, cisti nije bilo( bile su vodene). Pokušajte i vi i sretno!!
Sačuvana
ina 39
Gost


« Odgovor #4 poslato: 31.03.2007. 19:30 »
Odgovori sa citatomCitat

za ciste i miome
Zamesiti jednu malu funtu kvasca ,1/2 litre mleka i belo kukuruzno brasno.Stoviti da nadodje.
Peti dan ciklusa namazati stomak uljem istaviti smesu na stomak.Tako ponoviti tri dana.
I tako stavljati tri ciklusa.
  PS. Provereno uspesno otklanja ciste i miome.
Sačuvana
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #5 poslato: 02.04.2007. 05:17 »
Odgovori sa citatomCitat

Evo i mene...prvo, izvinjenje, jer sam bila zauzeta sa drugim stvarima i dugo me nije bilo ovde, pa nisam ni primetila vas post. Zaista se izvinjavam zbog ovoga...ali vidim i da ste vec dobili dosta veoma dobrih i efikasnih saveta.
Prvo, ono sto je napisala Ina 39 je nesto zaista dobro, sto stvarno deluje...Ipak, budite pazljivi, da ne dode do veceg krvarenja. Preporucujam da, ako se odlucite na ovaj tretman, redovno pijete caj od hajducke trave, koji ce to spreciti, a pomoci ce kod cista i mioma. Dole vam prilazem i recept.
Lek koji je Pila navela je takoed dobar i dugo se "setao" ovuda, ali kod njega postoji jedan problem koji zene, u zelji da se rese problema sa cistama i miomima, uglavnom ignorisu:ovaj lek sadrzi belo vino, a belo vino znaci alkohol. Problem je sto alkohol veoma nepovoljno deluje na ciste i miome, a jos gore na organizam koji je njima ugrozen. Ipak, posto je lek zaista efikasan, probajte da zamenite belo vino jabukovim sircetom i radite sve isto kao i kod prvog. Koliko sam cula, ova zamena je podjednako efikasna,a ne sadrzi alkohol...plus, jabukovo sirce ima i svoj, veoma povoljan ucinak na ciste i miome. Ako se odlucite za ovaj lek, nemojte piti caj od hajducke trave.
U svakom slucaju preporucila bih vam da ponovo pocnete da uzimate nevenovu tinkturu (1 kasika u casi hladne vode, tri puta dnevno), jer ce ona regulisati hormone i doprineti da ostalo sto uzimate nade "cist put" za delovanje.
A evo i sta jos mozete da koristite:
Prva i osnovna stvar-jod.Kupite u tabletama i uzimajte svakodnevno, po propisanoj dozi...on veoma pomaze kod uklanjanja cista.
Oblozi od cicka su takode veoma efikasni za ciste, a deluju, veoma dobro i na miom:pregrst i po (75gr) iseckanog cickovog korena na 1l tople vode (spustite koren u mlaku vodu). Kuvajte 10 min, posle kljucanja, ostavite da odstoji 4 sata, pokriveno, a onda procedite, namocite time lanenu krpu i privijte kao oblog (stavite na problematicno mesto ili preko nizeg stomaka i preko toga previje suvu lanenu tkaninu), Ovo se radi dva-tri puta dnevno. Uz to je bi trebalo piti i caj od cicka:50gr mesavine korena i lista cicka, na 1l vode. Skuvati isto kao i tecnost za obloge, ali neka pokriveno stoji 10 min. Procedite i pijte 2-3 solje dnevno.
Uz to i pominjani caj od stolisnika (hajducka trava):1 kasika caja na solju vode. Prelijte caj kljucalom vodom, neka stoji poklopljeno 10 min, procedite i pijte, jednom dnevno.
Isto tako mozete koristiti i obloge od arnike...oblozi se prave od tinkture ove biljke, razblazene vodom...ovaj oblog se drzi 5-10 min, jednom dnevno. Najbolje je da tretman primenjujete ovako: oblozi od cicka jedan dan, a oblog od arnike drugi. Ako vas boli, za to su veoma dobri oblozi od belog luka.Presecite beli luk i mazite bolno mesto. Posle upotrebe belog luka, treba namazati neku dobru, blagu kremu, jer beli luk u cestoj upotrebi moze da osteti kozu.
Sto se tice vase zelje da imate decu, samo polako i smirite se...briga nece pomoci, a vase stanje ne mora da bude prepreka, uprkos uobicajnom misljenju. Poznajem zenu koja je bila u istoj situaciji kao i vi, pre nekoliko godina, a sada evo ceka vec drugo dete...znaci, samo polako i ostanite smireni. Kao sto vam je rekao lekar, ciste nisu nista strasno i dosta su ceste...ipak, ne treba ih shvatiti ni olako i zato je bolje da se na vreme pozabavite ovim pitanjem (kao sto i radite).Kada uspete da se izborite sa cistama i miomom, mozete poceti polako da se bavite i pitanjem potomstva...sada je vazno da prvo sredite ovo.
U svakom slucaju, jos jednom cu pomenuti tinkturu od nevena...ona ce vam pomoci pozebno kod regulisanja metabolizma. Naravno, redovne lekove nemojte zanemariti, ali i pripazite:najmanje dva sata (a pozeljno je i sest) treba da prode izmedu oralnog uzimanja regularnih lekova i biljnih lekova (ovo sto se spolja upotrebljava se ne racuna, pa ipak, kada se radi o biljkama, ja preporucujem da prode isto vreme i kada su lekovi za spoljnu upotrebu u pitanju).
Eto, toliko i nadam se da je ovo sto sam napisala od pomoci. Jos jednom se zaista izvinjavam na kasnom odgovoru.
Veliki pozdrav i mnogo srece
Maylar
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #6 poslato: 02.04.2007. 05:20 »
Odgovori sa citatomCitat

