• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: Policisticni jajnici  (Procitan 7408 puta)

Natalija

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #60 on: 13.06.2005. 12:52 »
  •  
Prvo zelim da pozdravim sve korisnike ovog sajta i da sam veoma srecna sto mogu da i ja svoj problem podelim sa osobama koje imaju slicne probleme kao i ja.Imam 28god.i imam cistu na desnom jajniku a uz to i pojacanu maljavost koja se siri po celom telu i visak kilograma.Ali cu vam reci da nisam iskompleksirana tim mojim izgledom jer sam naucila da volim sebe onakvu kakva jesam,a sada sam i sigurnija u sebe jer nisam jedina na svetu.Iskreno se nadam a i zelim da ce se i za nas naci leka.
   Zato drage moje glavu gore i ne ocajavajte,vec verujte u sebe!
                                               



                                                                 

                                                                           Puno vas voli i ljubi vasa
                                                                                 NATASA!
Logged

ljerka

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #61 on: 13.06.2005. 15:15 »
  •  
imam policisticne jajnike, zelim da ostanem trudna sta mi je ciniti? poydrav i hvala
Logged

Ksenija

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #62 on: 13.06.2005. 20:41 »
  •  
Drage moje,
koliko mi je u jednu ruku bilo olaksanje vidjeti da nisam usamljena sa svojim problemom, toliko mi je istovremeno zao kad vidim koliko se sve zajedno patimo i relativno bezupjesno borimo s policisticnim jajnicima.
Imam 42 godine i prije godinu dana prestala sam uzimati Diane 35. Pilule sam uzimala preko 5 godina i moja je poruka svima koje razmisljaju o njima, da dobro promisle, i ako se odluce za njih, da svakako cesto kontroliraju kompletnu zdravstvenu sliku. S Diane 35 rijesila sam se akni, oticanja nogu i ruku, nadimanja trbuha i viska kilograma. Bila sam zadovoljna. No odjednom mi je pocela ispadati kosa u takvim kolicinama, da sam pala u depresiju. Istovremeno sam napravila lipidogram gdje mi je ustanovljeno da su mi masnoce u krvi skocile preko svake granice. Odgovor lijecnika bio je da uz Diane 35, uzimam i statine, odnosno lijekove za reguliranje masnoca. Kad mi je puknuo film, svojevoljno sam prekinula terapiju i odlucila si pomoci prirodnim putem. Trenutno se i dalje borim s aknama, ali kosa mi je prestala padati. Dijelom se oporavila, ali na nekim je dijelovima bespovratno nestala. Menstruacije su mi relativno uredne, iako izrazito skromne, a posljednji ultrazvuk prije koji mjesec pokazao je i nazovi ovulaciju. Silni problemi koji su me jos do proslog mjeseca mucili, a to je bolno oticanje trbuha od polovice ciklusa pa do kraja, ovog su mjeseca cak i popustili. A evo sto sam pokusala unazad par mjeseci kao terapiju:
- alga kelp koja pomaze reguliranju rada stitne zlijezde i hipotalamusa (inace sindrom policisticni jajnika nastaje radi "slusa" na osovini hipotalamus- stitnjaca-kora nadbubrezne zlijezde) - ali ne pretjerivati kako se ne bi u stanicama akumuliralo previse joda
- biljne tablete za reguliranje predmenstrualnog sindroma na bazi ulja boreca/borazine
- tablete soje tj. fitoestrogeni iz soje za olaksavanje klimaktericnih tegoba (disbalans hormonalni i problemi koji prate klimakterij slicni su sindromu policisticnih jajnika)
- biljne kapi odoljena koji fantasticno pomaze za smirivanje napetosti u trbuhu
- tablete Priorin (Roche) na bazi prosa i aminokiseline L-cistein za jacnanje kose
Kao sto rekoh, ovu sam terapiju zapocela pocetkom proljeca i necu reci da je cudotvorna, ali pomaze. Nazalost, nista od toga ne pomaze reguliranju tezine i tena, ali mozda se i to s vremenom popravi, barem problemi s kozom. Eto, ako je koja spremna pokusati, neka sama provjeri sve preparate koje sam navela pa onda odluci, i bila bih joj zahvalna da mi se javi s rezultatima. Pozdrav svima.
Logged

