• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: Zelim i moram 15 kg da oslabim...  (Read 3704 times)

cejka

  • Guest
Re: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
« Reply #45 on: 11.11.2006. 13:00 »
  •  
zdravo svima!  i ja imam isti problem sa kilogramima visak 20 kg. i neznam kako bih skinula.  sve ove preporuke mi se cine idealne mada su sve na malo duzi period a ja bih nesto sto ce za kratak perid pokazati rezultate pa da dobijem volju da nastavim.
pokusavala sam sa dijetama,doduse,do desetak dana ali mi ni jedna za taj period nije pokazala neki pomak  pa tako da,normalno jel,odustanem.
koliko je vremena potrebno da se pokazu rezultati od nekih 6-7 kilograma?
Logged

Meliha Miljevic

  • Guest
Re: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
« Reply #46 on: 11.02.2007. 15:38 »
  •  
U pravu je tvoj nutricionist,samo mislim da je mnogo bolje zadnji obrok (veceru), pojesti do 18 sati uvece,jer poslije tog vremena,metabolizam mnogo usporenije radi i masnoce se lakse slazu.Najbolje je jesti male obroke,raznovrsne hrane,samo ne mijesati voce i povrce u istom obroku,jer moze proizvesti nadimanje.Polako zvakati hranu,jer varenje pocinje u ustima,pokusati umanjiti i voce,radi vocnog secera,koji takodje  goji.U pocetku,prve dvije do tri nedelje gubljenje tezine ide sporije,ali kasnije ide brze i vise se gubi.
Htjela bih jos napomenuti da jednim kolacem ili bilo kakvom poslasticom u toku dijete,mozete dovesti u pitanje kompletan vas trud.
Zelim vam srecu i jaku volju.
Meliha Miljevic
Logged

jovanka

  • Guest
Re: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
« Reply #47 on: 19.02.2007. 01:00 »
  •  
Cao svima! Opisacu vam moje iskustvo sa skidanjem kilograma. Obzirom da imam puno viska odlucila sam da odem na Zlatibor-Cigotu i da vidim kako oni to magicno skidaju kilograme. Kada sam stigla, prvoga dana, otisla sam na rucak. On je izgledao ovako: corba od praziluka ( unutra ima: praziluka, gljiva, spanaca, mrkve), 50 gr razanog hleba, parce (oko 100gr) barene junetine, barena mrkva, salata od slatkog kupusa i rendane mrkve. Naravno sve je bilo bez truna soli. Bila sam ocajna. Kao prvo sve mi je izgledalo bljutavo. Kao drugo, mislila sam da mi je sve to premalo. Narednih dana tempo je izgledao, otprilike, ovako:  U 7h ustajanje, u 7,30 h dorucak: 50 gr mladog nemasnog i neslanog sira, 50 gr razanog hleba, jogurt. U 8h smo odlazili u setnju od minimum 4 km. Posle svake setnje smo pili caj. Oko 11h je uzina- vocka. U 11,30h odlazak u bazen ili salu za vezbanje. Zatim odmor pa u 14 h rucak. Uglavnom je bila uobicajena ishrana ali bez masnoca i soli. Popodne smo mogli sami u setnju koliko zelimo. Oko 17h uzina-voce. U 18h vezbe u sali. U 20 h vecera. Kolac od heljde, solja mleka, 1 mandarina. Uglavnom je bilo kolicinski malo, neslano i nemasno. Necete verovati da mi je samo prva dva dana bilo tesko. Treci dan nisam osecala glad a kondicija mi je bila izvanredna. Za dve sedmice smrsala sam 5,5 kg. Bila sam zadovoljna. Po povratku kuci, naravno nisam mogla toliko vremena da odvojim za sebe ali sam nastavila sa setnjama svakoga dana, pa makar to bile samo setnje do prodavnice. I dalje ne solim hranu. Jedem uglavnom sve i skinula sam 22 kg za godinu dana a nisam gladovala. Usput, pritisak mi se doveo u red, nemam holesterol i u punoj sam kondiciji u mojih 50 god. Zelim vam svima uspeha kod drzanja dijete.
Logged