Zaboravila sam da dodam...lek od crnog luka koji je navela 3863 je takode dobar, ali uglavnom potpuno efikasno deluje kod manjih cisti. Ipak, prednost mu je sto nema uticaja na hormone, pa ako zelite, nista vas ne sprecava da ga probate i sigurno ce imati odredeni povoljni ucinak.
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
ceca30
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #7 poslato: 02.04.2007. 09:04 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana Maylar,
molim Vas nemojte mi se izvinjavati, vjerujem da ste pretrpani obavezama, bitno je da ste mi se javili sa savjetima. Citala sam na ovom forumu recept sa bijelim vinom cak sam ga i napravila ali ga nisam mogla piti, napravicu kao sto ste mi napisali sa jabukovim sircetom to je vec podnosljivo. :)Sad pijem caj od virka i onaj recept laneno sjeme i med u mlakoj vodi (to sam isto vidjela na forumu). Sad cu konkretno da pocnem sa Vasim savjetima koje ste mi napisali.
 Jos jednompuno Vam hvala na odgovoru, hvala Vam na ohrabrenju. Veliko ohrabrenje je i  sajt Herbateke i ovaj forum  koji je fenomenalan.  Svaki savjet je dobro dosao i od koristi.
Hvala Pili i Ini39 na savjetima, probacu sve pa sta Bog da. Javi cu Vam se.
Pozdrav Ceca
Sačuvana
snjezana
Gost


« Odgovor #8 poslato: 03.04.2007. 22:03 »
Odgovori sa citatomCitat

Poštovana Maylar,
pretražujući ovaj sajt nisam našla nešto opširnije na temu koja mene muči, i unapred se izvinjavam ako sam nešto propustila, pa ćete ponoviti.
Naime, slučajnim pregledom hormona štitnjače ( negdje sam pročitala da ona može imati veze sa opadanjem kose, što se meni dešava, i to već vidno), utvrđeno je da imam normalan (zasad) rad hormona, ali su vrednosti antitela jako povišene:
Anti Tg Ab > 3000  ( do 40 IU/ml )
Anti TPO Ab <10    (do 35 IU/ml )
Dijagnoza : hronični tireoiditis ili Hashimoto sindrom.
Po objaÅ¡njenju lekara, do ovog stanja je doÅ¡lo usled jake virusne infekcije u organizmu  koji je tada stvorio viÅ¡ak antitela, koja su pored virusa napadala i joÅ¡ jednu slabu tačku u organizmu - Å¡titnu žlezdu.
Sve ovo je počelo da mi se dešava ( bez mog znanja)pre 3 godine ( tada sam imala jak virusni bronhitis), i rezultiralo je i povećanjem štitne žlezde, ali i onim što mene sad najviše muči i zbog čega Vas i molim za savjet : sve dok se razina antitela ne smanji, neću moći ostati trudna ( 35 g, krajnje je vreme), jer ona ubijaju spermatozoide.
Za terapiju nisam dobila niÅ¡ta jer "nema  leka", a po preporuci lekara treba da pijem brufen( antiinflamatorno djeluje) ili aspirin, vit. C za povećanje imuniteta, jer svaki virus (mali ili veliki) djeluje na mene tako Å¡to se antit.povećavaju i napadaju Å¡.ž., spermatozoide, sve dok ne doÄ‘e do disbalansa hormona, Å¡to će već preći u hypo.
Eto, baš oduljih sa opisom, ali sam prilično nestrpljiva jer to je još jedna prepreka koja mi se stvorila u bici za bebom (pored muževe oligospermije i učestalih problema sa prostatitisom).
Još da napomenem, prvi pregled je bio u dec.06, drugi 25.3.07. i rezultati su bili identični, i "ko za vraga" što bi rekla moja baba, oba puta sam bila pod nekom upalom prije nego što sam vadila krv.
Pomozite da izađem iz ovog začaranog kruga, dobra vilo!
S poštovanjem, Snježana iz Subotice
Sačuvana
uplasena
Gost