vanillica

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #63 on: 22.06.2005. 22:34 »
  •  
VEROVALA ILI NE LEK POSTOJI A ZOVE SE :CRVENI ZDRAVAC ili na latinskom:
GERANIUM ROBERTIANUM!!!!

Pije se 3 meseca i ti i muz,decko po 2 solje  caj dnevno,,pa se pravi pauza od 1 mesec pa opet 3 meseca....(dok beba ne dodje)
Ne piti kada se dobije menstruacija dok ne prestane!

Moze se nabaviti u apoteci u Beogradu Dr Josip Pancic;ul.Tadeusa Kocuske1;tel:o11/182-112.Cena 1 kese koja je dovoljna za mesec dana
terapije je oko 90 din sto je oko 1 EU,skroz jeftino priznacete,ali VERUJTE
deluje.Znamo jos parova koji su na taj nacin dobili dete.
Inace i meni je ginekolog utvrdio da imam policisticne jajnike,ali eto ZDRAVAC je cudo.

Mi imamo detence koje je staro 14 meseci i zove se Sergej,da nije bilo ZDRAVCA,leka datogt od Boga za dobijanje dece ne bi bilo ni njega.
Nas mail je , pa javite srecnu vest.
Logged

ja

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #64 on: 15.07.2005. 01:41 »
  •  
Da li neko zna o endometriosis cisti na jajnicima,koji caj piti ?
Logged

Valdete

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #65 on: 09.08.2005. 14:23 »
  •  
Cao

Ja pisem iz Kosova. I ja bolujem od Policisticnih jajnika, imam iste simptome sto se spominju o ovaj sajt osim maljavosti, i neverovatan naduven stomak kao da sam trudna. Citam da spominjes med od zalfije, mozes mi reci na engleskom sta je zalfija, da ja mogu da pitam ovde, a sto se tice cajevima (zeleni caj, majcine dusice i hajdukove trave) treba da ima ovde.

Najlepsa hvala


Valdete ivanaxe Napisano:

> Za PCOS koji mi je dijagnostifikovan jos sa 16 godina,(sad imam
> 35) nezamenljiv je metformin (gluformin) koji se uzima da bi
> snizio nivo insulina u krvi koji je kod nas prirodno povecan.
> Ja sam uzimala "diane 35" godinu dana i onda pozelela bebu.
> Najvaznije je drzati nivo insulina niskim, i topiti kilograme,
> ISKLJUCIVO dijetom sa niskim procentom ugljenih hidrata (jer
> oni povisuju inivo insulina, koji izaziva sterilitet). Od
> cajeva, dobar je od majcine dusice i hajducke trave, koji
> sredjuje menstruaciju. Od hajducke trave pravi se i odvar u
> kome se kupate. Skuvajte dve-tri litre caja, sipajte u kadu i
> dodajte malo vode. KAd nista ne pomaze, dogovorite se sa
> doktorom za terapiju "klomidom" (klomifen citrat).
> I jos nesto: ako mozete, nabavite med od zalfije, kazu da cuda
> cini! Srecno!

Logged

Ena

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #66 on: 11.08.2005. 21:14 »
  •  
Valdete,
Zalfija je Sage na engleskom
u tabeli uporednih termina nacices:
kadulja, zalfija - (lat)  Salvia officinalis; (engl) sage;  (nem)  Salbei, m, echter.
Cajeva bi trebalo da ima i na Kosovu.
Citala sam da za POCS pomaze i riblje ulje koje sam pocela da pijem 3000 mg dnevno.  Da li neko jos zna za to?
Pozdrav svima i puno srece,
ena

Logged

Mila

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #67 on: 13.08.2005. 08:23 »
  •  
Mene nesto zanima....