Radina

  • Guest
Re: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
« Reply #48 on: 30.08.2008. 12:11 »
  •  
hej generacio, ja imam 47 godina i imam problem sa kilogramima .Visoka sam 160 i imam 79kg ali moja priroda je takva jer geni cine svoje. U porodici su mi svi gojazni . Ne treba ocajavati koristi cajeve sto vise herbateka ih ima vazno je da se ne ugojis zato odrzavaj tezenu i idi na brzo hodanje .ne mogu svi biti mrsavi i zgodni .........
Logged

sunchica22

  • Guest
Re: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
« Reply #49 on: 24.10.2008. 20:21 »
  •  
zdravo herbateka sjajni ste.ja sam sunchica iz makedonije i imam jedan problem.imeno pocela sam da se gojim pre godinu dana dobila sam hronicna opstipacija i veoma mi je bilo tesko prazniti se.u roku od jedna godina pokacila sam tezinu za 13 kg.doktor mi je rekao da imam nervozni creva a to je bilo tako zato sto sam se ja osecala nervozno.dok sam pila pilule za nerve je bilo u redu ali posle nista.hocu da pitam dali postoi mogucnost da ga resim ovaj problem putem prirodnim lekarstva poput cejeve ili nesto slicno posto ishrana so zitaricama,voce i povrce bas i ne mi pomaze.doktor mi je rekao da tako moram ziveti do kraja zivota.MOLIM VAS POMOZITE MI.HVALA VELIKA DO VAS I SAMO TAKO PRODUZITE
Logged

MarkoBG

  • Guest
Odg: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
« Reply #50 on: 15.07.2009. 00:11 »
  •  
Kevin Trudeau u svojoj knjizi 'Prirodni lijekovi za koje ONI ne žele da vi znate' iznosi niz koraka koji će vam omogućiti da brže i lakše izgubite na težini i da se zauvek rešite suvišnih koraka.

Evo ukratko koji su to koraci:

1.Neposredno nakon buđenja popijte čašu vode, najbolje destilovanu, mada može i izvorska.
2. Pojedite veliki doručak.
3. Tokom dana popiti 8 čaša destilovane vode (može i izvorska).
4. Hodajte barem jedan sat bez odmora svakog dana.
5. Ne jedite nakon 6 sati uveče.
6. Očistite se od kandide.
7. Klistirajte se 15 puta tokom 30 dana.
8. Konzumirajte organsko, neprerađeno kokosovo ulje.
9. Koristite infracrvenu saunu.
10. Jedite organski grejp.
11. Ne koristite aspartam niti bilo koji drugi veštački zaslađivač.
12. Ne koristite Mononatrijum glutamat (MSG na engleskom) koga ima u vegeti, supicama iz kesice, grickalicama itd.
13. Uzimajte probavne enzime.
14. Ne konzumirajte dijetalne sokove i hranu.
15. Ne hranite se u restoranima brze ishrane.
16. Ne koristite kukuruzni sirup (čest slučaj kod Amerikanaca).
17. Ne koristite beli šećer i belo brašno.
18. Tokom dana jedite organske jabuke.
19. Jedite organski uzgojeno meso i ribu.
20. Ograničite konzumiranje mlečnih proizvoda.
21. Očistite jetru.
22. Za ručak i večeru pojedite veliku porciju salate.
23. Vežbajte.
24. Uz jela dodajte ljutu papriku.
25. Koristite jabukovo sirće.
26. Dišite duboko.
27. Nosite magnetsko prstenje.
28. Postite.
29. Varajte kad god poželite. Ukoliko vas neko ponudi čokoladnom tortom i vi imate žarku želju za njom, pojedite je.
30. Smanjite ili uklonite nekontrolisan poriv za jelom kad niste gladni.
Logged

izzypa

  • Guest
Odg: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
« Reply #51 on: 18.08.2009. 13:25 »
  •  
Cao svima. zaista puno odgovora, i svi zelimo pomoci jedni drugima, ali moram dodati da smo svi veoma razliciti, telo, hormoni, misli nam sasvim drugacije funkcionisu.
za 10 meseci sam smrsala 25kg, sa 112kg na 86kg i jos uvek idem dalje!kod mene su ustanovili veliku verovatnocu da postanem seceras,ako ne prestanem ziveti dotadasnji zivot i mogu vam reci dobro su me uplasili i to je upalilo!izbacila sve sto je "belo"-secer, hleb i pekarske proizvode,grickalice i smanjila unos soli.nista nejedem sto je zasladjeno-dodato secera, a hleb (volim i ja) kupujem integralni beskvasni sa raznim semenkama. uvece samo jabuke jedem, a za medjuobroke isto neko voce. Doktorica mi je rekla kad mi se jako jede slatko mogu da koristim fruktozu za zasladjivanje, koja je isto kaloricna kao obican secer, ali ne podize nivo secera u organizmu tako naglo.Kad god mi se jede nesto izmedju glavnih obroka to ce biti samo voce i kafa(mala prevara zeludca).
moji kilogrami nisu bili za vezbanje, napravila bih jos vecu stetu mom telu, jer ligamenti i misici nisu toliko jaki da izdrze takav napor. samo setanje je dolazilo u obzir, a sad planiram i krenuti u teretanu.jako sam zadovoljna sa sobom,od malena sam uvek bila debela, a niko mi nije znao pomoci, sve dok nisam shvatila da sama sebi cinim zlo,skracujem zivot i otezavam svakodnevnice. nije problem u izgledu, svi moji prijetelji su me prihvatili takvom kakva sam bila,nego cinjenica da je gojaznost preduslov svih teskih bolesti.
trebate biti jaki i promeniti nacin ishrane!!!!puno srece vam zelim
Logged