« Odgovor #9 poslato: 04.04.2007. 14:01 »
Odgovori sa citatomCitat

(za ciste i miome
Zamesiti jednu malu funtu kvasca ,1/2 litre mleka i belo kukuruzno brasno.Stoviti da nadodje.
Peti dan ciklusa namazati stomak uljem istaviti smesu na stomak.Tako ponoviti tri dana.
I tako stavljati tri ciklusa.
PS. Provereno uspesno otklanja ciste i miome.)


Mene zanima  
Da li može samo peti dan ciklusa ili može i kasnije, koliko dugo se drži na stomaku- vremenski 1 sat, 2, 5 ? Da li ima nekih neželjenih posledica kao Å¡to je napisala Maylar  (Prvo, ono sto je napisala Ina 39 je nesto zaista dobro, sto stvarno deluje...Ipak, budite pazljivi, da ne dode do veceg krvarenja. Preporucujam da, ako se odlucite na ovaj tretman, redovno pijete caj od hajducke trave, koji ce to spreciti, a pomoci ce kod cista i mioma. Dole vam prilazem i recept. )
Sačuvana
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #10 poslato: 09.04.2007. 01:50 »
Odgovori sa citatomCitat

Evo, ponovo sa zakasnjenjem (i ipak, izvinite). Odgovorila sam redosledom kojim ste pisale:
Za Snjezanu: Za pocetak, niste oduzili sa opisom, bolje je tako, nego da skratite i zaboravite nesto da pomenete i zato nemojte brinuti o tome (ovo vazi i za druge:ako me nesto pitate,dobro opisite problem i sve oko njega, tako cemo lakse naci ono sto vam treba).
Da predem na ono sto ste pitali:problem sa tiroidnom zlezdom je (kao i sa drugim autoimunim bolestima), nazalost, danas sve prisutniji i cesto dobijem pitanja o tome. Evo, prilazem vam citav spisak onoga sto se pokazalo kao korisno, sto cesto preporucujem i sto se najcesce koristi u takvim slucajevima.
Maka koren-Lepidium meyenii:Ovo je peruanska, tj. juznoamericka biljka i ako ovo mozete da nadete, veoma je dobro. Pokazalo se kao prilicno efikasno kod autoimunih bolesti, a pogotovo kod tiroizma kod zena.Porebno je 3 to 6 kapsula dnevno.
Kelp (Fucus vesiculosis)-kelp je susena morska trava i iako je do skora najcesce bila upotrebljavana kao zacin za susi, danas je sve cesce na trzistu i kao lek. Najcesce se prodaje u presovanim kapsualama ili granulama...Ako na pakovanju nije drugacije oznaceno, trebalo bi uzeti i do desetak granula dnevno. Poenta ovoga je, naravno, prirodno visok koeficijent joda, koji sadrzi, koji se u potpunosti apsorbuje u organizam.
Ovas (avena sativa)-kasa, ujutru, pre dorucka...ovo je jedan od "lekova" koji veoma dobro deluju na autoimuna oboljenja. Posebno dobro se pokazao kod artritisa i tiroizma, ali je vazno da se upotrebljava na propisani nacin. Kasa se kuva u vodi (samo flasiranoj), blago posoljenoj. Jede se pre bilo cega, ujutru (svako jutro), a posle je pozeljno popiti veliku casu vode sobne temperature.Trebalo bi pojesti kase u kolicini od jedne solje i ne treba je sladiti, niti joj dodavati bilo sta drugo.
Kopriva-Caj od koprive:pregrst (50gr) korena koprive na 1 l vode. Spustite koprivu u vrijucu vodu i neka se kuva 3-5 min ( u zavisnosti od starosti korena). Procedite i pijte 2 solje dnevno. Kopriva je veoma zdrava i pokazala se kao veoma dobra pomoc lekovima, u problemima kao sto je vas.