Sluze i Yasmin pilule samo za kontracepsiju ili mogu biti i za neke druge terapijske svrhe?

Hvala
Logged

kaća

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #68 on: 01.03.2006. 23:21 »
  •  
imam isti problem sa policističnim jajnicima radila sam terapiju klomidom ali bez uspeha da li ste čuli za neku drugu nterapiju ili za travara tešića i da li njegovi čajevi pomažu

Logged

DANA

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #69 on: 04.03.2006. 19:18 »
  •  
Imam cistu na jajniku i mnogo sta sam probala Sad me interesuje bioenergeticar iz Novog Sada koga je Miki spomenula Molila bih vas da mi se javite sa pozitivnim iskustvima na moj e mailZabrinuta Napisano:

>
> Prije skoro godinu dana dijagnosticiran mi je sindrom
> policisticnih jajnika, uz hormonalni poremecaj, sto ide
> zajedno. Nakon mjesec dana koristenja kontracepcijskih pilula
> udebljala sam se 10kg, sve popraceno napadima depresije,
> nemogucnosti koncentracije, pojava agresivnosti,aneksioznosti.
> Inace nisam depresivna osoba. Nakon drugog mjeseca terapije,
> prekinula sam uzimanje pilula. Svi simptomi su nestali.
> Izgubila sam kilograme, ali mjesecni ciklusi su opet postali
> neredovni i moja izrazita maljavost je nastavila da napreduje.
> Doktor mi je rekao da su to najblaze pilule koje postoje, ne
> mogu se tacno sjetiti, ali mislim da je naziv pilula Triqullar.
> Uskoro cu napuniti 24 godine.
> Interesuje me da li postoji bilo kakav alternativni metod
> lijecenja, cajevi pogotovu.
> Srdacni pozdravi i unaprijed hvala svima.
Logged

Frosina

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #70 on: 15.03.2006. 18:50 »
  •  
imam probleme sa policisticne jajnike imam 28 godine i devojcicu od 5 godine i ima, probleme sa aknama.Jednom sam pila diane 35 i tesko sam ih podnosila.Inace mesecni ciklus mi redovan na 28 dana molim vas da mi odgovorite kako da sredim probleme sa aknama.
Logged

osru

  • Gost
osru
« Reply #71 on: 11.05.2006. 16:59 »
  •  
Hi everyone! I think your site is very interesting and useful. I always bookmarked it.
Logged

Zoks

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #72 on: 23.05.2006. 13:58 »
  •  
Za Danu..
Da bi cista na jajniku nestala mozes pokusati sledece: uvece stavi tampon umocen u kantarionovo ulje, ujutru izvadi, i tako 7 noci. Kantarion sasusi ciste, mnoge operacije su sprecene upravo ovom metodom. Puno srece!
Logged

gogapo

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #73 on: 02.06.2006. 10:52 »
  •  
Molim te, mozes li mi reci ko je taj covek, gde da ga pronadjem, posto sam ja takodjer u Novom Sadu, a ista problematika me muci
Logged

amaryllis

  • Gost
Re: Policisticni jajnici
« Reply #74 on: 17.07.2006. 12:56 »
  •  
Zdravo svima,
citam vase postove i primecujem neke slicne simptome (maljavost, naduvenost...), ali jos nisam bila kod ginekologa. Pre dve godine pocele su da mi se pojavljuju tamne dlacice na bradi i pred svaku menstruaciju bubuljice na licu, tj. dole na obrazima ispod uha, uvek na istim mestima. Zanima me da li se i kod vas javljaju bubuljice na slicnim mestima? Imam 25 godina. Pre 3 godine sam imala endometrijsku cistu i pila sam tahebo kapsule i caj od nevena i hajducke trave i nestala je.
Logged