jaaa

  • Guest
Odg: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
« Reply #52 on: 23.09.2009. 20:33 »
  •  
da li neko moze da mi kaze da li je moguce za mesec dana svakodnevnim hodanjem od sat vremena smrsati 5-7 kg? visoka sam 160,64 kg...pozdrav :)))
Logged

gaviota

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 40
    Odg: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
    « Reply #53 on: 26.09.2009. 18:46 »
    •  
    Cista glupost to sa hodanjem neznam gdje si to cula.Pa svi debeli ljudi bi bili sretni kad bi se to tako moglo mrsaviti.
    Bez odricanja od hrane nema nista.Trebas smanjiti unos hrane tj.poceti neku zdravu dijetu,a normalno i hodati i kretati se tada ces uspjeti,a posebno sto je najvaznije odreci se slatkisa i grickalica.Nista se nemoze dogoditi za kratko vrijeme treba krenuti postepeno i biti strpljiva, i uspijeh nece izostati.
    Logged

    Atina

    • Guest
    Odg: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
    « Reply #54 on: 26.09.2009. 22:41 »
    •  
    Cista glupost to sa hodanjem neznam gdje si to cula.Pa svi debeli ljudi bi bili sretni kad bi se to tako moglo mrsaviti.
    Bez odricanja od hrane nema nista.Trebas smanjiti unos hrane tj.poceti neku zdravu dijetu,a normalno i hodati i kretati se tada ces uspjeti,a posebno sto je najvaznije odreci se slatkisa i grickalica.Nista se nemoze dogoditi za kratko vrijeme treba krenuti postepeno i biti strpljiva, i uspijeh nece izostati.

    Upravo tako. Samim hodanjem bez smanjenja unosa hrane
    nista se ne postize.
    Logged

    jaaa

    • Guest
    Odg: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
    « Reply #55 on: 27.09.2009. 05:09 »
    •  
    naravno da se podrazumeva i smanjenje unosa hrane,to nisam ni morala da navedem.

    Logged

    ramonda

    • Novajlija
    • *
    • default avatar
    • Posts: 10
      Odg: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
      « Reply #56 on: 29.09.2009. 19:36 »
      •  
      Stvarno se slazem sa prethodnicom,mozes da hodas, trcis, letis, radis sta hoces ako ne prekines da jedes od mrsavljenja nista.Ja imam 47 godina.Mogu da obucem komplet sa mature u srednjoj skoli.Sta radim?Mnogo vode, slatko skoro nikada osim slatke kafe i ponekad med.Najbitnije-NIKADA NE JEDEM POSLE 5 ILI 6 POPODNE!!!!!!!!!!!!
      Logged

      gaviota

      • Novajlija
      • *
      • default avatar
      • Posts: 40
        Odg: Zelim i moram 15 kg da oslabim...
        « Reply #57 on: 01.10.2009. 20:10 »
        •  
        Stvarno se slazem sa prethodnicom,mozes da hodas, trcis, letis, radis sta hoces ako ne prekines da jedes od mrsavljenja nista.Ja imam 47 godina.Mogu da obucem komplet sa mature u srednjoj skoli.Sta radim?Mnogo vode, slatko skoro nikada osim slatke kafe i ponekad med.Najbitnije-NIKADA NE JEDEM POSLE 5 ILI 6 POPODNE!!!!!!!!!!!!
        To je prava stvar i to je najispravnije, samo jaka volja cini cuda.U svemu se treba kontrolisati pa i u jelu, mnogi to ne mogu pa onda jadikuju.Zato rteba uvesti strog rezim sto se tice ishrane i nece biti ni debljine,a posebno puno raditi i kretati se.
        Logged