Djumbir-caj od djumbira deluje antiinflamatorno i dosta pomaze kod sprecavanja stvaranja upala. Pravi se od 1 kasicice dumbira u prahu na 2 dl kipuce vode. Preliti kipucom vodom, poklopiti i nakon 5-10 minuta piti. Moze se zasladiti medom. Kada sam vec kod meda, jedite ga cesto, hladnog (ne mislim rashladenog, vec nezagrejanog), jer takav delije antibakterijski i antiinflamatorno. Bilo bi dobro da dnevno pojedete bar dve kasike (ali ne koristite metalne kasike) cistog meda, ako ne mozete vise. Ali, naravno, samo ako mozete da nabavite med od nekog pouzdanog pcelara, za kojeg znate da vas nece prevariti...med "iz prodavnice", obicno ne moze da se koristi nizasta drugo, osim kao zasladivac.
Jabukovo sirce-ono ce pomoci lekovima da deluju i ima neverovatan ucinak na autoimune bolesti uopste. Dva-tri puta dnevno po 2 kasike sirceta u casi hladne vode. Mozete zasladiti i kasicicom meda, ako vise volite, ali nikako ne mesajte metalnom kasikom.
Coleus forskohlii-ovo bi bilo veoma vazno da nadete. Radi se o indijskoj biljci, koja se vekovima koristi za ovakve probleme, a savremena nauka je potvrdila da je veoma efikasna, jer sadrzi materiju koja se zove forskolin, a koja, na posredan nacin utice na kontrolu hormona i nacin na koji nase celije reaguju na njih. Biljka se poslednjih godina koristi u sve vecoj meri i za mnoge druge stvari, od lecenja Parkinsonove bolesti, do pomoci u postizanju misicne mase kod bodibildera i sportista uopste. Jedini problem je sto ova biljka snizava i krvni pritisak...ako imate problema sa niskim pritiskom ili pijete lekove za pritisak (visoki ili niski), ovu biljku ne smete uzimati.
Sibirski zensen (Eleutherococcus senticosus) i Saw Palmetto (obe ove biljke neguju endokrini sistem...sibirski zensen se ne sme upotrebljavati duze od dve nedelje bez prekida od najmanje jedne nedelje)
Za ovo sto sledi, neophodno je da se posavetujete sa svojim lekarom, pre nego sto pocnete:
Vitamin B kompleks (jedna pilula ujutru)
Vitamin C 1000mg dnevno.
Bakar/Cink 2 mg bakra, 30 mg cinka dnevno ...posle upotrebe cinka duze od cetiri nedelje, dodajte bakar.
Tyrosine (tirozin)-1000mg dnevno. Posle cetiri nedelje upotrebe ovoga, dodajte i mix amino kiselina.
Forskolin (ovo ako ne nadete Coleus forskohlii...kao i doticna biljka i ovo se malo teze nalazi kod nas, ali ga ima)-50 mg dva puta dnevno, ali nikako sa lekovima za krvni pritisak, jer ga snizava! Ako ih pijete, ovo ne smete nikako!
--------------
Nadam se da cete imati koristi od ovoga...spisak je podugacak, znam, a sve ovo se koristi prvenstveno kao dopuna lekovima koje vam lekar prepise. Ipak, sve to se pokazalo kao dosta efikasna kombinacija...
Mali savet:neka od upotrebe bilo cega od gore napisanog i lekova, prode najmanje 2-6 sati, jer cete tako izbeci moguce interakcije.
Eto, toliko..pozdrav i mnogo srece :)

Za Uplasena:
Evo, odgovoricu vam ja. Pozeljno je da to bude peti dan ciklusa i trebalo bi da tako radite, ako ikako mozete. Sto se tice pitanja koliko dugo, obicno se oblozi ovakve vrste drze dok se ne stvori pokorica, tj, dok se testo ne sasusi. A za ono sto sam rekla o krvarenju...u nekim slucajevima (kada se npr. krv, iz nekog razloga, tesko zgrusava) ovakvo, forsirano, prskanje ciste moze da dovede do povecanog krvarenja...da bi se to izbeglo, najbolje je koristiti hajducku travu, rusomacu ili neku drugu biljku koja deluje kao jak koagulent, tako da se takav problem predupredi i spreci. Hajducka trava je veoma efikasna, a pri tome i sama ima odreden uticaj na ciste, pa je najbolji izbor i zato preporucujem caj koji sam pomenula u proslom postu.
Nadam se da je ovo od pomoci...mnogo srece :)
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
uplasena
Gost


« Odgovor #11 poslato: 16.04.2007. 12:08 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Maylar sada sam videla da ste mi dali odgovor ali se tiče cista, ja ciste nemam već miom veličine 6x5 cm (koji se smanjio sa 7x5 jer pijem ganodermu reishi i čaj protiv mioma i to na svoju ruku, pa sada čim mi se završi ciklus idem kod doce na UZ da vidim da li se nešto od februara desilo) a pošto često čitam savete sa herbateke naišla sam i na ovu priču sa kvascem ,mlekom i belim kukuruznim brasnom, pa me zanima kako reaguju osobe sa miomima, da li i tu dolazi do velikih krvarenja, bolova ili šta već ako neko ima iskustvo neka mi napiše... Sve što je prirodno rado probam samo da izbegnem operaciju...
Sačuvana
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #12 poslato: 23.04.2007. 14:30 »
Odgovori sa citatomCitat

Lek od kvasca je prvenstveno sredstvo protiv cista i nije pogodan za lecenje mioma, mada ga mnogi primenjuju i za to. Ipak, ja vam ga ne bih za to preporucila. Za ciste je odlican (mada ih "forsira"), za miom ne bas.
Idite kod doktora, pa posle ovde napisite sta je bilo i kakvi su vam rezultati...bolje da vam na osnovu toga nademo tretman samo za miom.
Toliko. Pozdrav i mnogo srece :)
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
marijapolic
Gost


« Odgovor #13 poslato: 03.05.2007. 18:07 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja imam cistu na levom jajniku.Na prvom UZ velicina ciste  bila je 43x39 izmerena prvog dana nakon zavrsetka menstrualnog ciklusa.Sledeca kontrola  bila je nakon mesec dana, 10-og dana po zavrsetku menstrualnog ciklusa i velicina ciste bila je 27x25.Nisam dobila nikakvu terapiju(cista je vodena),osim antibiotika ciprocinal 250mg(2x1) i vaginalete macmiror 500 zbog jake upale jajnika i peckanja.Imam 23 godina i moje  pitanje je:koju vrstu terapije bi trebala da koristim po vama da bih uklonila cistu?P.S.Nisam radjala do sada i da li cista moze da predstavlja problem prilikom trudnoce ukoliko se ne ukloni?P.S.S.NAJBOLJI STE!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #14 poslato: 06.05.2007. 19:16 »
Odgovori sa citatomCitat

Prvo, izvinjavam se svima koji su me trazili, sto me nema po duze vremena...za to su delimicno krive neizbezne obaveze, a delimicno problemi sa browserom (nekada ne mogu da vidim vase postove na Herboteci). Moj browser se pravi izbirljiv, neke prikaze, neke ne mogu da vidim (svi koji ste dobili moj mail, vas post mi nije bio vidljiv i zato vam se obracam tim putem).
E sada, da odgovorim Mariji:
Ovako, posto vec imate terapiju koja deluje, onda cemo je samo malo "podstaci". Najbolje je da za pocetak povecate unos joda (kupite ga u tabletama i pijte prema uputstvu na pakovanju), a onda uvedete i tretman nevenovom tinkturom (tri puta dnevno, 1 kasika u casi hladne vode)+caj od cicka, koji je veoma blagotvoran kod ovakvih problema. Mada sam ga opisivala puno puta, evo ponovo recepta:
50gr mesavine korena i lista cicka, na 1l vode. Spustite caj u mlaku vodu i kuvajte 10 min, posle kljucanja. Skinite sa sporeta i ostavite da pokriveno stoji 10 min. Procedite i pijte 2-3 solje dnevno.
Uz ovo bi bilo dobro da pijete i caj od stolisnika (hajducka trava):1 kas. caja na solju vode. Prelijte caj kljucalom vodom, neka stoji poklopljeno 10 min, procedite i pijte, jednom dnevno.
Neka prode bar sest sati izmedu lekova i cajeva.
Licno, u vasem slucaju ne bih savetovala da izazivate pucanje ciste, jer lekovi deluju i mogli biste je odstraniti prirodno...ako to ipak zelite, mozete iskoristiti lek od crnog luka koji je navela 3863, ranije u ovom topicu. Ipak, u vasem slucaju, savetujem strpljenje.
Eto, toliko...nadam se da je ovo od pomoci. Mnogo srece :)
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu